Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamykanie systemu Windows

sparrow777 19 Wrz 2007 13:07 1512 7
  • #1 19 Wrz 2007 13:07
    sparrow777
    Poziom 11  

Witam wszystkich.Opiszę problem,choć może to normalna sprawa w sumie.Otóż.Wyłączam kompa,szybko zmieniają się plansze wylogowywania,zapisywania ustawień natomiast gdy pojawi się zamykanie systemu windows proces się jakby zatrzymuje,tzn plansza stoi; bardzo szybko jest charakterystyczny zgrzyt napędu dykietek i stoi tak 20 sekund-Czy to normalne?Pojawiło się to po nowym podziale partycji i po sformatowaniu i zainstalowaniu programów.Podkreślam,że to zjawisko pojawiło się po instalacji programów bardzo szybko,tzn wykluczam problem przeładowania ilością programów.Komp ma teraz nareszcie poukładany twardy dysk,przejrzysty podział na partycje,do tej pory był w nich jakiś bałagan,teraz system jest na 16 Gb dysku pozostałe mają po 40 i 90 Gb.Ogólnie działa dobrze tylko to dziwne zastanawianie się przy wyłączaniu.Czy to coś źle z systemem czy normalan sprawa?Poprzednio po prostu wyłaczał się szybciej.Dzięki zgóry.

0 7
  • #2 19 Wrz 2007 13:29
    anddd
    Poziom 23  

Spróbuj włożyć mu na czas zamykania jakąś dyskietkę. Może chce coś zapisać a Ty mu za wcześnie wyjąłeś....? Albo potrzebuje coś doinstalować?

0
  • #3 19 Wrz 2007 17:22
    tygrys69
    Poziom 9  

wiesz co miałem podobny problem z windowsem 98 i mnie pomogła reinstalka windowsa. Ale nawet przy wyłączaniu kompa podczas statusu TRWA ZAMYKANIE WINDOWSA nie powodowało żadnych problemów i nie włączał mi się nawet scandisk przy uruchamianiu windy. Jeżeli masz XP to w SP2 jest taka opcja że podczas wyłączania kompa instalują Ci się zaległe aktualizacje i dlatego wyłącza sie długo..
    Popraw post.
    Stosuj wielkie litery zaczynając zdanie.
    Używanie slangu jest na naszym portalu zabronione.
    Nie krzycz, nie używaj Caps Locka.
    TONI_2003

0
  • #5 20 Wrz 2007 08:47
    sparrow777
    Poziom 11  

:arrow: Do Tygrysa:
    Czy to znaczy,że jeśli się zainstalują brakujące aktualizacje to komputer przyśpieszy?

0
  • #6 20 Wrz 2007 10:13
    mat_ed
    Poziom 43  

Cytat:
    Czy to znaczy,że jeśli się zainstalują brakujące aktualizacje to komputer przyśpieszy?

Masz w ogole wlaczone aktualizacje automatyczne?

0
  • #7 21 Wrz 2007 03:13
    kbc_seba
    Poziom 13  

Przeinstaluj, u mnie to jedyne co pomaga jak nie chce sie zamknąć, albo co gorsza wlecze sie przy uruchamianiu :)

0
  • #8 21 Wrz 2007 13:55
    sparrow777
    Poziom 11  

Temat uważam za zakończony.
    Był problem bo jakis czas temu kliknałem by aktualizował Windows Media Player 9, podał mi 11, a ja chciałem 10-tke w związku z czym kliknąłem anuluj i system musiał to zapamiętać.
    Ciągle przy tym wyłączaniu chyba chciał coś zmknąć czego nie mógł.
    Zaktualizowałem w końcu do 11-tki i problem zniknął.
    Dzięki za wszystkioe sugestie, niektóre natchnęły mnie właściwą myślą.
    Pozdro dla wszystkich forumowiczów!

0