Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw glosnikow komputerowych czy kolumny+wzmak?

_haker_1 19 Wrz 2007 15:55 4051 56
  • #1 19 Wrz 2007 15:55
    _haker_1
    Poziom 32  

Witam,
    Bardzo bym prosil o doradzenie mi co mam kupic i co bedzie lepiej odpowiadalo moim potrzebom, zestaw jakis glosnikow komputerowych czy zlozenie zestawu z kolumn, wzmaka i pewnie jakiegos woofera. Wszystko ma byc podpiete do pc'ta na ktorym gram/ogladam filmy/slucham muzy w stosunku 1:1:1 moze troche mniej grania:) Do wydania mam max 1000 zł z czego 200 pochlonie jakas karta dzwiekowa x-fi... Wiem ze to mało jak na kolumny ale prosilbym o doradzenie mi czegos.. Co do zestawu glosnikowego to zastanawialem sie nad creative G500 (?) pro gamer, podobno calkiem spoko za te pieniadze, ale slucham Waszych opini, z gory dziekuje za pomoc.
    Ps. Jesli zestaw mialby byc do filmow to musi byc te 5.1 a nie, nawet dobre, 2.0 .. Pozdr
    Pps. Fajnie by bylo zeby wszystko bylo nowe czy uzywane ale na fakture vat..

0 29
  • CControls
  • #2 19 Wrz 2007 16:24
    wisnialdz
    Poziom 15  

Hm myśle, że do filmów ten creativ bylby dobry, ale do muzyki już gorzej. Podobno bas nie wyrabia przy głośniejszym słuchaniu.

0
  • #3 19 Wrz 2007 16:26
    _haker_1
    Poziom 32  

No wlasnie czytalem ze przy rocku i metalu jest kiepawo z basem i tonami srednimi.. Tyle ze nie wiem czy w takim przedziale cenowym da sie zrobic cos lepszego..

0
  • Pomocny post
    #4 19 Wrz 2007 18:34
    Micharlito
    Poziom 35  

Miałem ten sam problem dużo czasu siedziałem na forach konsultowałem się z wieloma typami specjalistów szukając najlepszego rozwiązania za początkowo 600zł później musiałem kupić wzmacniacz. Kartę akurat już miałem SB Audigy 2 jest OK ;] Właśnie ten zestaw ma kolega i to przez niego zainspirowało mi mocne uderzenie. Powiem tak chwilami żałuje że go nie kupiłem ale tylko wtedy jak mam chęć dobrego basu posłuchać choć to zależy od utworku bo chwilami mój zestaw a dokładnie Altus 140 + Yamaha A-720 gra znacznie lepiej. Co do filmów nie mam się do czego przeczepić choć to tylko 2 kolumny. Generalnie całość gra dynamicznie i co najważniejsze nie muli nie przeciąga zestaw od creative do muzyki techno,rock się raczej nie nadaje chyba ze ktoś lubi słuchać dudnienie z suba. Po drugie zauważ że wtedy jak kolega to kupował dał 550zł teraz wycofali bo coś w tym układzie było wadliwego i cena podskoczyła. Za 550 musisz kupić elektronikę głośniki obudowę i inne rzeczy nawet przy upustach itd marża sklepowa nie słoży się za te kasę czegoś na prawdę dobrze grającego. Choć do filmów 5.1 jest lepszym rozwiązaniem w muzyce się nie bardzo sprawdza. Decyzja należy do ciebie choć filmów chyba co dziennie nie oglądasz.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Wrz 2007 19:47
    mczeslaw
    Poziom 36  

a mam do tematodawcy takie pytania:
    - czy zależy ci na wyglądzie wzmaka, żeby kumple się nie śmiali albo coś takiego, czy nie?
    - czy słuchałeś różnych wzmacniaczy i odnosiłes różnie wrażenia odsłuchowe, czy wszystko ci było jedno?
    - jaki masz duży pokój i jakie warunki akustyczne? (czy mocno zastawiony i czym zastawiony) najlepiej orientacyjny rysuneczek.

bo to wszystko zależy co ci zaproponować.

0
  • CControls
  • #6 19 Wrz 2007 22:18
    _haker_1
    Poziom 32  

Nie nie, na wygladzie wzmaka mi nie zalezy, w sumie moze na wygladzie samych kolumn jesli co, byle zeby nie byly porozwalane itp no i najlepiej na fakture bo mam taniej o 33%... a 1000 zl jest z zalozeniem ze zostanie ~670, czyli jesli mialoby byc wszystko uzywane to max 670 jesli nowe/uzywane na fakture to 1000. Co do odsluchu to ani razu eni slcuhalem kolumn dlatego zalozylem ten temat. tzn tyle o ile ale zadnych tam szczegolnyych ani glosnikow ani wzmacniaczy. Prawie zupelnie sie na tym nie znam wiec pytam co lepsze:) Pokoj hmm prostokat o wymiarach ze 4 na 6 metrow:) Czyli takio sredni:)
    okno przy jednej krotszej scianie, szafy/szafki przy jednej dlugiej scianie na prawie calej dlugosci o szerokosci gdzies z pol metra a przy drugiej dlugiej scianie biurko z pc'tem i moze jakas mala szafeczka. dopiero sie wprowadzam;P W sumie nie zasyfiony:) Mam nadzieje ze dobrze sie jpg doda:>
    Z tego co patrzylem na allegro to z nowych i w jakiejs przystepnej cenie nadawaly by sie voicekrafty 5.0 + moze jakis woofer ale nie mam pojecia o ich jakosci dzwieku..

0
  • Pomocny post
    #7 19 Wrz 2007 22:38
    Micharlito
    Poziom 35  

Z pewnością 2 prawdziwe kolumny i wzmak robią lepsze wrażenie wizualne niż kilka satelitek o wielkości budzika. Jeżeli masz właśnie takie upusty to już trochę inna syt gdyż dobry sprzęt czyli starszy jest sprzedawany zwykle na allegro w komisach lub na prywatnych ogłoszeniach bez faktury. Ale coś kosztem czegoś efekt i jakość vs hmm zestaw 5.1 trochę dudnienia i dość dobre wrażenia do filmów słabe w muzyce. Za 1000zł trudno jest też złożyć coś nowego dobrze grającego. Jeśli nie myślisz o robieniu imprez to spokojnie jakieś altony i wzmak jak na coś więcej to już Altus 140 by trzeba oczywiście wzmak musiał by być też solidny. Ale wydaje mi się że Altus 140 lub Alton 110 dobry wzmak i 1000zł się zmieścisz

0
  • #8 19 Wrz 2007 22:43
    _haker_1
    Poziom 32  

Nie mysle o robieniu imprez ale tak jak mowielm bardzo wazne sprawa sa dla mnei jednak filmy i czasem gry,a nie wiem czy na 2 kolumnach uzyskam dzwiek przestrzenny..? Wiem ze do muzyki oczywiscie lepiej kolumny...

0
  • Pomocny post
    #9 20 Wrz 2007 11:05
    mczeslaw
    Poziom 36  

co do tego ze kolumny leprze to zgadzam się z przedmówca,
    troche szkoda że na najleprzej scianie masz szafy i deskę kreślarską,
    ale jakbyś wygospodarował po ok 0,5 metra z karżdej strony było by rewelka
    i teraz moja propozycja i tu uwaga bo nie żartyje:
    (moje propozycje nie mają na celu reklamowenia czyjegoś towaru ani mojego na aukcji w celach komercyjmych)
    http://allegro.pl/search.php?string=WS+442&category=11&buy=0&new=0&pay=0&country=1
    wspaniałe brzmienie ponad 2×40Wat przy 8Ω konstrukcja na elementach dyskretnych a nie na scalakach, mocnt zasilacz 120VA, co daje 40%zapasu moct, niezawodny ,a jak coś się zepsuje to każdy serwis go maprawi, bo to typowy układ (koszt wszystkich teanzystorów w obu kanałach , wraz ze sterującymi ok 30 PNL), Fantasryczny bas, troche ostra góra i alatego nie polesam kolumn z tubowymi głośnikami wysokotonowymi.

a to jakie kolumny ci polecam:
    (moje propozycje nie mają na celu reklamowania czyjegoś towaru ani mojego na aukcji w celach komercyjmych)
    http://allegro.pl/item244950406_tonsil_scherzo_200_jak_nowe_okazja.html
    Basy na 20 centymetrowcach 2×.

http://allegro.pl/item245712049__kolumny_tonsil_scherzo_160w_idealne_gwarancja.html
    tu Basy na 16 centymetrowcach 2×.

no i najwiękrze z tej serii na 25 centymetrowych basowych
    http://allegro.pl/item245325749_kolumny_tonsil_scherzo_350w_jak_nowe_.html
    Jast to seria glośników dużo bardziej wyrafinowenych od ALTUS, ALTON
    no i zawsze masz już frontówki do przyszłego kina domowedo
    (w przypadku tych największych to uwierz mi że suba już nie trzeba).
    ale i majmniejsze pięknie u ciebie zagrają.

Jeśli nie gustujesz w klasyce to już lepiej rozejżyj się za mildtonami
    http://allegro.pl/item245689438_kolumny_mildton.html
    te akurat to największe i na oko wszystko oryginalne

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN. [hefid]

0
  • #10 20 Wrz 2007 14:41
    _haker_1
    Poziom 32  

Hmm, znalazlem w piwnicy 2 kolumnyu Tonsil z 1980 roku:> Moze by wymienic w nich glosniki bo te juz sie rozpadaja i by bylo ok? i Wtedy dokupic jakies 2 czy 3 lepsze i by bylo juz 5.0 do filmow? Jakby cos sie dalo zrobic to bym prosil o doradzenie jakis glosnikow a kolumny moze te co byly proponowane:)

0
  • #11 20 Wrz 2007 16:13
    mczeslaw
    Poziom 36  

a jakie to kolumny z piwnicy?????
    symbol, fota, bo może masz jakieś stare polskie klasyki, które spisują się rewelacyjnie,
    ja osobiście teraz słucham muzy na zrekonstruowanych przezemnie ZG40C 8 Ω, z membraną bierną ,full orginał i naprawde gra to nietuzinkowo w pokoju 25m². (9 miesięcy szukałem do nich klamotów, nawet sróbki oryginalne) rok prod. 1979.

0
  • Pomocny post
    #12 20 Wrz 2007 17:45
    Micharlito
    Poziom 35  

Więc potrzebował będziesz trochę czasu na ich regenerację i na nowy wzmacniacz. Diora faktycznie produkowała niezawodny sprzęt zdecydowanie polecam te wzmacniacze jednak to tylko 2X40W przydało by ci się spokojnie z 70-80 z innych polecam yamaha onkyo denon później technics pioneer polecane kolumny są ok jednak jeżeli nie robisz imprez wybrał bym osobiście altony 80 to piękny model i fantastyczne brzmienie

0
  • #13 20 Wrz 2007 19:18
    _haker_1
    Poziom 32  

Klasyki klasykami ale maja juz dziury w tej gabce:P Zrobie zdjecie bo typ sie pzrez te lata zatarł zupełnie... Hmm, nie lepiej by bylo od razy rozejrzec sie za jakims wzmacniaczem 5.1 czy 5.0 skoro docelowo chcialbym miec cos na kształt kina domowego a nei tylko 2 kolumny? Mam starego dobrego radmorka ale neistey musi zostac i nie mgoe go wziac na nowe meiszkanie.. mczesłaq, te kolumny wygladaja spoko tyle ze niedgzie nie mgoe znalezc na fakture, tylko uzywane, wiem ze bardzo trudno znalezc cos na f.vat i w jakiejs konkretnej cenie ale...:/
    Btw. Jesli bylyby np 2 wzmacniacze kazdy na 2 kolumny to da sie tak podpiac do pc zeby czytala jedna pare jako przyd i jedna jako tyl?:P I trzeci wzmak na sub:>

0
  • #14 20 Wrz 2007 20:27
    mczeslaw
    Poziom 36  

no wiesz???
    pytaleś się o czy wzmak i kolumny, czy 5+1.
    podałeś budżet 680 zł, bez faktury ja ci proponuje sprzet , ktory zagra rewelka, jak wolisz liche kino domowe zamiast bezkompromisowego stereo, twoja wola.
    a co do WS422 to w relacji cena-jakość, to moim zdaniem leprzego nie ma.
    zgadzam się że są mocniejsze wzmaki ale moce przy 4 omach no i na hybrydach, a mocny dobry zagraniczny wzmak ma tranzystorach o mocy po 60-80 wat przy 8Ω na stroe to sobie na rynku wtórnym kosztoje że myśle za 300-400 zł minimum.

robiłem test tego wzmaka przy 1kHz oddaje bez problemów 55wat.
    to prawda bo stare polskie wzmaki były mocniejsze niz im przypisywano

Dodano po 17 [minuty]:

Po co ci do 20m² więcej mocy zwłaszcza jak DYSKOTEKI cię nie interesują, a jeszce przy dużej efektywności polskich starych kolumn, tu już nie ma bata grało by to wspaniale

0
  • #15 20 Wrz 2007 20:38
    _haker_1
    Poziom 32  

Nie musi byc wcale 5.1, ale chce cos wiecej niz 2.0. Moga byc dwie kolumny z przodu te ktore mi proponowales - scherzo 100 watowe a na tył cos zrobic z tymi moimi, moze nawet na wzmacniaczu by dzialaly bez problemu po wymianie membran...

0
  • #16 20 Wrz 2007 20:53
    kejm_
    Poziom 9  

bierz chłopie jak trafisz gdzies nie zajechane Logitechy z-560 5.1 .. muzy sobie posłuchasz a i całkiem ładna barwe mają .. =) razem trzysta kilka watow w RMSie i ładne tony wysokie i całkiem dobry bas<lecz sie muli co przy hip-hopie , filmach i grach jest spoko no chyba ze rocka lubisz to kup wzmak i jakies altusy :P ale pamietaj jedne i drugoie sa dla małowymagających . Altusy dużo dudnienia, piskoow i hałas ogólnie a Logitech da Ci dobry przestrzenny dzwięk i mase basu(czego nie powiem o altusach ktore raczej tak buczą i dudnią :P ) i znim trzba uważać bo głowa boli i basik ten lubi sie zlewać :P .. tyle odemnie... a jak dorwiesz logitechy to nie roob jak pisza w instrukcji..suba w zadnym rogu bo usłyszysz tylo coś w rodzaju łuuuuu łuuuu łuuuu ..

0
  • #17 20 Wrz 2007 20:59
    Micharlito
    Poziom 35  

Jeśli jesteś zwolennikiem basu to dobrze by było jeszcze jakiś subwoofer wsadzić wtedy dźwięk jest taki hmm pełny chyba że wolisz się delektować muzą z kolumn czystością dźwięku to wystarczą porządne kolumny. Wydaje mi się że b dobrym wyborem były by Sherzo 200 plus te twoje właśnie na tyły ale wzmak byś wtedy potrzebował konkretny

Dodano po 5 [minuty]:

kejm_ napisał:
    bierz chłopie jak trafisz gdzies nie zajechane Logitechy z-560 5.1 .. muzy sobie posłuchasz a i całkiem ładna barwe mają .. =) razem trzysta kilka watow w RMSie i ładne tony wysokie i całkiem dobry bas<lecz sie muli co przy hip-hopie , filmach i grach jest spoko no chyba ze rocka lubisz to kup wzmak i jakies altusy :P ale pamietaj jedne i drugoie sa dla małowymagających . Altusy dużo dudnienia, piskoow i hałas ogólnie a Logitech da Ci dobry przestrzenny dzwięk i mase basu(czego nie powiem o altusach ktore raczej tak buczą i dudnią :P ) i znim trzba uważać bo głowa boli i basik ten lubi sie zlewać :P .. tyle odemnie... a jak dorwiesz logitechy to nie roob jak pisza w instrukcji..suba w zadnym rogu bo usłyszysz tylo coś w rodzaju łuuuuu łuuuu łuuuu ..

łuuuuu łuuuu łuuuu hehe dobre. Czy ty chłopie słyszałeś altusy po małej przebudowie? BR wymiana kabli lepsze wytłumienie i na porządnym wzmacniaczu który panuje nad całością. Co prawda ja mam wersje DS ale słuchałem dużo wynalazków i nie sprzedał bym ich nawet za 1000zł trzeba kilka wad zniwelować i grają dobrze. Poza tym dziś sprzęt takiej klasy kosztuje znacznie więcej niż jakieś komputerowe pierdziawki bo jaki urok mamy w satelitkach i subwooferze którzy tylko dudni no w niektórych zestawach da się przeżyć przy jeszcze dobrej akustyce pokoju mają na to wpływ głównie ściany podłoże to z czego są wykonane wielkość pomieszczenia i umeblowanie. Także jeśli muza to raczej żadnych takich zabawek nie polecam a wydaje mi się że każdy muzy jednak najwięcej słucha.

0
  • Pomocny post
    #18 20 Wrz 2007 22:21
    mczeslaw
    Poziom 36  

ja to bym tego 300 wat suba postawił na balkonie na miejscu Kol. Kejma skoro mu sub gra lepiej poza prawidłami akustyki to tam może będzie jeszce lepiej :D

Dodano po 1 [minuty]:

to by zasilacz musiał mieć ze 600VA
    ciężki ten zastaw musi być hoho:!:

Dodano po 53 [minuty]:

Haker 1, czy tylko w tych kolumnach masz jeden głośnik uszkodzony?
    to chyba zestaw z Kleopatry,Elizabeth albo ze starszego Radmorka z drewnianymi bokami (końcówka 25 Wat na kanał , na tranzystorach 2N3055, czyba to było urządzenie co mogło imitować kwadrofonie)
    Te głośniki to chyba GDN 16/12 którye już ciężko zdobyć, jak cewki dobre,i cała reszta to kol. MAJKEL SONY ci wymieni górny resor na oryginalny, a może i dolny jak trzeba bedzie.
    Jak nie robiłeś tego nigdy to się za to nie bierz bo trzeba wiedzieć co zastosować, broń Boże mębrana z gumowym zawieszeniem z alegro,
    szkoda by było.
    słyszałem to kolumny w akcjii, bardzo przyzwoicie grają bo te 16 -stki są nad wyraz miękkie i nisko zchodzą , nadają się do obudowy zamkniętej i spoko przenoszą juz od 60Hz. Moc 25 Wat 4Ω i SPL ok.87dB

Jakbyś je zreperował i postawił na podłodze jak ci proponowałem (szeroka ściana) to byś się mile zaskoczył co one potrafią

0
  • #19 21 Wrz 2007 10:47
    _haker_1
    Poziom 32  

mczeslaw napisał:
    ja to bym tego 300 wat suba postawił na balkonie na miejscu Kol. Kejma skoro mu sub gra lepiej poza prawidłami akustyki to tam może będzie jeszce lepiej :D

Dodano po 1 [minuty]:

to by zasilacz musiał mieć ze 600VA
    ciężki ten zastaw musi być hoho:!:

Dodano po 53 [minuty]:

Haker 1, czy tylko w tych kolumnach masz jeden głośnik uszkodzony?
    to chyba zestaw z Kleopatry,Elizabeth albo ze starszego Radmorka z drewnianymi bokami (końcówka 25 Wat na kanał , na tranzystorach 2N3055, czyba to było urządzenie co mogło imitować kwadrofonie)
    Te głośniki to chyba GDN 16/12 którye już ciężko zdobyć, jak cewki dobre,i cała reszta to kol. MAJKEL SONY ci wymieni górny resor na oryginalny, a może i dolny jak trzeba bedzie.
    Jak nie robiłeś tego nigdy to się za to nie bierz bo trzeba wiedzieć co zastosować, broń Boże mębrana z gumowym zawieszeniem z alegro,
    szkoda by było.
    słyszałem to kolumny w akcjii, bardzo przyzwoicie grają bo te 16 -stki są nad wyraz miękkie i nisko zchodzą , nadają się do obudowy zamkniętej i spoko przenoszą juz od 60Hz. Moc 25 Wat 4Ω i SPL ok.87dB

Jakbyś je zreperował i postawił na podłodze jak ci proponowałem (szeroka ściana) to byś się mile zaskoczył co one potrafią

Podlaczalem pod radmorka i w sumie grały calkiem ok, tylko sie boje ze sie ze starosci po prostu rozpadna, sam an zdjeciach widzisz stan niskotonowych:> To sa 25 watowe, widac lekko na odwrocie na tej nalepce. Nie wiem czy by nie byly ciut za słabe jak na tyły przy jakis 100-140W z przodu:>?

Nie chce suba 300W, no bez pzresadyP... Ale tak sluchalem kolumn roznych wczoraj i troche mi teog basu brakuje w porownaniu z lepszymi zestawami do pc.

Co do wstawiania w kat to wiadomo cos ie dzieje, wzmacnia bas ale zaczyna łupac i to jestw sumie fakt..

Wiec sadze ze bym zrobil tak jak mi kolega radził wyzej, dac te do jakies lekkiej naprawy i wstawic jako tyły, kupic Sherzo na przod i dotego jakis wzmak, ewentualnie z wyjsciem na sub w przyszlosci:)
    Prosilbym o jakas opcje do kupienia tego wzmacniacza/y i ewentualnie suba ( 100-130 RMS?) Pozdr i dzieki za pomoc

0
  • #20 21 Wrz 2007 11:07
    mczeslaw
    Poziom 36  

no to w takim razie rozglądaj się za jakimś ampiltunetem pięciokanałowym,
    ale to już wzmacniacze hybrydowe, dla mnie osobiście ich brzmienie jest słabsze od tranzystorowego, ale to moja subiektywna ocena,

nie sugeruj się narazie basem z tych starych , no tam nie ma prawa być teraz basu bo ta kolumna musi być szczelna.

no i pamiętaj że one sa 4Ω -owe, w amplitunerach ewentualne różnice w kanałach co do efektywności się koryguje,

na tył mogą być ale i w stereo sobie poradzą do głośnigo grania w domu wystarczy jak dostarczysz do głośników ok 10Wat bez zniekształceń,
    i pamietej żeby postawić je na podłodze najlepiej w rogu, chociaż to konstrukcja podstawkowa, zobaczysz sam różnicę w brzmieniu.

0
  • #21 21 Wrz 2007 14:16
    czaroslaww
    Poziom 26  

za 800 nie masz co sie glowic na 5.1 ...

jesli wieksza kasa nie wchodzi w gre to kup logitech z 5500 thx...

mialem je przy kompie, do gier sa super... film tez sie da obejrzec.... do muzyki sie nie nadaja.... jeasli masz jakies wieksze wymagania (przestrzen, detalicznosc, klarownosc i neutralnosc) bo jesli chodzi o gglosnosc i bas to gwarantuje Ci ze szyby beda Ci chodzily nawet w kilku pokojach dalej.

zestaw uzywane logi + x-fi zamkniesz sie w 1000zl.

ps dlaczego jak na fakture masz 33% taniej? moze przypadkiem 22%?

0
  • #22 21 Wrz 2007 17:53
    Micharlito
    Poziom 35  

Ma te logitechy mój znajomy bardzo się na nich zawiódł i żałuje że nie kupił Altusów + wzmak jak ja. Wydawało by się że za te kasę już musi być coś dobrego jednak mimo wszystko głośniki komputerowe są przeznaczone do filmów i gier.

0
  • #23 21 Wrz 2007 19:33
    _haker_1
    Poziom 32  

22% vat, 19 % od reszty podatek 22%*x - 19%(22%-x) = 33% mniej.. Mysle ze kupie jakies porzadne scherzo, te dam do naprawy i poszukam amplitunera, a jak bede mial wiecej kasy to pomysle o reszcie, chyba lepiej skladac cos powoli niz wywalic kase na cos sredniego i nie meic mozliwosc rozbudowy.

0
  • #24 21 Wrz 2007 19:59
    czaroslaww
    Poziom 26  

zdecydowanie dobra koncepcja. lepiej sredniej klasy stereo niz kiepskie kino.

0
  • Pomocny post
    #27 27 Wrz 2007 11:09
    mczeslaw
    Poziom 36  

Wygląda to sęsownie, ale tej firmy nie znam.
    Sherwood to chyba wyspiarskie wyroby, kiedyś ale to z 10 lat temu kumpel przywiózł sobie TV tej firmy, bodajże 17 cali, z zachodmiej europy, do dzisiaj go używa w kuchni.

0
  • Pomocny post
    #29 27 Wrz 2007 11:45
    mczeslaw
    Poziom 36  

Ten sprzęt widziałem i nawet reperowałem, na kanale L i P jest sęsowna końcówka mocy tranzystorowa ok 40 - 50 Wat przy 8 Ω ,ale to ci by wystarczyło, no niestety central i tył jest to wzmacniacz na scalonych wzmacniaczach typu stosowanych w TV za czasów lat 80 - 90 na zachodzie europy chyba TDA2020 lub 2030, nie jest to teoretycznie wyrafinowane rozwiązanie ale to nawet nawet grało.
    (Jak audiofilem nie jesteś to ci wystarczy) jak na rtł masz z tego co pamiętam te stare 4-omówki to 25 - 30 wat z tego pociągniesz, co ci też wystarczy. No ale to nie jest amplituner to sam wzmak wielokanałowy, nie pamiętam czy ma procesor dźwięku i jaki, dowiedz się.
    Jednym słowem cudów się nie spodziewaj ,ale jak jest pewna gwerancja to można zaryzykować. (Jest prosty w serwisie)

0
  • #30 27 Wrz 2007 12:00
    _haker_1
    Poziom 32  

Czytalem opinie i w sumie ludzie sa zadowoleni i w miare sie nie przepala. Kupie i zoacze, jak cos to jest gwarancja. Audiofilem nie jestem, chce meic tylko w maire dobry dzwiek:) Jescze pytanko, pod jakie wejscie mam podlaczyc dzwiek z karty muzycznej bo widze ze on nie ma spdif i jedyne sensowne wydaje sie byc to oznaczone jako dvd player:> Nie wiem czmeu ale inne wygladaja mi na stereo:P Sorki za nooberskie pytanie:>

0