Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Punto II - obroty biegu jałowego.

sp4xkp 20 Sep 2007 11:36 2895 4
Texa Poland
    sp4xkp
    Level 10  
    Witam.

Nie posiadam schematu podłączenia komputera w samochodzie Punto II, a pilnie potrzebuję informacji na temat pinu, do którego doprowadzony jest sygnał z klimatyzacji. Słyszałem, że podłączenie masy do tego pinu, spowoduje wzrost obrotów biegu jałowego o około 200obr/min. Samochodu używam do nauki jazdy i często zdarza się początkującym kursantom zadusić silnik podczas ruszania. Jest to rocznik 2000.
    Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam.
  • Texa Poland
    vvaldek
    Level 28  
    kolego to nie takie proste jakby sie moglo wydawac ale przy odrobinie checi .. tylko moze byc problem z podlaczeniem sie do pin centralki bo pewnie nie bedzie wyprowadzonych przewodow ze zlacza . centralka steruje obrotami na podstawie poziomu obciazenia silnika czyli sygnalow z 4 poziomowego czujnika cisnienia klimatyzacji w zalaczniku schematy. pozatym najprawdopodobniej auta z klimatyzacja maja inne centralki bo w przeciwnym razie tam gdzie nie ma klimatyzacji komputer powinien widziec usterke przekaznika sprzegla sprezarki a nic takiego sie nie dzieje.
    Attachments:
  • Texa Poland
    sp4xkp
    Level 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    To rzeczywiście może być problematyczne. Mam dwa puntka tego samego typu. Jedno 2000 rok i drugie 2003. W tym z 2003 roku obroty kształtują się na poziomie 950, a w tym, o którym mowa 650. Nie mam pojęcia, skąd taka różnica. W obydwu, komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnych błędów. A pracują zupełnie inaczej.
    A czy istnieje możliwość przeprogramowania centralki sterującej?

Pozdrawiam.
    vvaldek
    Level 28  
    serwis ma mozliwosc przeprogramowania ,, tak byla poczatkowa seria ktora miala nieco nizsze obroty potem to poprawiono na 950 . musisz udac sie do serwisu w celu sprawdzenie czy twoja centralka da sie przeprogramowac
    sp4xkp
    Level 10  
    OK!
    Bardzo dziękuję. Zanim zacznę cokolwiek robić na własną rękę, zrobię tak jak napisałeś. Oby tylko była taka możliwość.

Pozdrawiam.