Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter - świeci się kontrolka grzania świec, błędy...

20 Wrz 2007 14:51 23070 12
  • Poziom 15  
    Witam!

Mercedes Sprinter 2.7 CDI.
    Po włączeniu zapłonu kontrolka zapala się na moment, potem gaśnie i po około 6 sekundach zapala się ponownie.
    Podłączyłem interfejs Carsoft i wyrzuciło następujące błędy.

Stored Error's:

P1481 Glow plug failure

--> The error will be stored within a few seconds.
    --> The EPC control light does not light

P1482 Preglow output

--> The error will be stored within a few seconds.
    --> The EPC control light does not light
    --> Preglow light lights until the problem disappears.

--> Pin setup: 1: Ground; 2: Communication

Swiece żarowe są sprawne (były wymieniane).
  • Poziom 30  
    świeca może dostała zwarcie i poszło zabezpieczenie w sterowniku.
  • Poziom 15  
    Podłączyłem sterownik wymontowany z drugiego sprintera i wszystko jest ok.
    Wygląda na to, że sterownik jest uszkodzony i nie obędzie się bez wymiany na nowy.
  • Poziom 14  
    Rzadko się zdarza, żeby przy przepaleniu się świecy żarowej, chociarzby jednej nie przepalił się ten moduł... Sprawa jest łatwa do naprawienia, jeżeli ktoś zna temat...
  • Poziom 15  
    Udało się naprawić stary moduł. Błahostka, przepaliło sie wyprowadzenie zasilające pierwszą świecę. Prawdopodobnie świeca przy przepaleniu dostała zwarcia, a swoją drogą przyglądając się widać, że te wyprowadzenia są zaprojektowane tak aby przepalały się w przypadku nadmiernego obciążenia. Czy panowie, którzy projektowali moduł nie mogli zastosować zwykłego bezpiecznika???
  • Poziom 25  
    PAnowie cieszcie się, ze nie trzeba świec wymieniać...Ja już walczę drugi tydzień. Jest taka fajna wada konstrukcyjna w tych silnikach i prawie zawsze świece się urywają przy próbie odkręcenia. poprostu tragedia...
  • Poziom 30  
    matimon22 oj tak.. ja wysylam zawsze do mechanika.. :)
  • Poziom 15  
    Jeżeli mówimy o 2,7 CDI to świece udało mi się wykręcić bez problemu.
    Jedynie mogę narzekać na słaby dostęp do tych ostatnich.
    Może prędzej to błąd konstrukcyjny świec a nie silnika?
  • Poziom 14  
    Witam,
    gdzie szukać modułu świec żarowych w sprinterze 208CDI z 2002 roku, silnik 2,2 80KM?
    Po samochód jadę do angli bo już na mnie czeka i kontrolka świec zapala się na moment i gaśnie i znowu się pali ok. 6s.
    Myślę że będzie swieca żarowa spalona tylko, bo tak miałem kiedyś w mercedesia 300.

Poza tym w tym sprinterze czasami jak jest zimny, po zapaleniu migacza, robi się małe zwarcie i wszystko przygasa, co to może być może ktoś miał taki problem?

Jak w nim jest z dostępem do świec, poradzi się bez kanału?
  • Poziom 15  
    Moduł znajduje się pod akumulatorem (pod półką).
    Dostęp do świec - jest trochę ciasno, ale jeszcze nie tragicznie.
    Pamiętać trzeba aby przed wymianą, dokładnie oczyścić kanały sprężonym powietrzem. Nie wykręcać świec na siłę, zdarzały się przypadki urwania świecy przy wykręcaniu.
  • Poziom 2  
    Koledzy a w sprinterze 416 gdzie moge znaleść ten modół i jak go moge naprawić bo mam takie same przypadki jak wcześniej podane zostały. pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Slawek14B czytaj poprzednie posty. Prawie wszystkie modele Sprintera moduł mają schowany pod akumulatorem.
    Jeśli chodzi o trudności z wykręcaniem świec to z tego co wiem nie powinno się ich wykręcać gdy silnik jest zimny. Sterownik często można naprawić we własnym zakresie, najczęściej przepaleniu ulega zabezpieczenie nadprądowe.