Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przesłać sygnał pomiędzy kontrolerem a ekranem LED?

Mambobo 20 Wrz 2007 14:58 1013 4
  • #1 20 Wrz 2007 14:58
    Mambobo
    Poziom 2  

Witam. Proszę o pomoc.

Muszę wykonać połączenie pomiędzy kontrolerem ekranu LED a samym modułem LED. Z kontrolera wychodzi 11 przewodów sygnałowych + masa. W module LED mam 11 wejść sygnałowych + masa.
    Wśród tych 11 przewodów sygnałowych jest m. in. przewód z zegarem (ok 6MHz).
    Na wyjściu z kontrolera mam sygnał TTL i na wejściu do modułu LED też musi być sygnał TTL. Sygnał idzie tylko w 1 stronę od kontrolera do modułu LED.

Zastanawiałem się nad wyborem kabla do tego i zdecydowałem się na kabel DVI.
    Kupiłem gniazda DVI i kabel DVI (Dual link) o dł. 5m.
    W kablu DVI jest 24 pinów (z tego 1 nieaktywny i 4 ekrany) a więc zostaje 19 przewodów. W tych 19 przewodach jest 7 par przewodów jako skrętki (tak jak w kablu sieciowym) i 5 przewodów ułożonych niezależnie.

I mam pytanie jak to powinienem połączyć aby ten sygnał przeszedł możliwie bez zakłóceń?
    Czy można sygnał TTL przez te kabelki przesłać bezpośrednio czy trzeba użyć nadajników/odbiorników typu RS232 lub RS485 ?

Jeśli trzeba użyć nadajników/odbiorników to: Czy powinno się użyć protokołu RS232 czy RS 485?
    Przy RS 485 powinienem mieć 11par przewodów (dla 11 sygnałów) a ja w DVI mam tylko 7par.
    Czy w przypadku RS232 mogę przez 1 parę przesłać 2 niezależne sygnały? Czy te sygnały nie będą się wzajemnie zakłócały?

Czy może powinienem użyć zupełnie innego kabla ? (np. DB25 takiego jak do komunikacji z drukarką w starych komputerach). Tam chyba nie ma żadnych skrętek?

0 4
  • #2 20 Wrz 2007 15:28
    me_super
    Poziom 29  

Mambobo napisał:

I mam pytanie jak to powinienem połączyć aby ten sygnał przeszedł możliwie bez zakłóceń?
    Czy można sygnał TTL przez te kabelki przesłać bezpośrednio czy trzeba użyć nadajników/odbiorników typu RS232 lub RS485 ?

Jeśli trzeba użyć nadajników/odbiorników to: Czy powinno się użyć protokołu RS232 czy RS 485?

Po pierwsze, nie mieszaj do tego protokołów, bo ich tutaj nie ma. Zapewne masz wyjścia w standarcie TTL, które trzeba przesłać. Na początek kup 5m metrów kabla typu taśma, coś jak kabel od dysku twardego tylko ze 16 żył. Może zadziała, a może nie. Jak nie zadziała, można wysłać to różnicowo, zastosowań nadajnik linii SN75110 i odbiorniki typu SN15107 (lub coś nowszego). Wtedy na jeden sygnał potrzebujesz jedną parę.

0
  • #3 20 Wrz 2007 21:51
    Mambobo
    Poziom 2  

Problem w tym, że sprzęt ma być używany m.in na koncertach i musi wyglądać profesjonalnie. Z tego względu kabel typu taśma o którym mówisz odpada.
    Musi też to być jakiś pojedynczy standardowy kabel (nie składany np. z kabli sieciowych)
    Kabel łączący kontroler z ekranem docelowo powinien mieć długość nawet 10 m. Jeżeli chodzi o pary przewodów to w kablu DVI jest tylko 7 takich par. Nie znam kabla który by miał 11 par przewodów.
    Czy możnaby w takim przupadku zastosować np. nadajniki MC1488 i odbiorniki MC1489 i puścić po dwa niezależne sygnały w każdej z par ?

0
  • #4 21 Wrz 2007 00:34
    me_super
    Poziom 29  

Mambobo napisał:
    Problem w tym, że sprzęt ma być używany m.in na koncertach i musi wyglądać profesjonalnie. Z tego względu kabel typu taśma o którym mówisz odpada.
    Musi też to być jakiś pojedynczy standardowy kabel (nie składany np. z kabli sieciowych)

Musisz zatem poszukać odpowiedniego kabla.

Mambobo napisał:

Czy możnaby w takim przupadku zastosować np. nadajniki MC1488 i odbiorniki MC1489 i puścić po dwa niezależne sygnały w każdej z par ?

To nie są nadajniki/odbiorniki różnicowe.

0
  • #5 21 Wrz 2007 00:52
    Jarema
    Użytkownik obserwowany

Witam,
    Jak kolega chce profesjonalnie, to niech zainteresuje sie układami DS90C384 i DS90C385 ;)

0