Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pinout oraz Kable

Krzysi0 11 Mar 2011 12:30 330278 125
    francuzsys
    Poziom 11  
    Witam
    Mam tel. HTC WildFire i straciłem do niego kabel od ładowarki.
    Kabel miał z obu stron złącze usb i mogłem nim podłączyć telefon do komputera, pytałem po wszystkich sklepach ale nigdzie nie było takiego kabla.
    Znalazłem ładowarkę do Noki 8600 która pasuje, ma rozbieralny wtyk mini usb.
    Po sprawdzeniu zobaczyłem ze można podłączyć nim telefon do komputera i tu mam pytanie.

We wtyczce jest tak jak w opisie na obrazku piny do zasilania 1 i 4 ale piny od transmisji danych 2 i 3 są zmostkowane.
    Może to głupie pytanie ale czy nic nie uszkodzę w telefonie jak usunę mostek i podłącze Txt+ z Txt+ i Txt- z Txt- by podpiąć telefon do komputera.
    Pinout oraz Kable
  • PCBway
    saba1970
    Poziom 19  
    To jest kabel tylko do ładowania telefonu jak rozłączysz Tx z Rx to nie będzie ładowania
  • PCBway
    francuzsys
    Poziom 11  
    Mam taki kabel do ładowania w innym telefonie i można go podpinać do komputera żeby sobie wgrać muzykę czy inne rzeczy na telefon i jak jest podłączony to też ładuje jak z ładowarki.
    Jeśli jest tak jak piszesz ze albo ładowanie, albo komunikacja z komputerem to jak jest to rozwiązane w drugim telefonie skoro ładuje i jest komunikacja?
    Dlaczego piny Txt+ i Txt- muszą być zwarte do ładowania? Przecież są tylko do transmisji danych.

Jeśli napisałem mało zrozumiale powtórze ze chodzi o montaż tej wtyczki mini usb na normalnym przewodzie usb gdzie jest 4 kabelki, bo wiadomo ze do ładowarki przewód ma tylko 2 kabelki.
    iza2217
    Poziom 16  
    Witam
    Poszukuję schematu kabla do Lg KP500(transmisja danych).
    Bardzo dziękuje za pomoc.