Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara - aktywacja zmieniarki

marbed 20 Wrz 2007 19:13 3452 6
  • #1 20 Wrz 2007 19:13
    marbed
    Poziom 15  

Witam! Zamontowałem w Cytrynce zmieniarkę CD niestety radio jej nie widzi. Po naciśnięciu SRC lub MODE na kierwonicy nic się nie dzieje. Zmieniarka raczej dobra bo po włożeniu płyty słychac jak mechanizm pracuje. Słyszałem, że trzeba w serwisie aktywować obsługę zmieniacza CD. Ale czy nie da się tego jakoś obejść ;-) Do serwisu w Poznaniu mam 100 km więc chętnie bym sobie tę wycieczkę odpuścił.
    Nie wiem w ogóle na czym poleg taka aktywacja. Przypuszczam, że trzeba wejść w jakieś menu serwisowe w radiu - tylko jak?

Radio to fabryczny Philips serii 22RC220

0 6
  • #2 20 Wrz 2007 23:07
    waldi58
    Poziom 23  

Trzeba zameldować zmieniarke w instalacji samochodu. Niestety ale nie da się tego zrobić przy pomocy jakichkolwiek klawiszy w radiu. Należy zgłosić się do serwisu Citoena ( lub Peugeota ) i tam przyrządem Diag wczytają odpowiednie opcje. Bez tego radio nie wywoła zmieniarki.

0
  • #3 21 Wrz 2007 07:15
    marbed
    Poziom 15  

Dziekuję - to juz jakas podpowiedź. Do Peugeota mam zdecydowanie bliżej.

0
  • #4 22 Wrz 2007 08:04
    marbed
    Poziom 15  

waldi58 napisał:
    Trzeba zameldować zmieniarke w instalacji samochodu. .

Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Skoro wpisuje się to do BSI a nie do radia to co jeśli jednak zaktywuje tę zmieniarkę a za jakiś czas zmienię radio? Znów będę musiał jechać do serwisu żeby mi radio ruszyło? A może ta zmieniarka już zostanie w "systemie" i jak podłączę inne radio to będzie widziało zmieniarkę?

0
  • #5 22 Wrz 2007 08:57
    SlaweK
    Poziom 43  

Jak podłączysz inne radio z innego auta to też będzie trzeba je zameldować do auta bo inaczej będzie dokuczliwie pikać.

SławeK

0
  • #6 22 Wrz 2007 09:15
    zi.ko
    Poziom 25  

Oprócz aktywacji w BSI trzeba także aktywować w wyświetlaczu, inaczej nie zadziała. W komputerze ASO jest opcja aktywacji zmieniarki która wpisuje we wszystkich potrzebnych miejscach.

0
  • #7 23 Wrz 2007 07:54
    marbed
    Poziom 15  

Czy może mi ktoś powiedzieć czy zmieniarka Philips ARC026 ruszy z radiem Philips 22RC220/35 (fabryczne Citroen). Niby oba Philips ale w temacie zmieniarek panuje taki zamęt, że mam wątpliwości.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo