Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara - aktywacja zmieniarki

20 Sep 2007 19:13 4610 6
 • Level 15  
  Witam! Zamontowałem w Cytrynce zmieniarkę CD niestety radio jej nie widzi. Po naciśnięciu SRC lub MODE na kierwonicy nic się nie dzieje. Zmieniarka raczej dobra bo po włożeniu płyty słychac jak mechanizm pracuje. Słyszałem, że trzeba w serwisie aktywować obsługę zmieniacza CD. Ale czy nie da się tego jakoś obejść ;-) Do serwisu w Poznaniu mam 100 km więc chętnie bym sobie tę wycieczkę odpuścił.
  Nie wiem w ogóle na czym poleg taka aktywacja. Przypuszczam, że trzeba wejść w jakieś menu serwisowe w radiu - tylko jak?

  Radio to fabryczny Philips serii 22RC220
 • Level 23  
  Trzeba zameldować zmieniarke w instalacji samochodu. Niestety ale nie da się tego zrobić przy pomocy jakichkolwiek klawiszy w radiu. Należy zgłosić się do serwisu Citoena ( lub Peugeota ) i tam przyrządem Diag wczytają odpowiednie opcje. Bez tego radio nie wywoła zmieniarki.
 • Level 15  
  Dziekuję - to juz jakas podpowiedź. Do Peugeota mam zdecydowanie bliżej.
 • Level 15  
  waldi58 wrote:
  Trzeba zameldować zmieniarke w instalacji samochodu. .


  Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Skoro wpisuje się to do BSI a nie do radia to co jeśli jednak zaktywuje tę zmieniarkę a za jakiś czas zmienię radio? Znów będę musiał jechać do serwisu żeby mi radio ruszyło? A może ta zmieniarka już zostanie w "systemie" i jak podłączę inne radio to będzie widziało zmieniarkę?
 • Level 43  
  Jak podłączysz inne radio z innego auta to też będzie trzeba je zameldować do auta bo inaczej będzie dokuczliwie pikać.


  SławeK
 • Level 26  
  Oprócz aktywacji w BSI trzeba także aktywować w wyświetlaczu, inaczej nie zadziała. W komputerze ASO jest opcja aktywacji zmieniarki która wpisuje we wszystkich potrzebnych miejscach.
 • Level 15  
  Czy może mi ktoś powiedzieć czy zmieniarka Philips ARC026 ruszy z radiem Philips 22RC220/35 (fabryczne Citroen). Niby oba Philips ale w temacie zmieniarek panuje taki zamęt, że mam wątpliwości.