Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie centralnym honda hr-v

kola_28 20 Wrz 2007 20:25 5618 12
  • #1 20 Wrz 2007 20:25
    kola_28
    Poziom 10  

Witam:)
    mam problem: sterowanie centralnym zamkiem z pilota w mojej hondzie hr-v nie działa. Co może być przyczyną?
    Wymieniłem baterie w pilocie i nic, pilot daje sygnał ale brak reakcji ze strony zamka...

0 12
  • #2 20 Wrz 2007 20:58
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Może się tylko rozsynchronizował, podaj rok produkcji auta to podam ci procedurę

0
  • #3 21 Wrz 2007 18:03
    kola_28
    Poziom 10  

ok:) rok produkcji 05.1999:)
    z góry dzięki za pomoc:)

0
  • #4 23 Wrz 2007 14:38
    solecki.m
    Poziom 26  

kola_28 napisał:
    .....Co może być przyczyną?
    Wymieniłem baterie w pilocie i nic, pilot daje sygnał ale brak reakcji ze strony zamka...

Spróbuj tego:

1
  • #5 23 Wrz 2007 18:59
    kola_28
    Poziom 10  

:) a można to na polski:) nie chodzi mi o sam tekst tylko o procedurę:)
    czy mam powtórzyć trzy razy: włączam-przyciskam-wyłączam-włączam-przyciskam?
    czyli w sumie sześć razy mam nacisnąć przycisk czy tylko trzy razy włączam-przyciskam-wyłączam???

2
  • #6 21 Maj 2012 12:57
    winyl2
    Poziom 12  

Ja mam problem z Honda HRV. Nie dzialaja metody programowania pilota opisane na forum. Nie da sie zaprogramowac mimo ze pilot dzialal przed wymiana akumulatora. Jedyne co bylo zrobione to wymiana akku i pilot nie dziala.
    Moze ktos pomoc.

1
  • #7 21 Maj 2012 19:06
    milejow
    Poziom 42  

Pilot (jak wygląda) oryginał czy dokładany alarm?

0
  • #8 21 Maj 2013 15:02
    nuka2
    Poziom 10  

Witam ponownie ,
    cały czas nie mogę znaleźć przyczyny niesprawności centralnego zamka. Przejrzałem już niemal wszystkie fora i wątki dotyczące tegoż tematu oraz odwiedziłem kilka warsztatów i NIC. Problem w tym, ze albo podawane są instrukcje dotyczace programowania (to rowniez nie działa), lub sugestie dotyczace nie działania zamka , ani otwierania ani zamykania. U mnie nie działa zamykanie z pilota. Oryginalnego pilota. Otwieranie działa, pilot sprawdzony organoleptycznie i poprawione ewentualne zimne luty. Zamek od strony kierowy wyciągniętty, rozmontowany i sprawdzony. Silniczek działa, elementy mechaniczne sprawe. Połączenia kabli z centralka także sprawdzone. Masa również. Czy coś przeoczyłem??? Nie da się niestety doprogramować dodatkowego pilota. Sprawdziłem napięcie na kablach blu/red oraz blu/wht, tam gdzie ponoć powinno być 1V lub mniej ...i jest albo ponad 8V. Z czego to może wynikać? Podpiąłem drugą centralke i napięcia są identyczne, oraz nie da się zaprogramować dodatkowego pilota.

0
  • #9 22 Maj 2013 21:20
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

To co podał kolega solecki.m, działa napewno-kilka razy korzystałem z tej instrukcji aby wykonać synchro

0
  • #10 22 Maj 2013 22:58
    nuka2
    Poziom 10  

Poproszę wyłożyć mi to jak "chłopu" ... robię niby wszystko jak w instrukcji, ale pewnie popełniam mały bład i dlatego nie mogę zaprogramować pilota. Dodam, że w starym pilocie działa juz zamykanie i otwieranie. Czujnik zamknięcia klapy był w niewłaściwej pozycji. Zatem powinno juz wszysko dać sie zsynchronizować, a tak nie jest. Mogę prosić o polsko-chłopski opis?

1
  • #11 29 Maj 2013 20:51
    solecki.m
    Poziom 26  

Podaj VIN-a na PW, a niebawem będziesz miał odpowiedź na forum.
    EDIT

0
  • #12 05 Lip 2014 13:52
    kubas10
    Poziom 25  

Witam, podepnę się do tematu. Nie działa zamek centralny z pilota i z kluczyka (nie zamka siłowników przy zamykaniu drzwi kierowcy), wymieniłem baterie oraz robiłem synchronizacje (ale nie zadziałało). Jedna dziwna sprawa to ta że od środka nie mogę zamknąć drzwi kierowcy i pasażera (wciskając zawias przy klamce) jest wrażenie jakby coś od środka odpychało ???

1
  • #13 25 Kwi 2016 09:08
    tmk5252
    Poziom 10  

Witam,

Mam pytanka związane z tą instrukcją:
    1. Czy ta instrukcja zadziała przy Honda Jazz 2010 z polskiego ASO ? Nie dziala mi drugi kluczyk radiowo. Kluczyk dziala przy recznym otwieraniu. Bateria sprawdzona. Kluczyk wygląda na mało używany. Kodowanie w ASO kosztuje 200 zł.
    2. Czy wykonujac ta instrukcję muszę programować również działający kluczyk, czy tylko ten co nie działa ?

Pozdrawiam i bardzo dziekuję za informację.

Tomasz

0