Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane scenic 1,6rt 1997 przekaznik...

tari 20 Wrz 2007 20:48 3828 5
  • #1 20 Wrz 2007 20:48
    tari
    Poziom 10  

witam:)
    nie wiem czy nazwac to usterka.. ostatnio przy wlaczonym zaplonie zaczal cykac jakis przekaznik w regularnych odstepach okolo 10-15 sekund
    efekt jakby dostawal sekundowy impuls.
    ulokowany jest gdzies za skrzynka bezpiecznikow.
    staralem sie wyczuc od czego jest ale ni cholery nie wiem.
    samochod dziala prawidlowo nic sie nie dzieje ze swiatlami kontrolkami ani z zadnym urzadzeniem, wszystko chodzi gitara.
    nic sie nie uruchamia , oprocz tego dzwieku zalaczenia przekaznika calkowicie nic sie nie dzieje. tak na ucho cyka glosniej niz standardowy 30A ale to wlasciwie nic nie znaczy:p tak wiec bede wdzieczny za sugestie co to moze byc.. :>

watpie zeby to mialo cos wspolnego ale ostatnio zakladalem przekazniki do swiatel i rozcianalem fabryczna wiazke. juz w drugim przelaczniku wypalily sie styki... francuskie pomysly :D

1 5
  • #2 20 Wrz 2007 20:55
    cardiag
    Poziom 30  

nie francuskie pomysły a raczej Twoje. Wsadz normalne żarówki, to nic sie nie bedzie wypalać.

0
  • #3 20 Wrz 2007 21:55
    tari
    Poziom 10  

oooo to te z latarni morskich nie moga byc w samochodach ? jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj :)

1
  • #4 20 Wrz 2007 22:35
    wlods
    Poziom 12  

cardiag napisał:
    Wsadz normalne żarówki, to nic sie nie bedzie wypalać.

Na pewno nie będzie? Ja mam fabryczne żarówki jeszcze, a przełącznik już dwa razy naprawiałem - nadtapia się taki plastikowy pstryczek ze sprężynką od przełączania długie-krótkie. W poprzednim aucie (Renia 5) też dwa razy przełącznik wymieniałem - i tam też nie ma przekaźników...

0
  • #5 20 Wrz 2007 23:14
    tari
    Poziom 10  

zrob tak jak ja i uzyj tego przelacznika tylko do sterowania przekaznikami i pozbedziesz sie problemu:)
    panowie wrocmy do tematu :P

1
  • #6 01 Lis 2008 00:45
    tari
    Poziom 10  

generalnie okazalo sie po czasie, ze w jakis dziwny sposob wypiela sie kostka w klapie od wycieraczki i dlatego przekaznik pykal, smieszne ale moze napsuc krwi.. temat zamkniety :P

0