Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp laser jet 6l zacięcie papieru

okimaxi 20 Wrz 2007 21:29 3156 14
  • #1 20 Wrz 2007 21:29
    okimaxi
    Poziom 9  

witam mam problem z drukarką laserową hp laser jet 6l wszystko wygląda dobrze gdy zaczyna drukować pobiera papier tylko do połowy i staje pojawia sie komunikat zacięcie papieru. nie wiem co z tym zrobić????:cry:

0 14
  • CControls
  • #2 20 Wrz 2007 21:38
    pjprezes
    Poziom 19  

Trzeba zacząć od przeczyszczenia drogi papieru czyli wszystkich rolek i wałków pobierających i transportujących.

0
  • #3 20 Wrz 2007 21:56
    okimaxi
    Poziom 9  

to co sie dało to wyczyściłem i nic jest tak samo zaczyna drukować i staje pali sie górna dioda

0
  • Pomocny post
    #4 20 Wrz 2007 22:56
    pjprezes
    Poziom 19  

No to może jest walnięty foto optyczny czujnik obecności papieru. Na drodze papieru powinien być mały wihajster zamykający sie w czasie przejścia papieru. Jeżeli czujnik jest walnięty przez co drukarka nie widzi papieru to urządzenie będzie się zacinało i sygnalizowało brak bądź zacięcie papieru.

0
  • CControls
  • #5 20 Wrz 2007 23:15
    print

Poziom 16  

Może wyrobiona jest część "pressure arm" pod rolką pobierania papieru są dwie małe gumowe rolki umieszczone w tej właśnie części, Jeżeli ta część jest zużyta jest za słaby docisk i kartka się zatrzymuje.

0
  • #6 21 Wrz 2007 09:46
    laserjack

Poziom 31  

Do wymiany jest idller roler rolki ciągnące które sa umieszczone w pressure arm . Trzreba zdjąc obudowę, odkęcić cały mechanizm pobierania papieru, od spodu jest jedna śruba, wymienić idller roller, sprawdzić czy gniazda w których sie obraca/jak wyrobione będą miały owalny kształ, przez co nawet po wymianie idller rolera, papier będzie się zatrzymaywał, słaby dosisk/są oki. Trzeba też sprawdzić czy w fuzerze nic nie ma między wałkami.

0
  • #7 21 Wrz 2007 21:37
    okimaxi
    Poziom 9  

szacunek dla "pjprezes" faktycznie przy wyjściu papieru ten mały wihajster był urwany, kropelka kleju i kawałeczek plastiku załatwiło całą sprawę.

Dodano po 6 [minuty]:

Moja drukarka zostawia jeszcze na papierze takie malutkie punkciki tak ze 4 na stronie jakby jakiś wałek czy coś takiego. Można coś z tym zrobić????

0
  • #8 22 Wrz 2007 08:40
    pjprezes
    Poziom 19  

Zmierz linijką odstęp dwóch kolejnych zabrudzeń i porównaj ten wymiar ze średnicami wałków. W ten sposób dowiesz się który wałek robi zanieczyszczenie.

Jeżeli w ten sposób nic nie wywnioskujesz to wklej skan lub zdjęcie zabrudzonej kartki.

:arrow:Jak wkleić zdjęcie

0
  • #9 23 Wrz 2007 00:08
    okimaxi
    Poziom 9  

malutki punkcik jest dokładnie co 77 mm
    hp laser jet 6l zacięcie papieru
    da sie to zrobić ?

0
  • Pomocny post
    #10 23 Wrz 2007 10:58
    pjprezes
    Poziom 19  

Wydaje mi się, że te zanieczyszczenia są od bębna. Najlepiej puść coś na drukarkę i w połowie drukowania wyciągnij wtyczkę od zasilania. Teraz otwórz pokrywę wyciągnij toner i zobacz czy na bębnie tworzą się podobne plamki.

0
  • #11 23 Wrz 2007 11:40
    okimaxi
    Poziom 9  

tak masz racje na bębnie jest plamka wytarłem ją chusteczką higieniczną ale nic to nie dało.
    dalej tak drukuje, coś jest uszkodzone?

da sie coś z tym zrobić?

Dodano po 5 [minuty]:

zauważyłem że ta plamka jest zawsze taka sama w formie małej gwiazdki i zawsze w 77mm odstępach.

Dodano po 3 [minuty]:

jak sprawdzić ile ona wydrukowała już stron, jestem drugim właścicielem?
    da sie to sprawdzić?

0
  • #12 23 Wrz 2007 12:01
    laserjack

Poziom 31  

Uszkodzona powłoka bebna nie da sie naprawić. Ta drukarka nie ma licznika całoscowego, ma tylko dzienny licznik,/od włączenia z pradu do wyłączenia/ który po wyłączeniu z prądu się zeruje.

0
  • #13 23 Wrz 2007 12:14
    okimaxi
    Poziom 9  

jest mała więc z drukiem jej nie będzie widać
    ta plamka będzie sie powiększać czy nie?

0
  • Pomocny post
    #14 23 Wrz 2007 12:28
    laserjack

Poziom 31  

Nie będzie .

0
  • Pomocny post
    #15 23 Wrz 2007 14:16
    pjprezes
    Poziom 19  

Tak jak kolega laserjack pisze plamki nie da się usunąć i zniknie dopiero po wymianie tonera na nowy, ewentualnie po zregenerowaniu starego.

0