Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil GDN 20/30

kornrad P. 21 Wrz 2007 12:00 4895 22
  • #1 21 Wrz 2007 12:00
    kornrad P.
    Poziom 9  

Zaczne od tego ze jestem amatorem w tej dziedzine..
    niedawno odnalazłęm na strychu kolumny unitra tonsil. Okazało sie ze głośnikui wysokotonowe maja wykruszoną membranę. Zaczołęm szukac na necie informacji na temat ich regeneracji, ktorej zdecydowaęłm podjac sie sam (wiem desperat to malo powiedziane). Od dłuzszego czasu poszukuje membrany z zawieszeniem podobno do tego typu głośników pasuja (jak to stwierdził własciciel profesionalnego serwisu) TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNE ZAWIESZENIA I MEMBRANY TONSILA kiedy pokazałem mu odnalezione na alegro http://www.allegro.pl/item242349969_membrana_pianka_20_cm_poradnik_do_tonsil.html
    akcesoria stwierdził ze to chinskie ( no ze to chinski nieudany produkt) i ze napewno nie bedzie pasował do tych głośników jednoczesnei twierdzac ze on oryginałami dysponuje i za JEDYNE 50 zł od szt zrobi wszystko pieknie :):):).
    czy to prawda ze jedyna opcja sa oryginały tonsila?
    czy mozna gdzies dostac owa membrane z zawieszeniem albo podobna ktorej mozna uzyc do tego głośnika?
    bardzo prosze o pomoc. z góry dziekuje

Dodano po 3 [minuty]:

a ha jeszcze cos. mam szalony plan zeby podłączyc toe kolumny do Zodiaka a zodiaka pod komputer czy wogóle sam pomysł nadaje sie do realizacji ?? czy ja juz oszalałem :)

0 22
  • #2 21 Wrz 2007 12:16
    Ptolek
    Poziom 36  

O tych chińskich membranach, właściciel serwisu mówił prawie prawdę. Że nie pasują, to bym tak nie powiedział, ale już nie ma co mówić o podobnej charakterystyce głośnika - zmieni się znacząco.
    50zł to trochę dużo, zwłaszcza, że nowe GDN20/40 kosztują 64zł i nadają się jako zamienniki za GDN 20/30.
    W planie podłączenia tych kolumn do Zodiaka i komputera naprawdę nie widzę nic szalonego :). Wiele ludzi ma podobne sprzęty podłączone do komputera.

0
  • #3 21 Wrz 2007 12:32
    Joincik
    Poziom 17  

Ponegocjuj z nim, jak nie będzie chciał za ludzką cene to albo samemu kup oryginalne części i zregeneruj albo daj komuś z elektrody, kto się tym zajmuje.

0
  • #4 21 Wrz 2007 13:16
    kornrad P.
    Poziom 9  

no ok panowie, ja włsciwie do regeneracji jestem juz przekonany tyle ze porostu nie wiem jakich czesci mam tam uzyc jesli te chinskie tak znaczaco wpływaja na prace głośnika czy moglibyscie mi dobradzic czego (jakich zawieszen i membran uzyc tak zeby pasowały do głośnika na 100 % i nie wpłyneły na jego prace) nie wiem jakies z włukien szkalnych papieowych jaie konretnie ?? dzikuje za dotyczhczasowe zainteresowanie i prosze o dalsza pomoc

0
  • #6 21 Wrz 2007 13:47
    majkel sony
    Poziom 25  

Nie wszystkich stać na nowe ,a czasem bardziej się opłaca naprawić jednak gość nieco przegioł pałe z membranami za 50zł

0
  • #7 21 Wrz 2007 13:58
    SzokalML
    Poziom 36  

ja bym nie przesadzał, i zaryzykował kupno tych membran z allegro. Dostać membrany oryginalne Tonsila, to rzecz ciężko wykonalna.

0
  • #8 21 Wrz 2007 14:02
    majkel sony
    Poziom 25  

Kolego jo cie prosza ;) Co jakiś czas mam te nieudolne głosniki na serwisie.

0
  • #9 21 Wrz 2007 14:12
    kornrad P.
    Poziom 9  

Ptolek napisał:
    Po co tak kombinować - kupujesz GDN20/40, i kolumny jak nowe.

no własnie KUPUJESZ o to chodzi poprostu wole sie pobawic i sam zregenerowac o wiele tanszym kosztem ,
    ok tonsil granczy z cudem
    a czy sa jakies membrany+ zawias ktore nie sa tonsilowskie kostuja ok 10 - 15 zł za szt i nadaj sie do tego zeby przeprowadzic ten remont ??

0
  • #10 21 Wrz 2007 15:44
    Ptolek
    Poziom 36  

Pobawić, no dobra, ja też zazwyczaj wolę :) Wydaje mi się, że na www.umifon.pl mają membrany mogące zastąpić oryginały. Tylko że 23zł za sztukę.
    Ta membrana z allegro, do której dałeś link, w swej cenie też jest niezła, tylko że nawet kształtem nie przypomina Tonsilowskiej. I nie wiem, czy nie będzie za krótka do GDN20/30 - to czasem nie ten głośnik, w którym ludzie przedłużają cewki, żeby membrana pasowała?

0
  • #11 21 Wrz 2007 17:03
    kornrad P.
    Poziom 9  

yyy tak ??:D no ja nie wiem jedne co chce wiedziec to czy jest jakis odpowiednik który moge włożyc do tego kosza skleic i ze bedzie dobrze i nie wydam 120 zł tylko no mnej to by było jakies 60 zł wiec jeszcze sie łapie to nie 120 sprawdze to ale myslisz ze da rade akurat tym to wyremontowac ??

0
  • #12 21 Wrz 2007 22:57
    g23
    Poziom 10  

he też sam próbowałem zmienić ale mi nie wyszło więc kupiłem oryginały GDN20/40 za 61PLN-sztuka latają pod ZODIAKIEM DSS402 podpinam pod kompa i jest cacy .

A z tymi zamiennikami membran too... moje były za krótkie.:)

0
  • #13 22 Wrz 2007 09:28
    majkel sony
    Poziom 25  

Zamienniki te akurat to totalny shit. A nadodatek zazwyczaj mają niedopasowane otwory ne cewkę i są za płytkie. Nie polecam kupywania tego shitu.

0
  • #14 22 Wrz 2007 18:38
    g23
    Poziom 10  

No właśnie o tym pisałem że za "krótkie"czyli za płytkie.
    Nawet próbowalem tulejkę dorobić :D ale na dwa zadziałał jeden a drugi po miesiącu się skończył właśnie na tej tulejce he he.

0
  • #15 22 Wrz 2007 21:38
    majkel sony
    Poziom 25  

Witam nie tak łatwo kupic jak się ludzią wydaje pod ten model membrany jednak jest miejsce jak juz ktoś tu wymienił gdzie mozna kupic.

0
  • #16 23 Wrz 2007 09:55
    kornrad P.
    Poziom 9  

no ok zajrzałen dopiero dzis na stronke.Na wstepie wspomniałem jestm raczej nie bardzo w te klocki czy chodzi o membrane komplatena o symbolu M 20K DŁ w cenie 23,00 od szt ?? wole sie upewnic chociaz skoro zwykła jest za "krotka jak to ktos wspomniał na forum to raczej czodzi o dł . - :) ??

Dodano po 48 [minuty]:

wiecie co panowie postanowiłem ze zapytam was o cos jeszcze zamieszczam zdjecia głośników o ktorych wspominałem - i proble mpolega na tym ze sa na membranach "wgniecenia?" widac ze nei były przechowywane w swietnych warunakch cz ynadaja sie one do czegokolwiek ?? czy wymieniac ta membrane kupujac ta opcje " membrana kompletna" a oto zdjecia :

0
  • #17 23 Wrz 2007 17:55
    kornrad P.
    Poziom 9  

ok skoro nikt sie nie wypowiada znaczy to ze wgniecenia nie wpływaja na prace :) wiec kupuje samo gorne zawieszenie i kopułke tez no wlasnei tyle ze kopułka ktora jest teraz ma jakis 45 - no gora 50 mm srednicy a na pabel najmniejsza ma 92 mm no to taka troche chyba przyduza no nie ?? ma to jakies jakiekolwiek znaczenie czy szukac takiej jaka jest w tej chwili??

0
  • #18 26 Wrz 2007 09:18
    Ptolek
    Poziom 36  

Wgniecenia raczej nie wpływają na pracę, ale mogą świadczyć również o zniekształceniu karkasu cewki. Wygląda to, jakby ktoś przekrzywiał tą membranę, kiedy już nie miała zawieszenia, i opierała się tylko na cewce. Sprawdź, czy jest możliwe poruszanie membraną bez słyszalnego chrobotania, i jak wygląda karkas cewki między membraną a resorem dolnym.
    Kopułka 92mm jest zdecydowanie za duża. Lepiej poszukaj takiej jak jest lub podobnej (może być z tworzywa, błyszcząca).

0
  • #19 26 Wrz 2007 12:50
    kornrad P.
    Poziom 9  

no w sumie trzeba sie postarac zeby niezachrobotało ale jakos daje rade
    a to by swiadczyło o tym ze co membrana tez do wymiany ??

0
  • #20 26 Wrz 2007 12:56
    Ptolek
    Poziom 36  

Gdyby karkas cewki był krzywy, to świadczyłoby o cewce do wymiany, ale myślę, że cewka jest w porządku. Jednak lepiej zanim kupisz zawieszenie górne, odklej starą kopułkę i tamtędy zobaczysz czy karkas cewki jest w porządku.

0
  • #21 26 Wrz 2007 13:08
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 26 Wrz 2007 13:42
    kornrad P.
    Poziom 9  

no mi juz wybitio z głowy zamienniki :) na szczescie zakupiłemn zawieszenia na pablo. a cewka wyglada na prosta moge wstawic zdjecie ale jak dla mnei jest prosta ...

0