Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFL 1600 - obroty silnika

21 Wrz 2007 12:24 7374 12
  • Poziom 9  
    Mam następujący problem z pralką BOSCH WFL1600 Mianowicie po włączeniu prania normalnie pobiera wodę i kiedy zaczyna prać to bęben wykonuje bardzo krótkie obroty, po prostu tak jakby raz zakręci i stoi. Są to bardzo krotkie obroty. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną i jak ją naprawić to prosiłbym o pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    witam sprawdz szczotki w silniku
  • Poziom 9  
    Szczotki są ok, zakładałem cały drugi silnik i jest tak samo :(((
  • Specjalista AGD
    Dokładnie obejrzeć łącze (od silnika) na module i jego okolice.
  • Specjalista AGD
    A jak jest z obrotami silnika na wirowaniu ?
  • Poziom 9  
    Witam. Na wirowaniu silnik zachowuje się tak samo tzn krótkie ruchy, takie jakby szarpanie :(
  • Poziom 29  
    Witam.

Stawiam na uszkodzony programator.

Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Sorry ale się trochę pogubiłem. Jak tam jest: programator mechaniczny + moduł sterowania silnikiem , czy pełna elektronika ?
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    No to skoro na drugim , sprawnym silniku było tak samo, zostaje wiązka i moduł... , ale niektórzy nie lubią tego słowa, a więc jednostka centralna ....
  • Poziom 9  
    Witam. A czy może to być uszkodzony triak na module?

----------------------------------------------------------------------------------------

Witam. Czy wie mo ze ktoś jak przeprowadzić reset modułu w pralce BOSCH WFL? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

• Poziom 23  
    według opisu jest uszkodzony triak silnika lub układ tacho generatora powodzenia
  • Poziom 9  
    Witam. Okazało się że na module były zimne luty. Po poprawieniu styków wszystko zaczęło działać jak należy. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam