Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GM350 a radio przenośne

gekonos 21 Sep 2007 14:32 2525 7
    gekonos
    Level 10  
    Motorola GM350 a radio przenośne

R1 - radiotelefon w samochodzie zamontowany na stałe
    R2,R3 - radiotelefony przenośne

używam radiotelefonu w samochodzie do komunikowania się z bazą na paśmie 78,100MHz
    Radiotelefony przenośne na to pasmo są bardzo drogie, dużo ponad 1000zł, a używanego od dłuższego czasu nie mogę namierzyć.

Wpadłem na pomysł aby kupić jakieś walkitalkie (na PMR) i zrobić z nich coś ala bezprzewodowy "przedłużacz"

Niektóre z oferowanych modeli mają funkcję VOX (uruchamianie głosem) więc z uruchomieniem radia R2 gdy odbiera R1 z bazy, nie ma problemu

Lecz jak zrobić w sytuacji, gdy R3 nadaje do R2 a R2 uruchamia R1 i ten przekazuje info do bazy .... ???

Radio R1 "przewoźne" to Motorola GM350

Proszę o jakieś pomysły.
    arcussinus
    Level 11  
    fajny pomysł miał byś coś na kształt przemiennika. zajrzyj tu może to coś pomoże. oczywiście rozumiesz ze potrzebujesz dwóch urządzeń ala to GM350 .lub podobnego z funkcją przemiennika
    gekonos
    Level 10  
    dysponuje schematem ideowym radio R1 to jest motorola GM350

czy może ktoś pomógł by mi ustalić gdzie znaleźć sygnały - kiedy radio odbiera i kiedy nadaje - abym mógł wysterować nimi radio R2
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    gekonos

Czy wszystcy taksówkarze mają takie problemy.
    Jeżeli jesteś na "warcie" godzin pracy to bądź w Taxi-aucie i problem zniknie.

SP3NYX

Podpowiada całkiem dobrze. Tylko tax-ówkarze chyba nie znają sie coś na tym.
    Poproś jakiś DOBRY (czytaj : NIE CB) serwis w swoim mieście to Ci pomogą.

Pozdrawiam.
    gekonos
    Level 10  
    szukam rozwiązania problemu vel zadania a nie komentarzy takich czy innych

"problem" staram się rozwiązać w inny sposób:

czy ktoś może mi pomóc odczytać z radia przewoźnego gm ton CTCSS jaki jest wysyłany na centralę?

ton jaki wysyła centrala do przewoźnych posiadam

radiotaxi istnieje już kilka ładnych lat a właściciel nie posiada danych jakie są wprowadzone do centrali/radiotelefonów

czy może jakiś adres serwisu który odczyta potrzebny mi parametr?