Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mon. EIZO F520 . Naprawa-regulacja kolorów. Tryb serwisowy?

arte7 21 Wrz 2007 17:16 1145 2
  • #1 21 Wrz 2007 17:16
    arte7
    Poziom 15  

Witam, mam problem z monitorem EIZO F520; Ma bardzo podniesiony poziom czerwonego koloru. Białe obiekty mają odcień różowy i czarne również maja widoczny odcień czerwonawy. Chyba że siadły jednocześnie pozostałe dwa kolory?
    Niestety ten model nie ma niezależnej regulacji kolorów w menu, jedynie regulacje temperatury barw, co nie rozwiązuje problemu. Potrzebuję go wyregulować i nie wiem jak.
    Czy posiada on możliwość przełączenia w tryb serwisowy z którego można klawiszami na obudowie wyregulować jego parametry, czy ewentualnie konieczne jest dokonanie regulacji na płycie za pomocą jakichś potencjometrów - gdzie ich szukać? Ktoś może wie jak są oznaczone? Nie chcę robić eksperymentów i rozregulować go całkowicie ;)
    ps. co do regulacji, to może ktoś też wie jak regulować w nim zbieżność kolorów? minimalnie ma rozjechaną (wygląda na to, że też czerwony kolor)

1 2
  • #2 22 Wrz 2007 20:49
    TTomi
    Poziom 19  

Regulacja zbieżności kolorów jest na szyjce kineskopu "talerzyki" przekręca się w prawo lub w lewo (zależnie jaka jest potrzeba) , a co do trybu serwisowego to wyłącz monitor ,trzymając przycisk "UP" na panelu włącz monitor i trzymaj aż się pojawi menu. Zanim to zrobisz wymień kondensatory przy wzmacniaczu wizji ,a dopiero w ostateczności próbuj wchodzić w tryb.

0
  • #3 25 Wrz 2007 22:37
    arte7
    Poziom 15  

Kondensatorów na razie nie wymieniałem , ale chciałem tak na szybko sprawdzić tryb serwisowy (bez zmiany parametrów), ale trzymałem chyba z minutę i nic się nie włączyło. Czy możliwe by miał np. na płycie elektroniki jakieś zabezpieczenie (zworka, przełącznik) przed włączaniem tego trybu???
    ps. metodą prób i błędów, czyli w/w metodą włączania menu serwisowego. okazało sie ze włącza sie i wyłącza dostęp do "SkreenManager", ale to niestety nie jest żaden tryb serwisowy. To takie samo rozwinięte menu jak w innych monitorach, ale akurat w tym modelu, jak opisałem wyżej jest tylko regulacja "temperatury barwowej" bez rozbicia na poszczególne kolory.

A co z tą regulacją kolorów na płycie elektroniki? Jest taka możliwość w tym monitorze?

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów