Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 827 problem z spalaniem - zapłonem - oraz Gazem

21 Sep 2007 21:34 2264 5
  • Level 10  
    Witam jestem posiadaczem Rovera 827 z 1995 roku i mam 2 sprawy do omówienia
    mianowicie pierwsze pytanie moje jest takie ponieważ pewnego dnia zachciało mi sie wymiany świec
    pojechałem do sklepu kupiłem komplet 6 świec firmy NGK i wedle katalogu tej firmy są to świece o symbolu BCPR6E-11 (szczelina 1,1 mm) po wyciagnieciu starych świec okazało sie że są założone świece z księżyca - również firmy NGK ale mogel BKR6E (szczelina 9 mm) ale żaden katalog nie mówi o tym że mają być takie świece. Pasują do modelu 420 i innych wg katalogu ale w żadnym wypadku nie do tego. Po założeniu katalogowych okazało sie że auto kopci na czarno obroty skaczą i auto gaśnie. Oraz spala z jakieś 3-4 razy więcej paliwa
    Dzisiaj przejżałem jeszcze raz internet i znalazłem strone gdzie podają że do tego modelu powinny być świece BCPR6ES firmy NGK (szczelina 8 mm ).
    Jak myślicie czy to że auto teraz tak tragicznie chodzi i tyle pali i kopci na czarno to wina świeć? czy wsadzenie tych BCPR6ES powinno wyjaścnić cały problem ?
    I jakie świece polecacie NGK zcy może boch ?

Natomiast 2 problem to powiedziano mi że na silniku na którego wtryski są 3OHM'owe nie powinno zakładać się gazu a już napewno nie sekwencji - prawda czy mit :)
    Ja mam gas i chodził zawsze dobrze aż do pory wymiany świec:)
    pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    ngk bcpr6e-11 1,1 champion rc9ycc 1,0 bosch fr7dcx 1,0 oryginal to unipart XHM279 i przerwa 1.0

1. Czy nie uczkodziłes przewodów/fajek podczas wymiany świec.
    2. Gdy iskra nie jest duża przerwy musisz zmiejszyc.
  • Level 10  
    fajki są ok auto było w dość dobrym zakładzie także myślę że by to sprawdzili jako priorytet.
    no a wracając do tych świec czy to możliwe żeby w wypadku świec BCPR6E-11 palił aż tak dużo ? teraz jeżdżę tylko na benzynie i chleje jak wariat. Ale głównie chodzi też o to że na niskich obrotach chodzi jak oszalały skacze praktyzcnie 0d 200 do 1500 obrotów, dusi sie i gaśnie :/
  • Helpful post
    Level 30  
    nie, mi to nie wygląda na swiece. Raczej na uszkodzony wezyk podcisnienia, odłaczony/uszkodzony przepływomierz lub map (zalezy co tam siedzi)
  • Level 10  
    witam
    zastanawiam sie czy może problemem może nie być czasem sonda lambda ? gdzieś czytałem o podobnym przypadku i skutki były podobne i cały problem był w uszkodzonej sondzie ?
    co myślicie o tym ?
    a co do tego wężyka to nie mam pojęcia gdzie on sie znajduje ??
    pozddrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
  • Level 10  
    Dzieki wam za wskazówki okazało sie że uszkodzony był faktycznie wężyk podciśnienia a w warsztatach mi mówiono - przesterowany komputer - uszkodzony komputer - to może zrobić tylko serwis - a okazał sie pęknięty przewód
    DZIĘKUJE Wam ślicznie zasłużone 3 pkt