Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Fujitsu Siemens E7010 czarny ekran?

21 Wrz 2007 22:10 5158 6
  • Poziom 13  
    Witam siostra podrzuciła mi dziś laptopa (Fujitsu Siemens), bo jej sie popsuł.
    Po uruchomieniu słychać jak wszystko w środku pracuje( tzn wiatraki), ale ekran pozostaje czarny, nie widac żadnej reakcji.
    Podłączyłem do laptopa monitor żeby sprawdzić czy czasem matryca nie padła, ale na monitorze jest to samo.
    Podejrzewam że padła grafika (chyba że proponujecie coś innego) i tutaj moje pytanie tzn. czy jest możliwość wymiany karty graficznej w laptopie jeżeli jest ona zintegrowana?
  • Poziom 12  
    Napisz dokładnie jaki to model?
    Jeżeli jest to seria E na procesorze P3 to grafika jest osobno i często w tych laptopach nawalało połączenie płyty z grafiką.
    Moderowany przez TONI_2003:

Poprawiłem post.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Proszę nie stosować również określenia slangowe.

• Moderator Samochody
    Sam sobie odpowiedziałeś, jeśli karta graficzna jest zintegrowana na płycie głównej to nie ma możliwości jej podmiany.Czy po włączeniu słychać skrobanie hdd, lub krótkie piśnięcia ?.W jakich okolicznościach nastąpiło uszkodzenie?
  • Poziom 13  
    Zgadza sie to jest seria E, tylko na tą chwile nie jestem w stanie podac dokładniejszych danych tego laptopa , ale procesor to bodajże P3 2Ghz.
  • Poziom 12  
    nie ma takich procesorów
    p3 kończy sie na 1200mhz
    jeżeli jest to p4 to prawdopodobnie jest grafika zintegrowana
    jak bedziesz wiedział dokładnie jaki to model do do p3 mam te grafiki, do p4 moze gdzieś znajde płyte
    Proszę edytować ten post przyciskiem: Laptop Fujitsu Siemens E7010 czarny ekran? i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    TONI_2003
  • Poziom 19  
    zimon napisał:
    .... i tutaj moje pytanie tzn. czy jest możliwość wymiany karty graficznej w laptopie jeżeli jest ona zintegrowana?

Wszystko jest mozliwe, tylko, czy oplacalne, jesli chcesz to zrobic we wlasnym zakresie, to musisz wiedziec, co to znaczy wymiana ukladu powierzchniowego (bo taki montaz maja chipy grafik w laptopach), no i troche wiedzy na temat "stawiania"kulek i lutowania BGA.
    Proponowalbym zaczac od sprawdzenia baterii podtrzymujacej ustawienie BIOSu, pamiec, procesor.

Natomiast jesli to nie przyniesie efektow, to czeka Cie rozebranie w calosci laptopa i ogledziny plyty glownej w szczegolnosci pomiar stabilizatorow napiec, pojemnosci kondensatorow elektrolitycznych (w laptopach nie ma efektu "puchniecia" kondensatorow elektrolitycznych, one poprostu "wysychaja" tracac tymsamym pojemnosc.
  • Poziom 13  
    Model to Fujitsu Siemens E7010