Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama garażowa HORMANN SUPRA MATIC

22 Wrz 2007 09:34 2842 2
  • Warunkowo odblokowany
    Szanowni koledzy mam problemik a mianowicie mam brame garażową Hormanna i niestety piloty już są na wykończeniu ale z tego co pamiętam monterzy którzy zakładali mi tą brame wspomnieli mi coś o tym że moge brame otwierać za pomocą normalnego pstryczka w domu.Mam pytanie gdzie podłonczyć kable które by sterowały otwieraniem i zamykaniem.U mnie po otwarciu przednirj pokrywki ukazują sie złoncze do podłonczenia lini telefonicznej port RS oraz trzy blaszki z otworkami czy do tych blaszek trzeba podpiąć przewody na pierwszych dwóch blaszkach jest napięcie 24v a na trzeciej nie ma żadnego napięcia.Proszę o porady
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Najlepiej byłoby wziąć miernik, włączyć omomierz lub funkcję ciągłości obwodu i zmierzyć co będzie się działo (pomiędzy "blaszkami"), zwierając za pomocą omomierza "+" i trzecią blaszkę, ewentualnie "-" i trzecią blaszkę. Jeśli jest to złącze do sterowania to zwarcie "+" i trzeciej blaszki powinno działać jako sterowanie krok po kroku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    widziałem podobne sterowanie w bramie innej firmy.

zasada działania była taka, że był jeden przewód fazowy i wyprowadzone dwa inne przewody z silnika. podpięcie jednego przewodu do fazy wymuszało obrót silnika w odpowiednim kierunku.

tu może być podobnie. zwarcie jednego z wyprowadzeń do masy, może załączać odpowiedni przekaźnik silnika. dobrze by było zobaczyć do czego idą te sygnały.

jeżeli tak jest to są takie włączniki do bram które montuje się w puszkę.