Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podtrzymanie zasilania - led mocy

22 Sep 2007 13:23 1459 2
 • Level 10  
  Hej

  Zmontowałem sobie lampkę rowerową na jeden diodzie 1W Seoul + przetwornica z allegro, w obudowie zostalo mi troche miejsca, dlatego chciałbym tam zamontować układ podtrzymujący zasilanie, przydatny szczególnie gdy lampke będę podłączał bezpośrednio do dynama.
  Teraz pojawia się problem: zamontowanie dużego kondensatora (1F) czy nawet dwóch takich pozwoli na zmagazynowanie ładunku starczającego tylko na krótkie błyśnięcie diody (w trybie low 350mA), jeśli dobrze to policzyłem :).
  Z akumulatorami też mam spory problem - musiałbym mieć napięcie ~6V i możliwość ładowania z dynama bądź aku żelowego: nie mam pojęcia czy zmontowanie takiego układu jest możliwe, szczególnie przy zachowaniu miniaturowych wymiarów.
  Macie jakieś pomysły? Nie mam wykształcenia technicznego, wielogodzinne szperanie po sieci też nie rozwiązało problemu.
 • Level 22  
  Czym to zasilasz?? Ile akusów??
 • Level 10  
  Zasilanie jest albo z akumulatora żelowego albo z dynama, oba źródła 6V. Oczywiście najprościej jest zrobić akumulator żelowy+dynamo ładujące ten akumulator, ale byłoby wspaniale, gdybym mógł używać samego dynama czy też po prostu odpiąć na chwilę lampkę i móc nią poświecić bez kabla zasilającego.
  Z innej beczki:
  -czy druciki ze skrętki internetowej są wystarczające do łączenia led z przetwornicą i przełącznikiem?
  -czy lakier akrylowy ilozuje termicznie (obudowa z miedzi)?