Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie Atmega8L w TQFP

Sind 22 Wrz 2007 15:35 1142 5
  • #1 22 Wrz 2007 15:35
    Sind
    Poziom 15  

Witam kolegow!

Na poczatek powiem ze szukałem na forum tematu tego typu i nie znalazlem...

Mam problem a mianowicie jak probuje zaprogramowac ATmege8L w obudowie TQFP przez interfejs ISP, to wogole mi jej nie wykrywa? dlaczego?
    Dodam ze programuje pod Bascomem wszystkie bity w konfiguracji sa ustawione jak nalezy. Tego problemu nie ma z ATmega8L w obudowie DIP28, moze ktos kiedys spotkal sie z podobnym przypadkiem i zna rozwiazanie.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 22 Wrz 2007 16:08
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Rozwiązanie powinno być jedno:
    Podpiąć piny VCC, GND, MOSI, MISO, CLK, RESET i musi działać.

Czy coś w układnie nie blokuje Ci może złącza SPI? Jakiś inny układ do niego podpięty?

0
  • #3 22 Wrz 2007 16:46
    firefox_PL
    Poziom 17  

ja wielokrotnie programowałem atmegi w TQFP, przy czym program był testowany na płytce prototypowej z wersjami pod DIP, więc albo tak jak pisze Mad Bekon masz inny układ podpięty pod złącza AVR'a od ISP, albo po prostu ATmega jest niedokładnie przylutowana

0
  • #4 22 Wrz 2007 23:29
    Sind
    Poziom 15  

Dzieki koledzy za podpowiedz zaraz to sprawdze...
    Napewno nie blokuje zaden uklad, uzywam tylko INT0 i uarta reszta jest pusta...

A czy mozliwe jest ze przegrzalem uklad podczas lutowania ??

0
  • #5 22 Wrz 2007 23:33
    snow
    Poziom 28  

Możliwe, chociaż mi się nie zdarzyło. Na początek sprawdź te połączenia linii programatora.

0
  • #6 23 Wrz 2007 00:01
    Sind
    Poziom 15  

Dzieki wielkie kolego firefox_PL, znalazlem zimny lut na kondensatorze automatycznego resetu, poprawilem i pomoglo... dzieki

0
  Szukaj w 5mln produktów