Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli.

NEOSSS 22 Sep 2007 16:25 20639 13
    NEOSSS
    Level 10  
    Witam.
    To mój pierwszy post tutaj i nie chce by gardzony ale mianowicie mam problem taki iż chce podłączyc subwoofer od wieży Panasonic SC-AK520 z którego wychodzą dwa kable czerwony i czarny do wejścia SUBWOOFER na chinch w amplitunerze Sony DE-697, podłączałem wtyczke chinch z dwoma wychodzącymi z niej kabelkami do kabelków SUBA a potem wtyczke w gniazdo SUB w amplitunerze lecz subwoofer nie grał, wtyczka się rozwaliła i nie wiem gdzie taką mogę dostac i jak to podłączyć... Móglby ktoś mi pomóc? Byłbym wdzięczny o jasne rady...
    Jaras-J
    Level 12  
    Hmm... Z Twojego posta ciężko coś wywnioskować. Napisz trochę jaśniej o co dokładnie chodzi. Jaki subwoofer? Aktywny, pasywny? Wtyczke dostaniesz w obojętnie jakim sklepie który sprzedaje artykuły elektroniczne. A podłączasz chyba dobrze. Sprawdź czy w amplitunerze jest włączony dźwięk 5-kanałowy, czy jest włączony/podgłaśniony subwoofer. Jest wiele mozliwości. Napisz trochę więcej informacji...
    Gilotyn@
    Level 30  
    Witam
    Napisz to trochę jaśniej i zarzuć foto jak możesz. Ja zrozumiałem to tak że masz suba pasywnego i podłączasz o pod wyjście sygnału w ampli ? Nie wiem jak ci pomóc bo nie mogę zrozumieć twojego postu ( i chyba nie tylko ja )
    NEOSSS
    Level 10  
    Nie wiem za bardzo czym się różni sub pasywny od aktywnego więc załącze zdjęcia suba, wzmacniacza i gniazd... Napisze wyraźnie :
    Z suba idą dwa kable czerwony i czarny i chce je podłączyc do amplitunera który ma gniazdo Subwoofer na chinch(audio out). Podłączałem wtyczke chinch z dwoma kablami wychodzącymi z wtyczki do kabli wychodzących z subwoofera, a następnie wkładałem wtyczke w wyjście(audio out) subwoofera na amplitunerze i nic. Dźwięk mam włączony na 7.1 Pro Logic II gdzie mam na wyświetlaczu SW(się świeci chociaż nie jest podłączone), L, C, R, SL, SR, (SBL, SBR mam chyba nie podłączone bo się nie świeci), wchodząc w menu wzmocnienia dźwięku na SW niestety pole jest nieaktywne... Wtyczka mi się rozwaliła i nie ma gdzie takiej dostac poniważ przeważnie są mono z możliwościa podłączenia tylko jednego kabelka do brzegów tej wtyczki(-) a nie do bolca wychodzącego ze środka(+)...
    Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli.
    NEOSSS
    Level 10  
    No niestety skąd ja miałem wiedziec czy ma filtr czy nie... :) poznaje się to po tym iż jest + i - ? I jak go teraz podłączyc?
    Jaras-J
    Level 12  
    Subwoofer na zdjęciu jest pasywny. Nie ma dodatkowego zasilania więc łatwo poznać. Na Twoim amplitunerze masz wyjście pod subwoofer aktywny. Nie mozesz podłączyć tego w ten sposób jak pokazujesz. Nie będzie działać.
    Shadowek
    Level 31  
    Mówiąc prościej, żeby subwoofer działał, musisz zrobić/kupić osobny wzmacniacz do subwoofera, to wyjście jest po to żeby ten wzmacniacz który kupisz/zrobisz wysterować, oraz pasmo płynące jest obcięte, w ten sposób że będziesz słyszał tylko najniższe częstotliwości
    NEOSSS
    Level 10  
    To prosze o jakieś wskazówki gdzie mam kupić taki wzmacniacz(np. link do allegro) lub jak mam go zrobić? Podłączając subwoofer pod wyjście głosnikowe w amplitunerze słyszałem tylko wysokie tony...
    fikus89
    Level 14  
    Jezeli masz sprawna wieze ktora byla w zestawie z tym subem to podlacz wyjscie subwoofer z amplitunera do wejscia line in/aux/phono w Twojej wiezy. Wieza ma wbudowany wzmacniacz do Twojego suba. Podlacz "basidełko" pod wieze i powinno hulac ;)
    NEOSSS
    Level 10  
    To ja już wolę sprzedać ten subwoofer i kupić sobie jakiś porządny aktywny żebym mógł go podłączyć pod amplituner... Macie na oku coś godnego uwagi i ceny? Wieża niestety mi siadła, podłączyłem 7 kolumn słuchając muzy maks się wyłączyła i nie chce się włączyć, świeci sie tylko lampka Stand by że urządzenie jest podłączone do zasilania...
    NEOSSS
    Level 10  
    Witam ponownie... No i kolejny problemik mam jak podłączyć nowego aktywnego SUBa Panasonic(zdjęcia niżej) od kina domowego pod mój amplituner Sony(zdjęcia wyżej)... ?? Jakich kabli mi potrzeba?
    Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli. Podłączenie SUBWOOFER'A zwykłymi kablami do wyjścia w ampli.