Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik? włącznik? zamykający obwód w przyp. braku prądu.

22 Wrz 2007 17:46 2317 6
 • Poziom 20  
  Witam,

  Potrzebuję jakiś włącznik, stycznik, który zewrze ze sobą dwa kable w przypadku braku prądu, najprawdopodobniej chodzi mi o jakiegoś rodzaju elektromagnes, który otwiera obwód podczas gdy zasilanie jest i wraca do pierwotnego stanu zamykając obwód, gdy zasilania nie ma,

  Konkretnie ma to być część do dialera, podłączona na stałe do prądu i łącząca dwa kable aby puścic sygnał na dialer w przypaku braku prądu.

  Czego konkretnie mam szukać?? Najlepiej na 220V, może być również pod zasilacz.

  Może jakieś foto, link, symbol,

  z góry dzięki za odpowiedzi.
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Stycznik z cewką 230V rozwiąże problem.Podłącz fazą L1 przez wyłącznik hermetyczny klawiszowy abyś mógł wyłączyć urządzenie gdy z niego nie korzystasz,następnie drugi przewód z wyłącznika podepnij pod 2Amperowy S 191 aby zabezpieczyć obwód ,następnie przewód wychodzący z zabezpieczenia przewód podłącz pod 1 zacisk cewki stycznika. Drugi zacisk cewki stycznika podłącz pod przewód N W czasie gdy napięcie jest na instalacji cewka stycznika załączyła stycznik.Na boku stycznika zarówno z lewej jak i z prawej strony w zależności od wykonania stycznika znajdują się styki pomocnicze załączająco- zozłączające do których podłąszysz przewód sygnałowy.Musisz tak podłączyć abyś otrzymał sygnał przy zwartych 2 stykach sterowniczych które są zwarte gdy występuje brak zasilania stycznika.Możesz zasymulować brak napięcia wyłączając napięcie zabudowanym wyłącznikiem klawiszowym.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 23  
  Jeżeli jesteś zainteresowany takim stycznikiem lub przekaźnikiem to daj znać coś się znajdzie.A jaki max, prąd obciążenia styków ???
 • Poziom 31  
  Jeśli wykorzystasz to do dialera-wystarczy stare trafo i przekaźnik.
  Jednak taki analogowy układ ma 1 wadę - ciągnie z deczka prądu...

  Dodano po 35 [minuty]:

  PS Jak zasilasz ten dialer z zasilacza?
 • Poziom 20  
  Dialer jest podłączony pod duży akumulator 95Ah,
  zasila on również telefon, który współpracuje z dialerem.

  Aby uaktywnić dzwonienie należy zetknąć przygotowane już dwa kable. (12V ale prąd bardzo mały, tylko impuls dla elektroniki dialera) Zetknięcie ma nastąpić wtedy, kiedy nie ma prądu.
  O tym właśnie ma poinformować dialer.

  TEN stycznik może być na 220V,
  stycznik bez napięcia ma mieć cały czas zamknięty obwód. Kiedy przychodzi Napięcie ma otwierać obwód by później w przypadku jego braku zamknąć i uruchomić Dialer.

  To mają być dwa odzielne układy, jeden na 220V sterujący tym stycznikiem, drugi zasilany z akumulatora jest obwodem, który ma być zamykany i otwierany.

  Może konkretne foto, model??
 • Poziom 19  
  Kup zwykły stycznik na 230V z stykiem NC (normalnie zamknięty) i podłącz jak napisał kierbedz4 z włącznikiem lub bez . Napewno będziesz zadowolony prostotą działania.
 • Poziom 20  
  :) Poszedłem do sklepu, kupiłem, niestety był tylko na 12V to założyłem zasilacz, urządzenie bardzo proste, myślałem, że po pierwsze to będzie większe a po drugie, że bardziej skomplikowane, temat zamykam, dzięki za pomoc, punkty rozdane.