Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wodny analizator widma :)

Mariuszek15 22 Wrz 2007 17:50 10043 19
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Mariuszek15
    Poziom 24  
    Specjalizuje się w: wzmacniacze lampowe
    Mariuszek15 napisał 934 postów o ocenie 34, pomógł 16 razy. Mieszka w mieście Chrzanów. Jest z nami od 2005 roku.
    mariuz
    Poziom 32  
    Ale ktoś miał pomysła :]
    Ale wg mnie za duża bezwładność.

Lepsze by było współpracujące bezpośrednio z midi.

I podłączyć taki sterownik do fontanny z prawdziwego zdarzenia, np. takiej, jak w warszawskiej CH.Arkadia
    ArthurCC
    Poziom 23  
    Pomysł niezły, tylko trzeba było zamiast fontann dać rurki i wymyslić sposób na szybkie ich opróżnianie. Podświetlić ładnie, dać kolorowe cętki, jak w lampkach i efekt murowany...
    droid
    Poziom 12  
    Fajne cacko. niestety w moim pokoloju nie mam wanny zeby to zamocowac i jeszcze jeden minus mim woda opadnie to papka bedzie musiała wystrzelic nowa porcje wody. Poprostu woda nie bedzie nadazac opadac.
    mariuz
    Poziom 32  

Tylko elektrozawór musi mieć szerokie "światło" - nie wiem jak się to fachowo określa...
    Oczywiście zbiorniczek wyrównawczy jak zwykle

Ale najlepszy byłby system hydroforowy chyba... rurki nad zbiorniczkiem wyrównawczym, w miejscu pompki elektrozawór, a do elektrozaworu podłaczony zbiornik z pompą - taki miniaturowy hydrofor. I hydrofor ma zasysać z wyrównawczego. To by dało największą skuteczność, i wyciszyłoby co nieco całe to ustrojstwo - 1 pompka zamiast 8 czy 16, a do tego większa i pracująca okresowo, a nie do muzyki

Zostałoby tylko klekotanie elektrozaworów ;)
    mariuz
    Poziom 32  
    że nie nowość, to wiem ;)

Tylko nie wiem, czy hydrofory robili. O elektrozaworach to już kiedyś czytałem gdzieś...

Ale i tak wole tą rurę z gazem płonącym
    kokodin
    Poziom 21  
    ja bym zrobił na odwrót czyli powietrze w akwarium żeby leciały bąbelki do góry mozliwe ze było by to zupełnie inne bo w końcu ta woda w zaleznosci od cisnienia ma rózna wysokośc a babelki zmieniały by tylko częstotliwosć ale ie zmienia to faktu ze fajnie by reagowało na basy
    Tranzystor_1992
    Poziom 16  
    Siemka,
    Komuś się bardzo nudziło :P Ale pomysł mi się podoba :D Zastanawia mnie czy te pompy są na tyle szybkie, żeby zareagować w odpowiednim momencie :?:

Pozdro :D
    szogun1987
    Poziom 10  
    ArthurCC napisał:
    Pomysł niezły, tylko trzeba było zamiast fontann dać rurki i wymyslić sposób na szybkie ich opróżnianie. Podświetlić ładnie, dać kolorowe cętki, jak w lampkach i efekt murowany...

to jest do zrealizowania (chyba) np tak:

w zależności od ustawienia elektrozaworu (EZ) zmienia się wysokość słupa wody, schemat jest bardzo uproszczony ponieważ pomiędzy pompą a zaworem powinien znajdować się jeszcze akumulator ciśnienia, nie bez znaczenia jest też szerokość rurek, powinien też istnieć system zabezpieczający pompę przed przeciążeniem (w postaci np drugiego elektrozaworu akumulatorze który po przekroczeniu progowych wartości ciśnienia wypuści część wody)
    michgur
    Poziom 17  
    Jak dla mnie to dość ciekawy efekt ale wymagający udoskonalenia.
    Strugi wody powinny być węższe (tak myśle)
    elektronik999
    Poziom 26  
    Węższe i pochylone pod lekkim kątem
    michgur
    Poziom 17  
    Myślę że jakby dawały węższe te "sikniecia" to lapiej by to wygladało, bo woda zaczyna się łączyć ze sobą.
    Trafo888
    Poziom 17  
    Ciekawe urządzenie, ale całkowicie bezużyteczne. Stosunek pracy włożonej w wykonanie/efekt końcowy 10/1. Ja tam wolę analizatory widma na VFD, bo nie udają czegoś czym nie są.
    arek59
    Poziom 29  
    Ja robiłem też ale na jednym elektrozawarze i jest nie skuteczne. Zrobiłem na gaz i efekt zarąbisty. Elektrozawór wykorzystałem właśnie od tej od wody i wpuszcza lub zamyka dopływ do dyszy. Nie trzeba zapałką rozpalać tylko ma wbudowany iskrownik od stroboskopu i palnik ze świecy samochodowej. Trochę jest to zawolne, ale efekt w nocy jest fajny. Strumienie ognia w górę dochodzi do 1,5 m max, dalej już nie wyciągnie. Zasilałem to butlą turystyczną gazu.
    pidpawel
    Poziom 26  
    Fotki prosimy albo opis w DIY :D

Konstrukcja mi się podoba, ale bardziej podobałoby mi się gdyby to nie woda była głównym nośnikiem a powietrze. Tzn. do butli/czegoś innego z wodą z dysz wdmuchiwane byłoby powietrze
    RAIN.PL
    Poziom 12  
    Szalone, naprawdę szalone! Gratulacje za pomysłowość i ciekawe wykonanie!
    Gierlo
    Poziom 14  
    fajnie jak bym posiadał dom strachu to bym to zrobił ocena 10/10