Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR P565 - cieknie

bula36 22 Wrz 2007 17:52 4622 13
  • #1 22 Wrz 2007 17:52
    bula36
    Poziom 9  

Witam !

Mam problem dotyczacy pralki podanej w temacie.
    Nie moge wyczaić skąd leci woda.
    Podczas wylewana wody (również przy wirowaniu) pralka leje wodę od dołu.
    Część trafia do odpływu, a część na podłogę łazienki.

Podczas pierwszych oględzin węże w pralce okazały się całe i suche :|

Z góry dzieki za odpowiedzi :D

1 13
  • #2 22 Wrz 2007 18:16
    zayzayer
    Specjalista AGD

Może pompa się rozciekła.

0
  • #3 23 Wrz 2007 04:08
    Whirpool_Fcuker
    Poziom 15  

czasem niektore modele (AWZ 410 np) maja problem z wylacznikiem cisnieniowym i nabieraja za duzo wody no i kolnierz nie daje rady utrzymac... szczegolnie w czasie wirowania. gdybys podal 12 NC czyli kod servisowy 85.... to moglbym zerknac do servisowki i sprawdzic co to za wynalazek.

0
  • #4 23 Wrz 2007 06:41
    skryn
    Admin grupy AGD

Whirpool_Fcuker napisał:
    gdybys podal 12 NC czyli kod servisowy 85.... to moglbym zerknac do servisowki i sprawdzic co to za wynalazek.

Taaa....
    Posiada taki nr, a nazywa się DIANA :D

Do sprawdzenia opaski na elektrozaworze, pompa, fartuch oraz deflegmator, czy nie zapchany.

0
  • #5 23 Wrz 2007 11:44
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.

Może niepotrzebnie to piszę bo wcześniej posty są jasne no ale...
    swoje pięć groszy.

Z praktyki wynika iż najczęściej to przetarty fartuch-zwykle ciężko do wyczajenia w którym miejscu ( prawy i lewy bok ) przez użytkownika albo pompa.

0
  • #6 23 Wrz 2007 20:59
    Zbych034
    Poziom 36  

Dokładne oględziny i musisz znaleźć. Po wodzie zostają nacieki. Sprawdź dokładnie pompkę na początek. Powodzenia

0
  • #7 24 Wrz 2007 10:49
    looco5
    Poziom 16  

a może cieknie na łączeniu pompy z bębnem na tych gumach skręcanych opaskami ale co tu dużo mówić trzeba nalać wody i zobaczyć z gdzie cieknie i będzie widać wilgoć :)

1
  • #8 25 Wrz 2007 23:36
    andrzejmarek55
    Poziom 10  

sprawdź rurę deflegmatora, ( TO TA CO ODPOWIETRZA ZBIORNIK), pompę, wąż odprowadzający wodę

0
  • #9 13 Paź 2007 18:41
    Polar65
    Poziom 11  

a ja bym postawił na coś innego. Miałem podobny przypadek, tylko dopiero się przejołem gdy zaczęła strzelać podczas wirowania( zalany został kondensator) A wiecie przez co?? Przez kołnierz. Miał on dziury i stamtąd wylewała się woda.

0
  • #10 22 Maj 2013 18:25
    Elena1985
    Poziom 2  

Może mi ktoś powiedzieć jak najprościej mogę wymienić sama i czy dam radę fartuch gumowy w owej pralce?Z góry dziękuje

0
  • Pomocny post
    #11 22 Maj 2013 19:00
    mrice
    Specjalista AGD

Elena1985 to zależy od zdolności manualno technicznych.
    Po pierwsze fartuch trzeba wyjąć z górnej ramy, czyli po otworzeniu pokrywy siła wyjmuje się go
    Po drugie trzeba odkręcić wszystkie śruby wokół górnej ramy by ją unieść
    Po trzecie odkręcić śrubę ściskającą obejme fartucha na zbiorniku.
    Później fartuch zdejmuje się z zbiornika i rozpoczyna procedure odwrotną, czyli montaż.

Cztery proste punkty, ale bez doświadczenia i zdolności nie należą do najprostszych.
    Teraz sama sobie odpowiedz, czy chcesz z tym walczyć, czy wolisz wezwać fachowca.

0
  • #12 22 Maj 2013 19:01
    Elena1985
    Poziom 2  

Ale widzę że Ty się na tym znasz...myślisz że dziewczyna mogłaby sobie z tym poradzić?

0
  • #13 22 Maj 2013 23:33
    skryn
    Admin grupy AGD

Elena1985 napisał:
    myślisz że dziewczyna mogłaby sobie z tym poradzić?

Daj sobie spokój. To robota dla fachowca, najlepiej mężczyzny. Uwierz mi, że ja, mając praktykę ponad dwudziestoletnią, miałbym problem z wymianą fartucha w tej pralce. Wyjąc/wyszarpać stary fartuch, to pikuś, ale założyć nowy? Wyjątkowo niewdzięczna ta robota jest.
    Mimo wszystko, życzę powodzenia.

0
  • #14 23 Maj 2013 19:13
    mrice
    Specjalista AGD

skryn, przekonałem już koleżankę, by sie za to sama nie brała :)

0