Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New

AndrzejR 02 Mar 2008 02:26 515485 1349
    dex5555
    Poziom 2  
    Witam

Jak mam uruchomic SBW zeby sprawdzic baterie, gdy naciskam read widze komunikat ze baterii nie znaleziono, moja bateria to A32-F3 do asusa F3SV. Pozdrawiam

PS

Moze ktos udostepnic mi program battery calibration??
  • Zasilacze UPS
    ojciec_natoora
    Poziom 13  
    Witam.
    A ja mam taki nietypowy problem.
    Bateria w moim staruszku - Compaq 7770DMT - trzymała jeszcze niedawno ~2 godziny. Aktualnie, po wyczerpaniu się baterii, w ogóle nie ładuje - jeżeli komputer ją wykrywa, to pokazuje, że jest 0% ładowania, a po jakimś czasie przestaje ją wykrywać.
    Spalił się jeden bezpiecznik, więc jest ominięty - jeżeli on się przegrzeje, to właśnie wtedy przestaje wykrywać baterie.
    Napięcie na ogniwach to ok. 10v, na złączu baterii 0v.
    Czy można coś zrobić z elektroniką od tejże baterii? Bo skoro ogniwa nie są puste, to znaczy, że może coś z nich jeszcze będzie.
    mkos1
    Poziom 29  
    Też mam takiego laptoka jak kol. ojciec_natoora. Taki sam miałem problem - bezpiecznik się przepalił, raz go połatałem a po jakimś czasei zupelnie przestało mi to żyć.
    Niestety opisywanymi tutaj metodami raczej chyba się nie da nic zdziałać.
    Na elektronice baterii jesy jakiś procek ale ... zalany jakąś masą więc nie ma do niego żadnego dostepu aby chcociaż odczytać symbolikę.
    Oprócz procka jest jeszcze parę scalaków ale ... nie ma tam zewnetrznej pamięci! Wiec wszystkie nastawy są przechowywane chyba w pamięci przy procku. Dlatego bez oryginalnego softu od HP raczej niewiele się da coś mądrego z tym zrobić - nie ma raczej innej możliwości resetu elektroniki.
    rudiksam
    Poziom 17  
    dex5555 napisał:
    witam

jak mam uruchomic SBW zeby sprawdzic baterie, gdy naciskam read widze komunkat ze baterii nie znaleziono, moja bateria to A32-F3 do asusa F3SV. Pozdrawiam

bq20z90dbt v baterie??
    rmns
    Poziom 11  
    Ponawiam swoją prośbę o reset eepromu w baterii IBM R41 80AM. Szczegóły kilka postów wcześniej.
  • Zasilacze UPS
    kaczy998
    Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam laptopa HP Pavilion dv9335 z baterią 14,4 65Wh i epromem bodajże Q5A FY 191.
    Bateria trzyma mi tylko 20 min lecz po rozebraniu jej przy rozładowanej bateri według windowsa napięcie jest rzedu 14,8 na ogniwach (4*2 ogniwa) wszystkie maja równe napiecia więc to chyba nie wina akumutatorków tylko epromu.
    Czy moze mi ktoś pomóc jak skalibrować tę baterie.

Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw NewŁadowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New
    krzychu1985^
    Poziom 27  
    Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak zresetować w baterie od toshiba tecra 8000 ? ma ktoś gotowy wsad do tej baterii ? Bateria dc 10,8V
    3750mAh. Proszę o pomoc
    cnicers
    Poziom 12  
    Witam
    Kopałem trochę forum ale nie udało mi się nic konkretnego wyszukać odnośnie baterii sanyo, stosowanej w acerach, w środku taka elektronika (foto) chciał bym to jakoś zresetować - prosze o sugestie.
    pozdrawiam.
    rudiksam
    Poziom 17  
    krzychu1985^ napisał:
    Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak zresetować w baterie od toshiba tecra 8000 ? ma ktoś gotowy wsad do tej baterii ? Bateria dc 10,8V
    3750mAh. Proszę o pomoc

там вроде память стоит 24с46? тогда качай дамп еепром от меня.рессет на 4400 мАч.
    Załączniki:
    rudiksam
    Poziom 17  
    leonov napisał:
    rudiksam napisał:

OK dziękuję za namiary na program , mam jeszcze pytanie ? czy ten interfejs 1-Wire jest ok ? Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New

я пользуюсь EV2200.но думаю что подключившись напрямую к 2050 interfejs 1-Wire считает данные с чипа 2050.пробуй.
    кстати если прочитаешь то у меня сейчас есть такая батарея.выложи дамп я тебе его скорректирую.
    p.s.прошу прощения что пишу на русском языке.
    magmike
    Poziom 1  
    Prosze o poradę, w baterii do laptopa compaq armada E500 na 3 z 9 ogniw nie mam napięcia. Mam 3 sekcje po 3 ogniwa i na dwóch sekcjach jest po 4,14V, w sumie ponad 8. Przy podłączeniu żarówki 12V 21W napięcie na sekcjach spada do 3,99V. Laptop ciągle ładuje baterie i pokazuje 0% naładowania (info z windowsa: online, ładowanie, krytyczny) i nie przestaje jej ładować, na samej baterii wcale nie rusza. Mam zamiar kupić 3 nowe ogniwa. Co jeszcze bede potrzebował by móc pracować tylko na baterii? EEPROM?
    na baterii świecą sie 2 diody (na 5) ale te od strony 100% a nie od strony 0%;
    zainstalowałem SBWorkshop, czy będe potrzebował jakiejś wtyczki?
    pozdrawiam!
    jimmy87
    Poziom 11  
    Witam!
    Bardzo proszę o reset wsadów zamieszczonych poniżej. Są to wsady z baterii Dell Latitude CPiR. Model 1691P na kontrolerze M37515/M37516 i eepromie SL220. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Dodam że napięcie to 14,8V, a pojemność 3800mAh. Jeśli jeszcze coś jest potrzebne to proszę o wiadomość!

Pozdrawiam, Jakub!
    rudiksam
    Poziom 17  
    jimmy87 napisał:
    Witam!
    Bardzo proszę o reset wsadów zamieszczonych poniżej. Są to wsady z baterii Dell Latitude CPiR. Model 1691P na kontrolerze M37515/M37516 i eepromie SL220. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Dodam że napięcie to 14,8V, a pojemność 3800mAh. Jeśli jeszcze coś jest potrzebne to proszę o wiadomość!

Pozdrawiam, Jakub!

пробуйте..
    Załączniki:
    sunbeam87
    Poziom 9  
    witam.

mam problem z moją toshibą satellite l10,a konkretnie odnośnie baterii. Bateria wytrzymuje mi niecałe 20minut co jest uciążliwe gdy nie mam jak podłączyć jej do prądu;/ Wyczytałam coś właśnie o ogniwach do bateri,ale... nie wiem jakie ogniwa,jakiej firmy wybrać,ani ile ich mam kupić? proszę o pomoc;)
    Wiem,że taniej mi kupić ogniwa niż nową baterie za ok 200-300zł.

pzodrawiam
    masterpit1989
    Poziom 2  
    Bardzo prosiłbym o pomoc, bo zaraz zwariuje. Czy, ktoś zajmował się kiedyś taką baterią. W Srodku siedzi nietypowy eeprom 24c046. Sterowanie 021 309B. Nie moge sobie z nią w żaden sposób dać rady. Wymieniłem wszystkie ogniwa na nowe, lecz nic się nie poprawiło. Postanowiłem zająć się elektroniką. Icprog przy pomocy JDM nie chce tego zczytać (zczytuje same zera). Ktoś powiedział mi, ze może być to spowodowane kodowaniem. Prosze, niech mi ktoś pomoże, będe bardzo wdzieczny. :D
    masterpit1989
    Poziom 2  
    Bardzo prosiłbym o pomoc, bo zaraz zwariuje. Czy, ktoś zajmował się kiedyś baterią od toshiby Pa3009u. W Srodku siedzi nietypowy eeprom 24c046. Sterowanie 021 309B. Nie moge sobie z nią w żaden sposób dać rady. Wymieniłem wszystkie ogniwa na nowe, lecz nic się nie poprawiło. Postanowiłem zająć się elektroniką. Icprog przy pomocy JDM nie chce tego zczytać (zczytuje same zera). Ktoś powiedział mi, ze może być to spowodowane kodowaniem. Prosze, niech mi ktoś pomoże, będe bardzo wdzieczny. :D
    Belbo
    Poziom 9  
    Mam baterie Dell D400
    Napięcie: 14,8V - 1900mAH
    Laptop chwile ja ładuje i kończy ze stanem 0% trwa to kilka sekund.
    rozmontowałem ja i napięcia na poszczególnych ogniwach to około 2V
    Znalazłem na allegro używane ogniwa po 4,50 więc cena akceptowalna ( siedzą w niej tylko 4 sztuki).
    Może mi ktoś doradzić co z tym fantem zrobić?. Elektronika zalana jest czarnym plastikiem.
    Chce sprzedać laptopa a bez akumulatora mam z tym kłopot (cena jest dużo niższa niż z akumulatorem trzymającym 5-10 minut czyli tak jakby go nie było).
    Układ ładowania w laptopie sprawny, przetestowałem na pożyczonym akumulatorze.
    Może ktoś w Warszawie mógłby pomóc,.
    malinka25
    Poziom 2  
    Witam,
    Laptop DELL C400.
    Wymienilem ogniwa w mojej baterii model typ 4E369, niestety nadal pala sie diody 1-3-5, a moja wiedza na omawiany tu temat skonczyla sie na zczytaniu zawartosci z eeproma 29SL394, kontroler to AS376D. Niestety nastepny krok czyli ustawienie wartosci poczatkowych jest poza moja wiedza i narzedziami, dlatego moze ktos tutaj bylby tak mily i pomogl mi dokonczyc moje dzielo. Zalaczm fotke kontrolera i zawartosc aktualna eeproma.

Bardzo dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc. Pawel
    kaczy998
    Poziom 2  
    Kto może mi pomóc w zczytaniu eepromu z baterii HSTNN-UB33 (14,4V 4400 mAh) do laptopa HP DV9000. Jakim programem można edytować eeprom i najlepiej jakim interfejsem go sczytywać. W moim poprzednim poście są zdjęcia elektroniki z tej baterii.
    rudiksam
    Poziom 17  
    kaczy998 napisał:
    Kto może mi pomóc w zczytaniu eepromu z baterii HSTNN-UB33 (14,4V 4400 mAh) do laptopa HP DV9000. Jakim programem można edytować eeprom i najlepiej jakim interfejsem go sczytywać. W moim poprzednim poście są zdjęcia elektroniki z tej baterii.

в этой батарее нет еепром.на вашем сайте есть даташит на М37512.почитай его.пока решения нет для этого контроллера.
    malinka25
    Poziom 2  
    rudiksam napisał:
    Laptop DELL C400. пробуй

Laptop DELL C400.
    Dziekuje bardzo za pomoc, ale niestety wsad AS376D_SL394 3500mAh.bin nie dziala, dalej swieca sie diody 1-3-5 :((( pozdrawiam pawel
    masterpit1989
    Poziom 2  
    Tak jestem pewny, ze to jest 24c046. Z tym, ze czytałem, ze to jest eeprom identyczny jak 24c04. Moje zasadnicze pytanie brzmi, czy ktoś regenerował taką baterie, ewentualnie czy ma działający wsad do tej baterii
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Uco
    Poziom 16  
    Czym skleić ponownie baterię? Na pewno klej na ciepło się nie nadaje ze względu właśnie na ciepło, kropelka też raczej nie...
    bgo70
    Poziom 10  
    Drodzy forumowicze odnoszę wrażenie że w tym temacie to zadawane są tylko pytania a odpowiedzi i pomocy jakoś nikt nie chce udzielać. DLACZEGO?