Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New

AndrzejR 13 Mar 2008 22:42 523414 1349
    kaczy998
    Poziom 2  
    rudiksam napisał:
    kaczy998 napisał:
    Kto może mi pomóc w zczytaniu eepromu z baterii HSTNN-UB33 (14,4V 4400 mAh) do laptopa HP DV9000. Jakim programem można edytować eeprom i najlepiej jakim interfejsem go sczytywać. W moim poprzednim poście są zdjęcia elektroniki z tej baterii.

в этой батарее нет еепром.на вашем сайте есть даташит на М37512.почитай его.пока решения нет для этого контроллера.

A ten układ "Q5A FY 191" z pierwszego zdjęcia to nie jest czasami eeprom. Jeśli to nie eprom to w jaki sposób moge skalibrować ten akumulator. Dzięki za odpowiedź.
  • Computer ControlsComputer Controls
    mrdok
    Poziom 13  
    bgo70 Nikomu się nie chce pisać wciąż tego samego... Gdyby ktoś prześledził (przeczytał) obydwa wątki to prawdopodobnie by znalazł odpowiedź. A tu większość ludzi szuka szybkiej i gotowej odpowiedzi. A Tak wracając do sprawy :) to może ktoś znalazł jak się dobrać do kontrolera ps401 ? :) :) mam serie baterii z tym układem i nie wiem jak się do tego dobrać. Podobno AccPlus w wersji 1.4 ma możliwość programowania go. Ja mam 1.3 i to w wersji testowej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
    szerszeni87
    Poziom 10  
    Witam wszystkich w jaki sposób mogę otworzyć baterie nie uszkadzając obudowy tak ona wygoda:
    ojciec_natoora
    Poziom 13  
    Więc nikt nie ma rady na tą baterie z Compaq'a? (model podany parę postów wyżej).
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, to proszę pisać. ;)
    Pozdrawiam.
    Uco
    Poziom 16  
    mrdok napisał:
    bgo70 Nikomu się nie chce pisać wciąż tego samego... Gdyby ktoś prześledził (przeczytał) obydwa wątki to prawdopodobnie by znalazł odpowiedź. A tu większość ludzi szuka szybkiej i gotowej odpowiedzi. A Tak wracając do sprawy :) to może ktoś znalazł jak się dobrać do kontrolera ps401 ? :) :) mam serie baterii z tym układem i nie wiem jak się do tego dobrać. Podobno AccPlus w wersji 1.4 ma możliwość programowania go. Ja mam 1.3 i to w wersji testowej.

dwa dni wcześniej pytałem o to czym kleić baterię. Nie wiem czy takie pytanie już padło szukałem, szukałem przez google i wyszukiwarkę elektrody i nic nie znalazłem. Przypuszczam że to powinien być jakiś silicon czy coś podobnego bo kleje które znalazłem w bateriach takie właśnie były. Wielu ludzi na tym forum robi baterię i pewno wie czym to kleić.

Oszacowałem że tylko w tych dwóch tematach dot. regeneracji baterii jest ok 1860 postów. Jeśli by to wydrukować przy założeniu że każdy post to 5 linijek tekstu a na stonę mieści się 45 linijek to mamy ok 200 stron tekstu a więc mała książka. Dlatego czasem warto odpowiedzieć...
    Pozdr.
    masterpit1989
    Poziom 2  
    Ponawiam prośbę, czy ma ktoś działający wsad do baterii toshiby PA3009U. Szukalem juz i nie ma nigdzie w necie (przynajmniej google i wasze forum tak powiedzialo) ;D
    lord..vader
    Poziom 13  
    Witam.

Jestem właśnie trakcie regeneracji baterii do FS V2010, wymieniłem już ogniwa i teraz mam pytanie, czy ktoś mógł by mi przerobić wsad eepromy 24c02? Zamieszczam w załączniku. Parametry baterii to 10,8V, 4500mAh model FPCBP42. Z góry dzięki za pomoc!

pozdrawiam.
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Wyjąłem pamiątke z bateri DELL CP bo kupiłem 2 identyczne i mam pytanie czy obie można tym samym wsadem zaprogramować prosił bym też o reset wsadu 14,4V 3800 mAh.
    automatyk100
    Poziom 10  
    Witam wszystkich i mam prośbę kto by mógł mi pomóc wskrzesić baterię.
    Moja orginalna bateria to:
    SANYO 4UR18650F-1-QC192 14,8V 2000mAh
    Laptop- Acer Aspire3000
    Wymieniłem ogniwa 4 szt Lithium-Ion
    -pojemność-2200mAh
    -napięcie -3,7V
    -producent -Sanyo
    Efekt jest taki, że jest brak ładowania 0%.
    Ogniwa naładowałem oddzielnie bez obciążenia mają wszystkie 4,03V, lecz laptop na baterii nie startuje.
    Na forum znalazłem już podobny wątek lecz nikt nie udzielił porady.
    Dołączam fotki elektroniki.
    Czy ktoś mógłby na podstawie jpg. odpowiedzieć który układ jest eeprom i czym są pozostałe (kontroler).
    Proszę o pomoc w zresetowaniu baterii, nie posiadam wsadu.
    Za zainteresowanie bardzo dziękuję.
    mrdok
    Poziom 13  
    Uco Ja używam do klejenia obudów cienkiej wzmacnianej taśmy dwustronnie samoprzylepnej, a na brzegi poxipol. Przyklejam jedną stronę akumulatorów do obudowy przy pomocy taśmy. Drugą stronę akumulatorów naklejam taśmę i smaruje brzeg obudowy poxipolem i przyklejam obudowę. Tak apropo ja przeczytałem wszystkie posty :) omijałem te które były podobne do siebie czyli pytania: Jak zrobić to? Jak zrobić tamto..

I jeszcze jedno jak ktoś prosi o reset wsadu pamięci to jak możecie podawajcie jaki kontroler jest w baterii i jaka pamięć jest w środku. Bo sam się spotkałem z jednym typem baterii a kilkoma kontrolerami które były w środku. np w aku HP jest chory PS401... w identycznej baterii był BQ 2040 hmmm PS401 zmusi mnie do zakupu AccPlus w pełnej wersji :( :(
    bizuss
    Poziom 2  
    Proszę o pomoc. Wymieniłem ogniwa w baterii ale chciałbym zwiększyć czas pracy laptopa obecnie jest 40min, ogniwa 2000 mAh. sczytałem wsad pamięci 24c02,BQ2050 można zmodyfikować ten wsad, aby wykorzystał 100% pojemności baterii.
    migol21
    Specjalista HDD Recovery
    Moim zdaniem taki wydzielony temat już dawno powinien być zmieniony w subforum. Bo tu tylko zadaje się pytania a odpowiedzi zero , nada , nicht.
    Uco
    Poziom 16  
    Mam baterię główną z Compaqa n400c, bateria ma uszkodzoną obudowę, więc postanowiłem na tym "poćwiczyć". Chciałem zczytać z niej wsad ale niechcący włączyłem GND z przystawki od SBW do przypuszczam + na wyjściu z baterii, (i jeszcze włączone było SDA lub SCL nie pamiętam), natychmiast spalił się scalak z przystawki i bateria też nie działa. Po prostu laptop jej nie widzi(battery mon też nie), nie ładuje, choć bezpiecznik wydaje się ok -bateria działa jakieś 10 sekund po czym laptop pada. Czy jest szansa na naprawę czy to już tylko na części? Przypuszczam że poleciał jakiś tranzystor na szynie danych ale nie mam ani schematu do baterii ani nawet pinoutu. Pozdrawiam

Oto zdjęcie elektroniki baterii
    mrdok
    Poziom 13  
    Uco Mam taką samą baterię do roboty, niestety za tydzień rozpoczyna mi się sesja egzaminacyjna i będzie trwała miesiąc czasu, więc jak jesteś cierpliwy, to tam jakoś sie zgadamy.
    ziom3czek
    Poziom 1  
    Witam mam problem z laptopem a mianowicie kupiłem Siemensa Mobile 510,miał padnieta baterie wiec kupiłem nowna i tu jest zagadka,na zewnetrznym wyswietlaczu mruga ikonka ze bateria jest pełna w w windowsie xp pokazuje stan bateri 1 % i wogule laptop na samej bateri niewstaje.chwile po zalogowaniu do systemu przestaje sie ładowac bateria,Prosze o pomoc bo juz mi brak pomysłów,czy to wina laptopa,baterii czy tez wystarczy cos zmienic w biosie.
    Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw NewŁadowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw NewŁadowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw New
    sunbeam87
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z moją Toshibą Satellite l10, a konkretnie odnośnie baterii. Bateria wytrzymuje mi niecałe 20minut co jest uciążliwe gdy nie mam jak podłączyć jej do prądu.
    Wyczytałam coś właśnie o ogniwach do bateri, ale nie wiem jakie ogniwa, jakiej firmy wybrać, ani ile ich mam kupić?
    Proszę o pomoc.
    Wiem, że taniej mi kupić ogniwa niż nową baterie za ok 200-300zł.
    pzodrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol_bin
    Poziom 10  
    Witam!

Potrzebuję wsad do akumulatorka BTP-30A1 . Komputer Acer TravelMate 734TX

Pamięć: SL220
    Mikrokontroler: M37515
    Pojemność 5400mAh 11.1V

Jeśli ktoś posiada i udostępni będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
    Karol
    maniacs
    Poziom 17  
    Co do klejenia
    ja stosuję sylikon szybkoschnący i to punktowo
    a do ogniw oczywiście taśmę 2stronną

EDIT

Nie mam pełnej wersji SBW - Używam z tych co są dostępne na elektrodzie
    mrdok
    Poziom 13  
    maniacs Masz pełną wersję SBW? Albo wiesz kto ma? Potrzebuje info jak złamać hasło do mikrokontrolera ps401
    Twizzter
    Poziom 12  
    Pytanko - czy moge do budowy interfejsu SBW uzyc - zamiast 74LS05 - 74LS04, 7401, 74F00? Teoretycznie mozna z NANDa zrobic inwerter....Jak na zlosc w szufladzie wszystko tylko nie to co potrzeba ;)
    diquan
    Poziom 20  
    Witam,
    sprawa wygląda tak: Bateria od Compaqa n800 - 14.4V/4.4AHr - po włożeniu do laptopa, pokazuje, że niby ją ładuje. Proces trwa około 30min (przez ten cały czas pokazuje 100% naładowania baterii). Jako, że posiadam drugą sprawną baterię, tą postanowiłem rozebrać. Pomierzyłem napięcia na poszczególnych ogniwach i przedstawia się to tak: 6 ogniw napięcie w granicach 3.54 - 3.7V; natomiast pozostałe 2 ogniwa 0.5V.
    Moje pytanie jest takie - czy sama wymiana tych dwóch uszkodzonych ogniw przyniesie jakiś pozytywny rezultat, czy pozostaje wymiana wszystkich + ewentualny reset elektroniki?
    maniacs
    Poziom 17  
    To compaq więc zapewne masz program do kalibracji baterii,
    masz jakieś 50% szans na sukces przy samej podmiance ogniw i kalibracji programem od compaq'a (nie z poziomu bios bo to g.... daje)
    jak miałem n400c to tak mi się z niektórymi udawało (pomimo jednakowych PN miały różne sterowniki)
    diquan
    Poziom 20  
    maniacs

Dzięki za zainteresowanie. Programu nie mam, ale ściągnę sobie Compaq Power Management. Zamówię ogniwa i spróbuję mając nadzieję, że się uda.
    Uco
    Poziom 16  
    diquan napisał:
    Witam,
    sprawa wygląda tak: Bateria od Compaqa n800 - 14.4V/4.4AHr - po włożeniu do laptopa, pokazuje, że niby ją ładuje. Proces trwa około 30min (przez ten cały czas pokazuje 100% naładowania baterii). Jako, że posiadam drugą sprawną baterię, tą postanowiłem rozebrać. Pomierzyłem napięcia na poszczególnych ogniwach i przedstawia się to tak: 6 ogniw napięcie w granicach 3.54 - 3.7V; natomiast pozostałe 2 ogniwa 0.5V.
    Moje pytanie jest takie - czy sama wymiana tych dwóch uszkodzonych ogniw przyniesie jakiś pozytywny rezultat, czy pozostaje wymiana wszystkich + ewentualny reset elektroniki?

Ja tak kiedyś zrobiłem, działało przez 3-4 miesiące po czym padło kolejne ogniwo i znowu to samo. Jeśli szybko potrzebujesz laptopa to ok, ale na dłuższy okres i tak trzeba regenerować czyli kupić wszystkie nowe ogniwa + reset pamięci. Poza tym ciągłe otwieranie baterii to nic przyjemnego i lepiej to zrobić raz a porządnie
    maniacs
    Poziom 17  
    Uco - tyle że niektóre modele baterii compq'a mają sterowanie bez zewnętrznej pamięci i potrafią sie prawidłowo "kalibrować"

oczywiście efekty regeneracji będą lepsze jeśli diquan wymieni wszystkie ogniwa na nowe i o jednakowym napięciu
    screami
    Poziom 9  
    witam
    kupilem Compaq Armada M700 z bateria ktora sie wogole nie laduje. Caly czas pisze 0%, Wlozylem ją do zamrażalki i po wyschnięciu wlozylem ją i teraz jak probuje ją łaodwać to widze ze mryga lampka od ladowania a sama bateria wydaje dzwięk jakby tykania ,
    Czy to ogniwo jakies siadlo czy cala bateria do kosza? Nie mam miernika zeby sprawdzic napięc. Czy kiedy kupie ogniwa muszę resetowac czip czy w tych baterach ne trzeba? jesli trzeba to jakim programem?
    Czy ogniwa mogę kupic o podobnych parametrach czy tez muszą byc te same?
    leoadko
    Poziom 10  
    Witam!!
    Mam problem z baterią do laptopa Aristo 9550
    kupiłem go używanego i bateria trzymała jakąś godzinę ale niedawno przy ładowaniu ładuje sie W CIĄGU do 15% i przestaje a potem pulsuje ładuje przerywa i znów(dochodzi do 25% po całęj nocy pod zasilaczem i trzyma z 20min). na początku (jakieś 3 dni temu) ładowała się od 100% nie mam pojęcia co się stało.
    dziękuję za pomoc
    pozdrawiam!!

Rozebrałem ją dzisiaj i jest tak ze jak podłącze żarówkę bespośrednio pod ogniwa to działa a jak za elektroniką to ani rusz
    ogniwa się nie grzeją i prąd trzymają żarówka 50 watt i świeci a w laptopie to 1% i go wyłącza