Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V

rydwan0 22 Wrz 2007 23:49 9730 17
  • 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V
    Witam!!!! Przedstawiam wam moją pierwszą konstrukcje którą wykonałem dopiero w 80% ale już chciałbym sie z wami nią podzielić. Wiec jest to kolorofon którego schemat znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie(nie pamiętam już jakiej) oryginalnie schemat był zaprojektowany na zasilanie żarówek 6V 30W ale po moich lekkich:) przeróbkach jest on na zasilanie żarówek 230V i aż 100W (może trochę więcej nie da sie dokładnie określić). Bardziej szczegółowy opis może podam wkrótce ponieważ nie mam czasu. Wiec zapraszam do komentowania!!!!

Moderowany przez McRancor:

Wywaliłem ozdobniki z tematu i poprawiłem błędy - "wkródce", "szczegółowszy" i kilka ogonków. Zdjąłem prowizję z plików zajrzyj do regulaminu.... Te "+" i "-" napisane na gniazdku 230V pozostawię bez komentarza...

PARĘ FOTEK:

3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V

A TU MACIE KRÓTKIE FILMIKI (jakość nie najlepsza robiłem je na telefonie komórkowym i przerobiłem na Xvid)

-1-szy to kolorofon z podłączonymi 3 żarówkami 230V
    -2-gi film film to Kolorofon z podłączonymi 3 kompletami światełek choinkowych :)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    rydwan0
    Poziom 10  
    rydwan0 napisał 34 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2007 roku.
  • Sklep HeluKabel
    Paolo1976
    Poziom 24  
    Skoro jest to Twój debiut w dziedzinie elektroniki, powinieneś bardziej się postarać, aby ogólne wrażenie było choć trochę różne od negatywnego. Trudno to w jakikolwiek sposób skomentować. Co robią te ogromne gniazdka na obudowie kolorofonu? Co robi oznaczenie "+" i "-" wewnątrz gniazdek? Skoro bierzesz sie za konstrukcje z niebezpiecznym dla zdrowia i życia napięciem, powinieneś pojąć choćby podstawy dotyczące prądów i napięć.
    zbyrek
    Poziom 23  
    Te gniazdkach to są do podłączenia zewnętrznego oświetlenia typu lampki choinkowe tak mi się wydaje a po co te "+" i "-" na gniazdkach?
  • Sklep HeluKabel
    lukas_sa
    Poziom 16  
    filmiki nie działają :/ (nie ma obrazu)

"+" "-" na gniazdku- poco? :D
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  
    lukas_sa napisał:
    "+" "-" na gniazdku- poco? :D

Zapewne autor zastosował tyrystory zamiast triaków, co wymagało zastosowania prostownika mostkowego.
    harnasx
    Poziom 22  
    A co tu komentwać?? Zrobiłeś fajną "budę" do której przyczepiłes chyba największe dostępne na rynku gniazdka (z masą niezabezpieczonych przewodów - nie mogłeś tego "od dołu" poprowadzić) i nie wiem po co złącza "głośnikowe". Napisałeś że nie masz czasu opisywać projektu - to nie wiem po co go tu pchasz!? sam robiłeś przynajmniej tą obudowę? jak wykonałeś panel czołowy? GDZIE fotki wnętrza??? Moim zdaniem powini Ci to zdjąć z elektrody do czasu uzupełnienia braków!
    rydwan0
    Poziom 10  
    Tak te gniazdka są poto by podłączyć światełka choinkowe. a + i - jest po to że jak chciałem podłączyć pod to 3 układy diód LED na 230V to musiałem wiedzieć który plus a który -.
    dowodca_armii
    Poziom 30  
    Bardzo spodobal mi sie filmik ze swiatelkami choinkowymi (u ciebie to kiepsko miga)- tzn. tez moze podlacze do swojego pare kompletow (albo zbuduje discotelez 8 kanalowy i wtedy to bedzie jazda :D )

Ogolnie to lipa... widze ze sygnal jest brany z przedwzmacniacza, brak regulacji wzmocniania kazdego kanalu co jest bardzo wazne aby wlasnie jakas zarowka nie swiecile ciagle lub prawie wcale.
    Jak juz dales te gniazdka to mogles przynjamniej umiesci je z tylu...

Zamiesc schemat oczywiscie po przerobce i fotki w srodku.

Wyzyj sie na mnie i zobacz moj kolorofon (niestety kit) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic673631.html

Pozdrawiam.
    michal_19881
    Poziom 11  
    uzupełnij opis, dodaj schemat układu, możesz też zrobić zdjęcie co jest wewnątrz

bardzo fajnie wygląda efekt z lampkami choinkowymi na drugim filmiku
    Duch__
    Poziom 31  
    Ogólnie obudowa jest moim zdaniem za bardzo masywna. Nie podobają mi się te gniazdka sieciowe ,a w szczególności te opisy na nich (+ i -). Z tego co widzę to obudowa przejęta po jakimś starym kolorofonie. Czemu nie wmontowałeś płytkich gniazdek sieciowych w miejsca po tych odbłyśnikach, skoro z nich nie korzystasz? Jednym słowem oszpeciłeś ładną obudowę :|

Tutaj krótki filmik z pracy mojego kolorofonu.

Link
    kroczusiek
    Poziom 13  
    do autora : podrzuciłbyś tu jakiś schemat razem z przeróbkami?Moc mi się podoba,chociaż kontakty natynkowe już trochę mniej ;)
    rydwan0
    Poziom 10  
    Są tu dwie regulacje czułość i moc wiec jak sie je odpowiednio ustawi ti efekt jest super filmiki tego aż tak nie oddają bo to było nagrywanie na telefonie komórkowym.... A co do tych gniazdek to postaram sie je zmienić. Schemat dodam jak go najpierw narysuje ale mam teraz za dużo nauki wiec to troche potrwa. Co do obudowy to robiłem ją sam a przedni panel dałem do cięcia laserowego do znajomego. Jak ukończe ten projekt w 100% to dam go znów na elektrode.pl i filmiki może dam lepszej jakości jak załatwie kamere cyfrową:)
    tommy520d
    Poziom 2  
    mogłeś dać gniazdka z tyłu wnekowe i po co te oznaczenia +/- przecież robisz urządzenie na prąd zmieny i czy włożysz tak wtyczke czy inaczej to jest to samo i poco tyle tyk wejśc głośnikowych i pochowaj te kable poracuj jeszcze troche na tym wszystkim i wtedy wystaw jeśli robisz użadzenie na prąd stały to i tak te oznaczenia są bez sensu a to 230v to juz wogóle
    crook1
    Poziom 15  
    a moim skromnym zdaniem projekt jak na początkującego całkiem dobry,
    podoba mi się możliwość podłączenia lampek choinkowych lub ciągu diód, co oczywiście wyjaśnia poco są te oznaczenia "+" i "-".

dodaj tylko schemacik
    Łukasz Pawlik

Poziom 14  
    Witam! I ja wtrącę swoje trzy grosze.
    Jeśli to ma być twoja pierwsza elektroniczna konstrukcja, to mógłbyś się bardziej postarać. Otóż:
    - po co takie wielkie gniazdka,
    -prąd przemienny oznacza się L, N a nie -, +,
    -za dużo złącz głośnikowych (można się łatwo pomylić),
    -na dodatek są krzywo,
    -po co są te pędy kabli ( nie można było ich wprowadzić od spodu do każdego gniazdka),
    -i na koniec, po co wystawiasz konstrukcje na forum skoro rzekomo nie masz czasu jej opisać, jest ona niedopracowana i nawet nie ma porządnych zdjęć, schematów tylko jakaś lipna obudowa.
    Popraw wszystko albo sobie odpuść.
    Pozdr.
    tommy520d
    Poziom 2  
    zgadzam sie z kolega powyżej tak jak już napisałem to jest prąd zmieny a nie stały wiec nie +i- i nie można tak pisać że to woja pierwsza konstrukcja i bledy sie zdarzają zgodze się blędy zdarzają sie najlepszym ale musisz znac podstawowe wartości ty nie bawisz sie w małego elektryka na diodach i 9v tylko wysokim napięciem niebezpieczym dla życia i zdrowia więc lepiej jak zacniesz cos robić i wystawiać na forum to najpierw poznaj podstawy bo nieznasz nawet obowiązującego napiecia i nie wiesz że w gniazdku jest prad zmieny a nie stały czyli faza i zero a nie +/-

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.[hefid]
    mlody11mlody
    Poziom 11  
    rydwan0 bladom ścieme puszczasz. ten kolorofon jest tylko przerobiony z 6V na 230V za pomocą triaków. A płytka pewnie jest oryginalna ze starego polskiego kolorofonu,(obudowa też)sam taki posiadam.
    Schematów nie posiadasz bo ich nie potrzebowałeś bo wszystko było zlutowane(ty tylko zamontowałeś 3 triaki i to wszystko) A te gniazdka to jak do czołgu a nie do małego kolorofonu.
    Jednym słowem blady syf. weś to forum lepiej zamknij bo to porażka.
    A i jeszcze jedno jakby przedni panel był wycinany laserem to by nie było tych zarysowań od pilnika na około otworów.