Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V

rydwan0 22 Sep 2007 23:49 10561 17
  • 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V
    Witam!!!! Przedstawiam wam moją pierwszą konstrukcje którą wykonałem dopiero w 80% ale już chciałbym sie z wami nią podzielić. Wiec jest to kolorofon którego schemat znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie(nie pamiętam już jakiej) oryginalnie schemat był zaprojektowany na zasilanie żarówek 6V 30W ale po moich lekkich:) przeróbkach jest on na zasilanie żarówek 230V i aż 100W (może trochę więcej nie da sie dokładnie określić). Bardziej szczegółowy opis może podam wkrótce ponieważ nie mam czasu. Wiec zapraszam do komentowania!!!!

Moderated By McRancor:

Wywaliłem ozdobniki z tematu i poprawiłem błędy - "wkródce", "szczegółowszy" i kilka ogonków. Zdjąłem prowizję z plików zajrzyj do regulaminu.... Te "+" i "-" napisane na gniazdku 230V pozostawię bez komentarza...

PARĘ FOTEK:

3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V 3 Kanałowy kolorofon na żarówki 230V

A TU MACIE KRÓTKIE FILMIKI (jakość nie najlepsza robiłem je na telefonie komórkowym i przerobiłem na Xvid)

-1-szy to kolorofon z podłączonymi 3 żarówkami 230V
    -2-gi film film to Kolorofon z podłączonymi 3 kompletami światełek choinkowych :)

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    rydwan0
    Level 10  
    rydwan0 wrote 33 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 2007 year.
    Paolo1976
    Level 24  
    Skoro jest to Twój debiut w dziedzinie elektroniki, powinieneś bardziej się postarać, aby ogólne wrażenie było choć trochę różne od negatywnego. Trudno to w jakikolwiek sposób skomentować. Co robią te ogromne gniazdka na obudowie kolorofonu? Co robi oznaczenie "+" i "-" wewnątrz gniazdek? Skoro bierzesz sie za konstrukcje z niebezpiecznym dla zdrowia i życia napięciem, powinieneś pojąć choćby podstawy dotyczące prądów i napięć.
    User removed account
    Level 1  
    lukas_sa
    Level 16  
    filmiki nie działają :/ (nie ma obrazu)

"+" "-" na gniazdku- poco? :D
    żarówka rtęciowa
    Level 37  
    lukas_sa wrote:
    "+" "-" na gniazdku- poco? :D

Zapewne autor zastosował tyrystory zamiast triaków, co wymagało zastosowania prostownika mostkowego.
    harnasx
    Level 22  
    A co tu komentwać?? Zrobiłeś fajną "budę" do której przyczepiłes chyba największe dostępne na rynku gniazdka (z masą niezabezpieczonych przewodów - nie mogłeś tego "od dołu" poprowadzić) i nie wiem po co złącza "głośnikowe". Napisałeś że nie masz czasu opisywać projektu - to nie wiem po co go tu pchasz!? sam robiłeś przynajmniej tą obudowę? jak wykonałeś panel czołowy? GDZIE fotki wnętrza??? Moim zdaniem powini Ci to zdjąć z elektrody do czasu uzupełnienia braków!
    rydwan0
    Level 10  
    Tak te gniazdka są poto by podłączyć światełka choinkowe. a + i - jest po to że jak chciałem podłączyć pod to 3 układy diód LED na 230V to musiałem wiedzieć który plus a który -.
    dowodca_armii
    Level 30  
    Bardzo spodobal mi sie filmik ze swiatelkami choinkowymi (u ciebie to kiepsko miga)- tzn. tez moze podlacze do swojego pare kompletow (albo zbuduje discotelez 8 kanalowy i wtedy to bedzie jazda :D )

Ogolnie to lipa... widze ze sygnal jest brany z przedwzmacniacza, brak regulacji wzmocniania kazdego kanalu co jest bardzo wazne aby wlasnie jakas zarowka nie swiecile ciagle lub prawie wcale.
    Jak juz dales te gniazdka to mogles przynjamniej umiesci je z tylu...

Zamiesc schemat oczywiscie po przerobce i fotki w srodku.

Wyzyj sie na mnie i zobacz moj kolorofon (niestety kit) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic673631.html

Pozdrawiam.
    michal_19881
    Level 11  
    uzupełnij opis, dodaj schemat układu, możesz też zrobić zdjęcie co jest wewnątrz

bardzo fajnie wygląda efekt z lampkami choinkowymi na drugim filmiku
    Duch__
    Level 31  
    Ogólnie obudowa jest moim zdaniem za bardzo masywna. Nie podobają mi się te gniazdka sieciowe ,a w szczególności te opisy na nich (+ i -). Z tego co widzę to obudowa przejęta po jakimś starym kolorofonie. Czemu nie wmontowałeś płytkich gniazdek sieciowych w miejsca po tych odbłyśnikach, skoro z nich nie korzystasz? Jednym słowem oszpeciłeś ładną obudowę :|

Tutaj krótki filmik z pracy mojego kolorofonu.

kroczusiek
    Level 14  
    do autora : podrzuciłbyś tu jakiś schemat razem z przeróbkami?Moc mi się podoba,chociaż kontakty natynkowe już trochę mniej ;)
    rydwan0
    Level 10  
    Są tu dwie regulacje czułość i moc wiec jak sie je odpowiednio ustawi ti efekt jest super filmiki tego aż tak nie oddają bo to było nagrywanie na telefonie komórkowym.... A co do tych gniazdek to postaram sie je zmienić. Schemat dodam jak go najpierw narysuje ale mam teraz za dużo nauki wiec to troche potrwa. Co do obudowy to robiłem ją sam a przedni panel dałem do cięcia laserowego do znajomego. Jak ukończe ten projekt w 100% to dam go znów na elektrode.pl i filmiki może dam lepszej jakości jak załatwie kamere cyfrową:)
    tommy520d
    Level 2  
    mogłeś dać gniazdka z tyłu wnekowe i po co te oznaczenia +/- przecież robisz urządzenie na prąd zmieny i czy włożysz tak wtyczke czy inaczej to jest to samo i poco tyle tyk wejśc głośnikowych i pochowaj te kable poracuj jeszcze troche na tym wszystkim i wtedy wystaw jeśli robisz użadzenie na prąd stały to i tak te oznaczenia są bez sensu a to 230v to juz wogóle
    crook1
    Level 15  
    a moim skromnym zdaniem projekt jak na początkującego całkiem dobry,
    podoba mi się możliwość podłączenia lampek choinkowych lub ciągu diód, co oczywiście wyjaśnia poco są te oznaczenia "+" i "-".

dodaj tylko schemacik
    Łukasz Pawlik

Level 14  
    Witam! I ja wtrącę swoje trzy grosze.
    Jeśli to ma być twoja pierwsza elektroniczna konstrukcja, to mógłbyś się bardziej postarać. Otóż:
    - po co takie wielkie gniazdka,
    -prąd przemienny oznacza się L, N a nie -, +,
    -za dużo złącz głośnikowych (można się łatwo pomylić),
    -na dodatek są krzywo,
    -po co są te pędy kabli ( nie można było ich wprowadzić od spodu do każdego gniazdka),
    -i na koniec, po co wystawiasz konstrukcje na forum skoro rzekomo nie masz czasu jej opisać, jest ona niedopracowana i nawet nie ma porządnych zdjęć, schematów tylko jakaś lipna obudowa.
    Popraw wszystko albo sobie odpuść.
    Pozdr.
    tommy520d
    Level 2  
    zgadzam sie z kolega powyżej tak jak już napisałem to jest prąd zmieny a nie stały wiec nie +i- i nie można tak pisać że to woja pierwsza konstrukcja i bledy sie zdarzają zgodze się blędy zdarzają sie najlepszym ale musisz znac podstawowe wartości ty nie bawisz sie w małego elektryka na diodach i 9v tylko wysokim napięciem niebezpieczym dla życia i zdrowia więc lepiej jak zacniesz cos robić i wystawiać na forum to najpierw poznaj podstawy bo nieznasz nawet obowiązującego napiecia i nie wiesz że w gniazdku jest prad zmieny a nie stały czyli faza i zero a nie +/-

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.[hefid]
    mlody11mlody
    Level 11  
    rydwan0 bladom ścieme puszczasz. ten kolorofon jest tylko przerobiony z 6V na 230V za pomocą triaków. A płytka pewnie jest oryginalna ze starego polskiego kolorofonu,(obudowa też)sam taki posiadam.
    Schematów nie posiadasz bo ich nie potrzebowałeś bo wszystko było zlutowane(ty tylko zamontowałeś 3 triaki i to wszystko) A te gniazdka to jak do czołgu a nie do małego kolorofonu.
    Jednym słowem blady syf. weś to forum lepiej zamknij bo to porażka.
    A i jeszcze jedno jakby przedni panel był wycinany laserem to by nie było tych zarysowań od pilnika na około otworów.