Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CB Radio Uniden PRO 510XL, odbiera ale nie nadaje.

bmw_525i 22 Sep 2007 23:50 4855 6
    bmw_525i
    Level 2  
    Witam mam problem z radyjkiem a mianowicie wszystko działało ok ale po jakims czasie użytkowania poprostu ja słysze ludzi a oni mnie nie. Co może byc nie tak czy to kwestia dostrojenia radia ?? czy tez radio mogło uledz uszkodzeniu ?? POZDRAWIAM

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN. [hefid]
    atrix55
    Level 23  
    Podaj typ cb radia . Proponuję sprawdzić czy po naciśnięciu nadawania jest nośna . Pozdrawiam.
    bmw_525i
    Level 2  
    Radyjo to Uniden PRO 510XL jak nacisne nadawanie to brakuje 1 kropki i to mnie dziwi POZDRAWIAM
    atrix55
    Level 23  
    "Kropki" to jest przy nadawaniu wskażnik pełnej mocy radia . Przyczyn że nie zapalają się wszystkie jest wiele np : niedopasowanie anteny , spadki napięcia zasilania , długie czasowo nadawanie . Proponuję podłączyć SWR z miernikiem mocy i sprawdzić czy przy braku modulacji jest nośna . Brak nośnej świadczy o uszkodzeniu stopnia końcowego nadajnika.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    bmw_525i wrote:
    Radyjo to Uniden PRO 510XL jak nacisne nadawanie to brakuje 1 kropki i to mnie dziwi ...

W tej klasie radii "kropki" to tylko i wyłącznie wskaźnik nadawania. Nie należy się sugerować , że jeżeli palą się wszystkie "kropki" albo o jedną mniej to coś jest nie tak.

W środku radia jest regulacja tych wskazań.

Na Twoim miejscu wogóle nie przejmowałbym się jedną nie palącą się "kropką". Dopiero jak zgasną wszystkie przy nadawaniu to będzie kłopot z radiem i trzeba będzie udać się do serwisu.

Pozdrawiam.
    gumisie
    Level 43  
    bmw_525i wrote:
    Witam mam problem z radyjkiem a mianowicie wszystko działało ok ale po jakims czasie użytkowania poprostu ja słysze ludzi a oni mnie nie. Co może byc nie tak czy to kwestia dostrojenia radia ?? czy tez radio mogło uledz uszkodzeniu ??

Zimne luty a ten brak "kropki" to wróżka pewnej odpowiedzi Tobie udzieli.
    Oddaj CB do naprawy w "serviceCB", będzie taniej.
    Pozdrawiam
    mbabelek
    Level 16  
    ja stawiam na urwany kabelek przy gruszce lub w połączeniu z radiem. Rozkręć gruszkę, sprawdź kable, PTT lub szybciej i prościej podłącz inny pożyczony