Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta DI 350 dziwnie szare kopie

Paweł1000 23 Wrz 2007 09:42 833 4
  • #1 23 Wrz 2007 09:42
    Paweł1000
    Poziom 24  

Jak w temacie Minolta DI 350 robi dziwnie szare kopie, podmieniłem sprawny moduł z bębnem i moduł z zimną elektrodą z innej sprawnej kopiarki, ale nie pomogło. F8 też nie pomogło. Usterka zaczęła się od pęknięcia zaczepu klapy tej z dupleksem, wymontowałem zaczep (połamał się ten z prawej strony) skleiłem i odłożyłem na 24 godziny. Po 24 godzinach kopiarka zaczęła właśnie tak kserować. Dodam że sklejenie na długo nie pomogło bo po kilku minutach sklejenie zaczęło puszczać. Co mogę jeszcze zrobić aby kopiarka zaczęła dobrze kserować? Oczywiście zaczep postaram się też podmienić, zrobię to jeszcze dzisiaj. Robi

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2007 11:43
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Wygląda jakby transfer diabli wzieli... sprawdź dokładnie styki i połączenia pokrywy boocznej z kopiarką, połączenia wewnątrz zespołu transferu i docisk elektrody transferowej do bębna. Co do zaczepu, klejenie się na wiele nie zda i trzeba będzie wymienić zaczep. To obok napędu "betoniarki" druga sztandarowa usterka w tych kopiarkach.

C.

p.s. Zatrzymaj dla pewności kartkę pod bębnem i zobacz jaka jest czerń na bębnie.

0
  • #3 23 Wrz 2007 12:26
    Paweł1000
    Poziom 24  

Właśnie wymieniłem zaczep, oczywiście nie pomogło, co do obrazu na bębnie to jest taki jak na kopii czyli taki szary i ziarnisty.

Dodano po 11 [minuty]:

Wielkie dzięki koledze za pomoc, okazało sie że lekko brudny był styk, teraz kopiarka działa idealnie.

0
  • #4 23 Wrz 2007 12:29
    Boracz
    Poziom 19  

Zobacz czy regulacja napięć w trybie servisowym będzie przynosić jakiś efekt jak nie to pewnie pora na wymianę developera. Połamania się zaczepu nie łączył bym zbytnio z szarymi kopiami

0
  • #5 23 Wrz 2007 12:33
    Paweł1000
    Poziom 24  

Kopiarka juz śmiga, więc zamykam temat, jednocześnie proszę o poradę jak się pozbyć innej usterki, w nowym temacie, na którego o zainteresowanie serdecznie proszę.

0