Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuba Aktywna zasilana z komputera

mari5508 23 Sep 2007 11:38 4759 30
    gófer
    Level 34  
    Jeżeli jej jeszcze nie kupiłeś to nie rób tego pod żadnym pozorem!!! Za tą kase idzie juz coś samemu zmontować...napisz jakiej wielkości masz pokój, ile max możesz wydać i jaką muzyke słuchasz.
    Kamil_153
    Level 21  
    Teoretycznie da sie to zrobić,podłączasz do jednej ze wtyczek zasilających (+12 i REM (na tubie)) do żółtego kabla we wtyczce a GND (masa) do czarnego. Ale nie polecam takiego podłączenia (takie zasilacze nie nadają sie do zasilania wzmacniaczy audio) oczywiście będzie to grało ale przy wiekszej mocy nie będzie wyrabiał, ten temat nie raz poruszany był na elce
    mari5508
    Level 15  
    kasa do wydania to 300zł
    słucham techno,rap,hip-hop Pokój 6m2
    karollo844
    Level 11  
    To jest dziadostwo mega moc 1050wat to nawet niema 105wat
    Miałem kiedyś wzmacniacz samochodowy niby 2*120 a w środku tda 2005 2*20 wat
    mari5508
    Level 15  
    Jaką byście mi polecali tubę aktywną?? do 300zł
    Joincik
    Level 17  
    Nie kupuj żadnej "tuby" aktywnej do domu, zwłaszcza jakiś chińskich badziewi "2000w". Za 300zł zbudujesz suba z normalnym wzmacniaczem, który zagra duuużo lepiej od "tuby" aktywnej.
    mari5508
    Level 15  
    czyli kupić obudowę do tuby głośnik i wzmacniacz?
    Joincik
    Level 17  
    Obudowę samemu wyliczyć i zrobić, obudowa musi mieć odpowiednią pojemnośc zeby głosnik w niej dobrze grał a objętość można sobie wyliczyć w programie, głośnik kupić a wzmacniacz sam sobie złożyć, lutownica w ręke i jedziesz:D Tani i dobry wzmacniacz to mostek TDA 7294, Możesz kupić gotowy moduł od użytkownika Irek2 (chyba 120zł) i tylko dokupujesz transformator i masz wzmacniacz (mogę się mylić, ale z tego, co pamiętam to tylko transformator). Żadnego głośnika ci nie będe polecał, mało głośników słyszałem. Ps. do mostka TDA się nadaje jedynie głośnik 8ohm
    Joincik
    Level 17  
    Sam mam ten wzmacniacz, który podałeś w linku, jest bardzo dobry, mogę z czystym sumieniem polecić, ale ta wersja, którą mi podałeś w linku jest niekompletna, brakuje transformatora, panelu i radiatora, wersja ze wszystkim kosztuje 345zł, ale wzmacniacz naprawdę godny polecenia.
    mari5508
    Level 15  
    czyli ten wzmacniacz i jeszcze głośnik,ale jaki??
    Joincik
    Level 17  
    Mogę ci szczerze polecić głośnik Magnat Xpress 12, naprawdę bardzo dobry głośnik za niską cenę, mam na nim suba i jestem bardzo zadowolony ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic839839.html ), tylko uważaj z tym wzmacniaczem na niego, wzmacniacz za mocny (tak najlepiej, ale trzeba uważać). Ten Magnat ma bardzo wysoką efektywność, 93db (zagra 2x głośniej przy tej samej mocy od głośnika 90db), ma 200w znamionowej mocy, dawałem mu najwięcej około 250 i dalej działa bez problemu.
    mari5508
    Level 15  
    no głośnik naprawde fajny ale co do wzmacniacza to wybiore coś z Matronixa doradz mi do tego głośnika jaki wzmacniacz
    Joincik
    Level 17  
    Do tego głosnika myślę, że najlepiej ten wzmacniacz, do którego link dałeś, tylko w wersji ze wszystkim (WXP3K albo WXP300TP te same wzmacniacze tylko WXP3K ma wszystko na paneli a WXP300TP kosztuje 50zł mniej i ma wszystko oddzielnie i mniejszy panel, reszta identyczna) ja mam ten drugi model, wzmacniacz do suba mam odddzielnie a nie wdbudowany w suba więc nie robi mi to różnicy, wersje 200w kosztują jakieś 50zł mniej, wersja 300w ma lepszą kontrole nad głośnikiem i ogólnie lepiej mieć wzmacniacz mocniejszy od głośnika więc myślę, że warto te 50zł dopłacić i mieć lepszy wzmacniacz, w końcu to sprzęt na lata... więc albo WXP3K albo WXP300TP
    mari5508
    Level 15  
    a jak obliczć pojemnośc skrzyni??
    Joincik
    Level 17  
    W WinISD, co do Magnata Xpress 12 ja mam skrzynie bass reflex około 55l netto i sprawuje się bardzo dobrze, bas głęboki, niski i czysty a jak musi szybko zagrac to się nie gubi.
    mari5508
    Level 15  
    kompletnie nie kapuje tego programu:?::!: z jakiego materiału jest twoja skrzynia?
    Joincik
    Level 17  
    Z płyty wiórowej, uszczelniana sylikonem.
    mari5508
    Level 15  
    ile taka płyta mniej więcej kosztuje??
    Joincik
    Level 17  
    Niewiem, ja miałem za darmo, ale chyba nie jest droga, jak kupisz to odrazu ci dotną i będziesz miał ułatwioną budowę suba;]
    Joincik
    Level 17  
    W sumie może być, jakieś 5l mniejsza od mojej, czyli bas będzie jeszcze szybszy a "potęga" będzie trochę mniejsza, 5l to niewiele. Tylko w tej skrzyni musiał byś wystroić br, w WinISD sobie policzysz i przedłużasz/skracasz rurkę.
    Edit: Aha, na www.centrumelektroniki.pl masz taką skrzynie za 50zł.
    Edit: Chyba coś się pomyliłem, juz chyba nie ma, nie moge znaleźć tej skrzyni.
    Edit: Pierwsze słyszę, ze płyta wiórowa taka droga, może w innym miejscu będzie jakas ludzka cena?
    mari5508
    Level 15  
    Joincik a zrobisz może fotki jak zabudowałeś ten wzmacniacz?
    Joincik
    Level 17  
    Nie jest wbudowany w suba, jak narazie prowizorka, wyciąłem kawałek płyty wiórowej i do niego przykręciłem wzmacniacz i terminal żeby wygodnie się podłaczało.
    mari5508
    Level 15  
    aha,Bo właśnie sie zastanawiam gdzie mam dać ten wzmacniacz czy zainstalować go w subie czy osobno?A gdzie masz podłączony sub? do kompa?? i jakimi kablami?
    Joincik
    Level 17  
    Do karty muzycznej kompa, kablem jack - 2xchinch. Kartę mam 5.1, do wyjścia na przednie głośniki podłaczam kolumny a do wyjścia na tylne suba, jak masz kartę na 2 głośniki to możesz dac przelotkę z 1x jack na 2x jack i podłaczasz kolumny i suba.
    mari5508
    Level 15  
    aha rozumiem,też mam karte 5.1 :D Czyli mam go podłączyć do suba czy do tylnych głośników?
    Joincik
    Level 17  
    Zależy jaką masz kartę, u mnie wyjście do głośnika centralnego/suba nie działa więc pod tylnie podpinam.
    mari5508
    Level 15  
    aha czyli ja podłączam pod suba bo mi działa