Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRZETWORNICA SAMOCHODOWA 12/230- PISZCZY

23 Wrz 2007 22:21 4828 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z przetwornicą samochodową 12V/230, 300W. Po podłączeniu zasilania zaczyna piszczeć, a na wyjściu nie ma żadnego napięcia. Zachowuje sie tak z obciążeniem i bez niego. Co może być tego przyczyną?

Post był raportowany.
    Nie używaj dużych liter w tytule -- > REGULAMIN pkt 10.9. [hefid]
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    może bezpiecznik na wyjściu o ile taki jest ale według mnie jest na 100%,między transformatorem a gniazdkiem z którego wychodzi 230V.miałem podobny problem z przetwornicą.kiedy była bez obciążenia piszczała dużo głośniej niz pod obciążeniem.
  • Poziom 10  
    Nie widzę tam żadnego bezpiecznika, a przynajmniej nie w naturalnej formie.
    Jedyny transformator jaki jest w układzie znajduje sie na wejściu. Sprawdzałem chyba każdy półprzewodnik w urządzeniu i chyba są sprawne(nie zwierają). Ma może ktoś jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Powinin tam być dość duży kond elektrolityczny na napięcie gzies 350 400V zmierz na nim napięcie.
  • Poziom 10  
    Napiecie na kondensatorze wynosi 0.3V, ale sam kondensator jest chyba dobry bo napiecia niebylo nawet gdy go wylutowałem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Do tego kondensatora dochodzi napięcie przez mostek Gretza z transformatora sprawdź te diody w mostku.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Czesc .Piszczenie związane jest z zwarciem przetwornicy napięcia.Nawet podałeś,że powinno być na kondesatorze wyjściu przetwornicy około 350v a jest 0,5 v.Musisz znalezc co jet tą przyczyną.Może obciążenie tej przetwornicy w postaci falownika ma zwarcie lub jest prostrz weytłumaczenie.