Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5010 co to za elementy 4407 i 4800 8pin?

24 Wrz 2007 09:24 4523 12
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z płytą do laptopa ACER Aspire 5010, spaliły się na niej dwa elementy 8 nóżkowe z oznaczeniami 4407 i 4800.
    Po tej awarii nie działa zasilanie z zasilacza, z baterii laptop działa.
    Czy ktoś spotkał się z takimi elementami oraz z taką usterką.
    Jednocześnie poszukuje uszkodzonego Acera Aspire 5010, może być sam kadłubek, lub sama płyta główna.
    Licze na odzew i pomocną dłoń.
  • Poziom 12  
    Dzięki, czy ktoś wie gdzie można je kupić?
  • Poziom 10  
    Mam podobne uszkodzenie jak Ty.
    Startuje z baterii, a zasilacza martwy.
    Czy dałeś radę naprawić laptopa?
    Czy twój laptop jak był sprawny pracował bez baterii na samym zasilaczu?
  • Poziom 12  
    Jeszcze nie uruchomiłem, brakuje mi jednego elementu ale za tydzień Ci odpowiem bo mam dostać ten element.U mnie spaliły się wymienione wyżej elementy to są CMOSY w obudowach 8 nózkowych, sprawdż je w pierwszej kolejności(nawet omomierzem).Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mam podobne uszkodzenie jak ty napisz czy coś jeszcze sie spaliło, uszkodzony jest pierwszy klucz PMOS zaraz za wtyczka zasilania
  • Poziom 10  
    Witam
    Gdzie dostałeś AF4407P?
    Czy są jakieś zamienniki.
    Mam trochę miejsca nie muszą być SMD...
  • Poziom 10  
    witam
    Patrzyłem w katalogu TME, ale AF4407 nie ma chyba że zamiennik, ale nie wiem jaka nazwa?
  • Poziom 13  
    Witam.
    Bardzo chętnie kolegom pomogę. Mam dostęp do tych układów lecz nie na sprzedaż. Osoby zainteresowane proszę o meila w tej sprawie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Faktycznie laptop po wymianie uszkodzonych elementów ruszył, niestety jest nowy problem; nie widzi baterii, również nie działa z baterii???
    W TME mają odpowiedniki AF 4047, oraz SI 4800, z serii IRF

Dodano po 5 [minuty]:

Oczywiście wkradł się mały błąd chodzi o AF 4407.
  • Poziom 12  
    Poszukuje osoby z Krakowa ,która posiada Acer Aspire 5010, w celu sprawdzenia stanu mojej baterii.
  • Poziom 11  
    Odkopie temat. Mam w HP podobny uklad zasilania, 4407 nie przepuszczał zasilania, kupiłem wymieniłem na nowy, ale dalej to samo. Napiecie na bramce wzg. masy 18.2V, na źródle 18.8. Czy są one prawidłowe?