Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netlimiter - zdalne zarządzanie użytkownikami?

24 Wrz 2007 10:04 6481 6
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem związany z programem net limiter a mianowicie jest tam opcja Zdalna administracja i chyba jak mi się wydaje zarządzanie transferem łącza na komputerach u innych użytkowników sieci Jednak gdy wybieram tą opcję i próbuje się połączyć program zawsze mnie Rozłancza z wybranym przezemnie komputerem i wyskakuje mi komunikat: "Server RPC nie nasłuchuje"
    Czy ktoś miał może podobny przypadek?? Jak się uporać z tym problemem??
    Jest to możliwe w net limiterze żeby móc zarządzać transferem łącza na innych komputerach??

Pozdrawiam i liczę na pomoc w tym temacie
  • Poziom 32  
    Broń boszzz ... to urządzenie nie służy bynajmniej; czy też na szczęście nie służy do inwigilacji / kontroli innych użytkowników.
    Opcja powstała np. do tego, aby móc sprawdzać własne łącze z miejsca oddalonego od pkt. macierzystego. Np. z pracy, od kolegi czy znajomych, tego co w danym momencie się dzieje na naszym komputerze (ograniczając to do możliwości NetLimitera).
    Cytat:
    Server RPC nie nasłuchuje

Oznacza to nie mniej nie więcej jak - funkcja administracji zdalnej nie została włączona na tym komputerze (w NetLimiter)
  • Poziom 9  
    to w takim razie jak skonfigurować zdalną administracje?

Wpisuje adres IP użytkownika. Użytkownika zostawiam bez zmian bo jak wpisuje administratora lub admina to program chce zebym hasło podał którego nie ustawiałem i co bym nie wpisał jako hasło nawet jak puste miejsce zostawiam to program podaje że jest odmowa dostępu! Jak musze ustawić net limitera żeby byla włączona usługa zdalnej administracji i była możliwość połączenia się z drugiego komputera:

Dajmy na to że jeden komp to 192.168.0.100 a drugi końcówka 101
  • Poziom 9  
    Wiem że tam właśnie jest owa porada na ten temat ale program działa na jednym i na drugim kompie a w zaporze jest ustawiony wyjątek i nawet jak wyłączę zaporę całkowicie to niestety nie działa może mam coś źle skonfigurowane. W załączniku screen z opcji zarządzanie siecią które ustawienia automatycznie wskoczyły po instalacji netlimitera

Dodano po 37 [minuty]:

Wiem że tam właśnie jest owa porada na ten temat ale program działa na jednym i na drugim kompie a w zaporze jest ustawiony wyjątek i nawet jak wyłączę zaporę całkowicie to niestety nie działa może mam coś źle skonfigurowane. W załączniku screen z opcji zarządzanie siecią które ustawienia automatycznie wskoczyły po instalacji netlimitera:
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/40_11906366

Dodano po 51 [minuty]:

LINK:

https://obrazki.elektroda.pl/65_1190636982.jpg
  • Poziom 13  
    ROZWIĄZANIE

NetLimiter 2 service is manually switched off. Only system admnistrators can switch it off, so if you don't have administrator right, contact him. If you are the admin, then try following procedure to switch it on:

1. Run Windows command line - START->Run - type cmd - click on OK
    2. Type command: 'net start nlsvc' and press Enter. (Now you should see message that it was successfully started.)
  • Poziom 15  
    Pytong napisał:
    Broń boszzz ... to urządzenie nie służy bynajmniej; czy też na szczęście nie służy do inwigilacji / kontroli innych użytkowników.
    Opcja powstała np. do tego, aby móc sprawdzać własne łącze z miejsca oddalonego od pkt. macierzystego. Np. z pracy, od kolegi czy znajomych, tego co w danym momencie się dzieje na naszym komputerze (ograniczając to do możliwości NetLimitera).
    Cytat:
    Server RPC nie nasłuchuje

Oznacza to nie mniej nie więcej jak - funkcja administracji zdalnej nie została włączona na tym komputerze (w NetLimiter)

Wg. pomocy i opisu programu, wersja PRO o której mówi autor tematu pozwala na kontrolę innych komputerów na których jest zainstalowany NL PRO...

Aktualnie mam dokładnie taki sam problem i nie umiem tego ominąć - też mam komunikat, ze serwer RPC nie nasłuchuje, przy czym NL jest na obu komputerach, skonfigurowany chyba poprawnie, firewall na routerze wyłączony, w systemie w Nortonie dodany jako wyjątek na obu kompach...także nie wiem :(