Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pare prostych pytań - śodowiska programistyczne

24 Wrz 2007 10:09 1784 4
  • Poziom 20  
    Witam

Czym różni się Turbo C++ Explorer od Visual Studio C++ ?

Czemu nie mogę zainstalować jednocześnie na kompie Turbo C++ i Turbo Delphi ? Miał ktoś taki przypadek ? Tam polecają skorzystać z opcji Modyfikuj w Dodaj/Usuń programy ale jak takiej nie mam przy pozycji Borlanda.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Turbo C++
    "Turbo C++ z obsługą standardowych w branży języków oraz bibliotek ANSI C i ISO/ANSI C++ jest opartym na języku C++ natywnym narzędziem typu RAD dla środowiska Win32. Pozwala wdrażać rozwiązania bez konieczności dostarczania dodatkowego środowiska uruchomieniowego, które wymagają dodatkowych zasobów. Turbo C++ skraca proces programowania dzięki zastosowaniu wielu ułatwień dla programistów, w tym refaktoryzacji, dynamicznych szablonów oraz funkcji uzupełniania kodu, funkcji analizy kodu i uzupełniania bloków. Narzędzie umożliwia szybkie tworzenie aplikacji Web osobom nie znającym języków HTML, JavaScript czy CSS korzystając z technologii IntraWeb. Biblioteka wizualnych komponentów (VCL) zawierająca ponad 200 gotowych komponentów i dodatków IDE zapewnia wszystko, co potrzebne jest do rozpoczęcia prawdziwego programowania dla platformy Windows."

Visual Studio
    "Visual Studio 2005 to rozbudowana platforma programistyczna firmy Microsoft przeznaczona do tworzenia aplikacji konsolowych, okienkowych, internetowych i mobilnych w technologii .NET. Edycja Professional dedykowana jest deweloperom zawodowo zajmującym się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań na platformie .NET w językach takich jak C#, Visual Basic, J# czy C++. W stosunku do darmowej edycji Express wersja Professional integruje wszystkie języki .NET w jednym środowisku, udostępnia pełny interfejs użytkownika, wspiera tworzenie rozwiązań na urządzenia przenośne i smartfony. Obsługuje dostęp do zdalnych baz danych, a także wspiera tworzenie XML/XSLT. Posiada także pełną paletę narzędzi do dystrybucji aplikacji, w tym technologię ClickOnce. Można go również podpiąć pod oprogramowanie Visual SourceSafe do zarządzania kodem."

Kilka uwag od siebie:
    - Turbo C++, to zwykły program do tworzenia aplikacji dla Win, budową jest trochę podobny do Delphi
    Visual Studio, a nie Visual Studio C++ , to cała platforma programistyczna pozwalająca na pisanie programów dla rożnych środowisk uruchomieniowych oraz w rożnych językach.
    - C++ to język programowania

- Niestety nigdy nie miałem takiego kłopotu z instalowaniem aplikacji, jeśli mógłbym coś doradzić, to polecam re instalacje obydwóch programów, można tez sprobować zainstalować je na dwóch różnych partycjach, polecam też sprawdzić czy do instalacji tych programów nie są potrzebne dodatkowe zasoby czy biblioteki np Turbo C++ Explorer do prawidłowego działania potrzebuję:
    - Microsoft .NET Framework v1.1 Redistributable
    - Microsoft .NET SDK v1.1
    - Microsoft Visual J# v1.1 Redistributable
    - Microsoft Internet Explorer 6 SP1
    - Microsoft XML Core Services v4.0 SP2

Pozdrawiam lukaszzk
  • Poziom 20  
    Witam, re instalacja nic nie pomaga. Co do wyrażenia Visual Studio C++ :) to oczywiście był skrót myślowy. Opisy tych środowisk widziałem ale uważnie nie czytałem. Chodziło mi raczej o to, czy w Visual C++ można tworzyć normalne aplikacje pod Win ale bez .NET. Z opisu wynika, że tak. Kwestia jest taka czy dużo różni się sposób tworzenia w Visual C++ 2005 a w Turbo C++. Sam z Turbo Delphi korzystam i znam. Ale teraz chce przesiąść się na okienkowy C++. Do pisania konsolowych programów dobry jest Dev - Cpp i z niego korzystałem, poznając podstawy C++. Kiedyś miałem komercyjny Borland Developer Studio i mogłem mieć jednocześnie C++ i Delphi ale teraz przesiadłem się na darmową oferte i niestety. w FAQ znalazłem coś takiego:

Can I have more than one Turbo installed on my PC at once?

Only one Turbo product can be installed on a PC or VM at a time. In addition, the Turbo products cannot be installed on a machine that has the Borland Developer Studio installed.

Z tego wnioskuje, że chyba jednak nie mogę mieć jednocześnie Turbo C++ i Turbo Delphi. Z Turbo Delphi nie zrezygnuję. Więc alternatywą jest chyba Visual C++ 2005 w wersji darmowej. Ale właśnie czy on się bardzo różni o produktów Borlanda? a może Borland C++ Builder ?

A może Twoim zdaniem najpierw powinienem dobrze zapoznać się z konsolowym C++ i dopiero łapać się za okienka. A póki co kiedy potrzebuje prostych programów okienkowych(obliczeniowe, komunikacja RS232) korzystać z DELPHI, które już jako tako znam. Przecież nie będę pisał systemu operacyjnego ;)

Proszę o rade i komentarz

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Faktycznie, najnowsze darmowe pakiety Borlanda mają takie ograniczenie, że albo jedno albo drugie, albo trzecie (TurboC#).
    W TurboC++ można tworzyć kod wynikowy (program) nie wymagający do działania biblioteki .NET (tak jest domyślnie). To samo środowisko IDE ("kompilator") wymaga do działania składników .NET.
    Różnice w Visualu i Borlandzie polegają na dodatkach, czyli tym co faktycznie przyspiesza tworzenie programu. Program korzystający WYŁĄCZNIE z WinAPI pisze się tak samo w obydwu (tzn. równie długo :D ).

Co do rady - w starszych czasopismach komputerowych (bo w necie już chyba nie ma) można trafić na wersję Borland C++ Builder Personal 6 (o jeden krok starsza od TurboC++), którą można legalnie zarejestrować za darmo i używać równolegle z pozostałymi pakietami RAD Borlanda (np. Delphi). Ograniczenia : zubożona paleta komponentów (tylko podstawowe z nich, ale można doinstalowywać inne ściągnięte z netu), brak licencji na komercyjne wykorzystanie utworzonych w nim programów (w TurboC++ można). TurboC++ otworzy bez kłopotów projekt przygotowany w C++Builder Personal 6 (sprawdzałem).
  • Poziom 20  
    Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze pomyśle na co sie zdecydować. Pozdrawiam