Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Ariston MBA4041C nie startuje sama

24 Wrz 2007 10:40 2697 2
  • Poziom 9  
    Po zaniku napięcia (bardzo częste w mojej lokalizacji - czasem kilka razy dziennie) lodówka nie startuje samoczynnie, ale trzeba ja włączać ręcznie przyciskiem ON/OFF (panel na drzwiach lodówki). Czy ona tak juz ma czy tez mozna to jakoś zaprogramować. Niestety nie znalazlem tego w instrukcji obsługi. Jest to bardzo kłopotliwe bo jak zanik napięcia wystąpi wtedy kiedy nie ma nikogo w domu to wszystko sie rozmraża.
    Prosze o pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Powinna sama eystartować ale elektronika w lodówce to moim zdaniem nie jest dobre rozwiązanie - potrafi się "zawiesić" i nie reagować. W tych lodówkach faktycznie reset jest potrzebny ale powinna wystartować samoczynnie po zaniku napięcia. Sprawdź co się stanie jak odłączysz od sieci i podłączysz ponownie po kilku sekundach. UWAGA!!! Od razu nie ruszy, dopiero po ok 8 min wystartuje kompresor; wyłącz potem włącz i czekaj...
  • Poziom 9  
    Chyba nie do końca się precyzyjnie wysłowiłem.
    Nie ma znaczenia czy jest to celowe wyjęcie wtyczki przewodu z gniazdka czy tez zanik napięcia z zakładu elektrycznego. I nie chodzi mi o to że sprężarka rusza dopiero po kilku minutach co jest oczywiste.
    Chodzi o to że po odłączeniu zasilania i ponownym właczeniu lodówka jest zawsze w trybie wyłączenia czyli OFF i trzeba ją ręcznie włączyć przyciskiem ON/OFF w tryb ON. To jest tak jakby się resetował program, bo zegar też trzeba od nowa ustawiać. Moze tam jest jakaś bateria podtrzymująca program i moze ta bateria nie trzyma go - no nie wiem. Szukam więc pomocy od kogoś kto wie o co chodzi w takiej lodówce.