Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z baterią w Compaq Presario 900

Pocieszny 24 Wrz 2007 11:12 2893 6
  • #1 24 Wrz 2007 11:12
    Pocieszny
    Poziom 38  

Od kilku dni mam dziwny problem z baterią w moim Compaqu. Kupiłem ją kilka miesięcy temu jako używaną, jednak ma plomby więc pewnie nie była rozbierana. Trzyma ponad 3 godziny. Niestety po przeprowadzce(przeniosłem lapka w plecaku) nagle pojawił się problem. Kiedy bateria jest w laptopie z podłączonym zasilaczem, po kilku minutach zaczyna migać pomarańczowa dioda - zazwyczaj tak się dzieje kiedy bateria jest pusta, jednak system pokazuje 100%. Po odłączeniu zasilacza system chwilę działa a potem wykrywa pustą baterię i się hibernuje(tak mam ustawione w opcjach). Wyłączyłem hibernację i mimo że system pokazuje pustą baterię, laptop działa na niej normalnie. Miał ktoś może podobny problem? Czyżby padła elektronika w baterii?

0 6
  • #2 24 Wrz 2007 14:28
    czokus
    Poziom 16  

Czy laptop ma w biosie możliwość kalibracji baterii - bo to powinno pomóc w takich przypadkach...:?:

0
  • #3 26 Wrz 2007 00:09
    Pocieszny
    Poziom 38  

Ten model w ogóle jest jakiś okrojony, w sterownikach nie ma opcji kalibracji, w biosie tym bardziej :(

Istnieje jakiś program do kalibracji baterii w takich laptopach, na przykład jakiś uniwersalny?

0
  • #4 26 Wrz 2007 10:22
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, są takie programy, np: batcal

Poszukaj przez google.

Powodzenia, Jarek

0
  • #5 27 Wrz 2007 12:05
    Pocieszny
    Poziom 38  

Niestety batcal nic nie zrobi bo po chwili działania wyrzuca komunikat, że bateria wcale nie jest ładowana. Zaczynam przypuszczać że to może być jakieś fizyczne uszkodzenie na płycie głównej albo zimny lut. Ten laptop ma jakiś problem z biosem(trochę długo się włącza, check sum error), którego nie naprawia flashowanie. Mam nadzieję że poprzedni właściciel go nie zalał... Chyba go rozkręcę i luknę co tam w środku się dzieje. Problem z baterią zaczął się w czasie przeprowadzki więc jest szansa że coś nie łączy. Ewentualnie poszukam jakiegoś wsadu do epromu baterii i spróbuję przeprogramować.

0
  • #6 27 Wrz 2007 12:22
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zaraz, to jak Ci laptop może działać po wyłączeniu hibernacji skoro nie ładuje baterii - to nie możliwe.
    Bat cal po włączeniu prosi o wyłączenie zewnętrznego zasilacza, by mógł kontrolować rozładowanie baterii - czeka na to minutę, jeżeli tego nie uczynisz, to pisze, że niemoże baterii rozładować i się wyłącza.

Poweodzenia, Jarek

0
  • #7 28 Wrz 2007 11:54
    Pocieszny
    Poziom 38  

Kurcze nie wiem co o tym myśleć :( 11 minut trochę różni się od 3 godzin... i ciągle jest to samo. Zwarte ogniwo może robić taki problem?

Dziwny problem z baterią w Compaq Presario 900

W ogóle dziwnie się ten laptop zachowuje, zauważyłem że czasem jak pogram sobie to wiatrak na procku rozpędza się ale potem wcale nie zatrzymuje tylko chodzi na pełnych obrotach, nawet kiedy nic nie robię. Wyłącza się dopiero po wyjęciu baterii. A czasem jest tak że się nie włącza w ogóle póki nie wyjmę baterii, aż klawiatura parzy :|

0