Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 6820 jak skonfigurować żeby dzialoał internet na lapto

24 Wrz 2007 11:22 1830 4
  • Poziom 26  
    Mam właśnie taki problem chcę połączyć nokię 6820 z laptopem tak żeby mógł korzystać z internetu za pomocą kabla CA-42 (chinol).
    Nie mam pojęcia ponieważ telefon nie jest wykrywany jako modem. Proszę o pomoc!
    Dzięki z góry!
  • Poziom 14  
    program Nokia PC Suite ,dodawany do kazdej nokia ,sam uzywam nokia e50 przez kabel na EDEG
    albo kup blotoofa i tam odrazu jest opcja dial up i noralanie lonczy sie z netem
  • Poziom 26  
    nie działa bo nie wykrywa telefonu jako modem.
  • Poziom 14  
    mój problem był podobny

posiadam telefon Nokia 6070 chciałem sie łączyć przy pomocy modemu w telefonie do internetu. Mam laptopa z podczerwenią i w telefonie także włączyłem podczerwień połączenie było odrazu :D.

Aby łączyć sie intenetem użyłem oprogramowania PC Suite i wszystko działa super :D

ale postanowiłem że zrobie to samo na kablu CA-42 więc poszedłem do sklepu i jak zobaczyłem cene 150 zł (za ORYGINALNY kabel) to sie przeraziłem i postanowiłem kupić kabel NIEORYGINALNY za 10 zł.

Niestety okazało sie że:

1. po podłączeniu tego kabla do telefonu na wyświelaczu telefonu pojawił sie napis "Akcesorium niekompatybilne"
    2. połączenie między telefonem a komputerem było połączenie ale niestety system widows nie wykrył modemu w telefonie.

Moja rada:

jeśli chcesz sie łączyć do internetu za pomocą modemu w telefonie to:

1. połączenie przez podczerwień
    2. połączenie przez bluetooth
    3. połączenie przez ORYGINALNY kabel CA-42 (koszt około 150zł)

pozdrawiam piotrus