Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1700 - problem z duplexem

24 Wrz 2007 12:25 2057 17
  • Poziom 24  
    Mam tytulowa drukareczke, a do niej modul duplexu, ktory dostalem jako "niepewny, nie sprawdzony". Nie mam doswiadczenia z duplexami, ale moze ktos madry cos poradzi :). Objawy sa takie - po podlaczeniu i wlaczeniu drukarki trybiki w duplexie zaczynaja sie krecic (jak sie domyslam, jest to testowanie), czyli jakas komunikacja z drukarka jest.Potem jednak diodka "ready" nie zapala sie, nie wyswietla sie tez jednak zaden komunikat o bledzie (moze nie powinien? Nie mam niestety instrukcji do tego sprzetu), podczas prob drukowania na duplexie drukarka zachowuje sie jakby go nie bylo - drukuje kolejne strony na kolejnych kartkach, a dupleks jest martwy. W czym moze byc problem i gdzie szukac usterki?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 30  
    Przejrzyj menu drukarki, /manu obsługi papieru, menu druku, jakoś tak/ czy jest włączony duplex, czy wyłączony. Fizycznie może być, ale jak jest nie włączony to nie będzie działał podczas drukowania.
  • Poziom 24  
    Szukalem czegos takiego w menu - i szczerze mowiac nie znalazlem. Jestes pewien ze tam cos takiego jest? W kazdym razie jeszcze raz sie przyjrze - moze faktycznie gdzies mi ucieklo.

• Poziom 30  
    Dzwoniłem do kolegi od tego sprzętu, w tych staryszych drukarkach to nie jest takie proste jak mi sie wydawało. Jakie jest oznaczenie duplexu: DU 20 czy DU 21?
  • Poziom 24  
    Mam DU 20. DU 21 byl chyba do 1750.

• Poziom 30  
    Tak, duplex do tego modelu.
  • Poziom 24  
    Szukalem w menu drukarki, zadnej opcji wlaczajacej dupleks niestety nie znalazlem
  • Poziom 13  
    Witam
    To troszkę starszy model i nie miałem przyjemności go instalować. Ale możesz zainstalować sterownik i w nim zaznaczyć że drukarka ma duplex. Chyba w zakładce ustawienia urządzenia.
    Pozdrawiam

Dodano po 19 [minuty]:

Przed chwilką zainstalowałem sterownik mini KPDL ze stronki Kyocery i tak jak wspominałem w zakładce Ustawienia urządzenia jest jeszcze coś takiego jak opcje instalowane i tam znajdziesz duplex. Zmienisz na installed (domyślnie jest not installed) i zobaczysz co się dzieje.
  • Poziom 24  
    W sterowniku (nawet tym windowsowym) jest opcja czy dupleks jest zainstalowany - ale to oczywiscie wlaczylem :)
  • Poziom 10  
    Wydrukuj sobie z menu drukarki "menu map" będziesz widział wszystkie ustawienia drukarki . Jest tam na pewno funkcja duplex po długiej lub po krótkiej krawędzi kartki , uaktywnienie tej funkcji przepuszcza każdy wydruk przez duplex.
  • Poziom 24  
    Doczytalem w instrukcji, ze faktycznie taka opcja jest, ale jest widoczna w meny tylko wtedy, gdy duplex jest zainstalowany. A u mnie mimo podlaczenia duplexu jej nie widac. Czyli wyglada na to, ze mimo jakiegos kontaktu drukarki z duplexem (jak pisalem, przy uruchamianiu drukarki w duplexie poruszaja sie mechanizmy) potem drukarka zachowuje sie tak, jakby tego duplexu nie wyczuwala.
  • Poziom 10  
    A czy na pewno masz obydwa łączniki do tego duplexu ?. Oryginalnie duplex składa się z trzech części(duplex + dwa łączniki).
  • Poziom 24  
    Mowiac o lacznikach masz na mysli ten element (HS-20) dolaczany z tylu drukarki, nad dupleksem, i taki maly element prowadzacy papier, doczepiany do dupleksu z przodu od gory, ktory przy montazu wchodzi od dolu w szczeline w drukarce? Jesli tak, to oba sa.
    W dupleksie brakuje tylko (chyba tylko :) ) czesci obudowy - konkretnie tylnej czesci gornej pokrywy. Ale z tego co sie zorientowalem, nie ma w niej zadnych mechanizmow, czujnikow itd., wiec mimo braku dupleks powinien dzialac - chyba ze sie myle. A w kazdym razie drukarka powinna chyba wyczuc ze dupleks jest - co najwyzej wyswietlic info o jakims bledzie.
  • Poziom 24  
    Wczoraj po podlaczeniu udalo mi sie otrzymac jeszcze inny efekt. Tak jak poprzednio mechanizm dupleksu ruszyl po wlaczeniu drukarki, a ponadto zaczela migac diodka Ready w dupleksie - i tak juz zostala, migajac, a w menu drukarki nadal dupleksu nie widac.
    Pomierzylem napiecia na intrerface miedzy dupleksem i drukarka. Nie zdobylem niestety instrukcji do DU-20, mam do DU-1, ale jesli tam sygnaly na pinach sa takie same, to wychodzi na to, ze na wejsciu zasilania 24V nie ma napiecia, na zegarowym nie wiem - nie mam mozliwosci sprawdzic (brak oscyloskopu), na zasilaniu 5V i na wszystkich pozostalych pinach - 5V.
  • Poziom 10  
    Nie pamiętam dokładnie czy to w tym modelu drukarki czy w fs-1750 problemem z duplexami był tylni łącznik a dokładniej brak styku między nim (tyle ,że wtedy drukarka zacinała w dupleksie). Może problem tkwi w samej drukarce , spróbuj przywrócić drukarce ustawienia fabryczne. Podłącz drukarkę do kompa kablem lpt i z wiersza poleceń wpisz komende " !R! FRPO INIT;EXIT;>LPT1 " z zachowanie dużych liter.
  • Poziom 24  
    Niestety nie daje rady - komp pisze, ze nie rozpoznaje polecenia :)
  • Poziom 10  
    Dodaj "ECHO" przed komendą "ECHO !R! FRPO INIT;EXIT;>LPT1"
  • Poziom 24  
    Niestety - zadnego rezultatu. Drukarka przyjela komende (na wyswiet;laczu pojawilo sie "Processing"), ale nadal nie wykrywa dupleksu.