Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik prędkości Ford mondeo 2.0 manual

mpawlo177 24 Wrz 2007 15:00 5876 6
  • #1 24 Wrz 2007 15:00
    mpawlo177
    Poziom 12  

licznik prędkości Ford mondeo 2.0 manual

witam serdecznie! mam forda mondeo z 1999roku przejechałem nim ok 300 000km i zaczęła mi sie dziać dziwna rzecz z prędkościomierzem! raz dział raz nie! licznik jest elektroniczny bo po rozebraniu deski nie było linki! dopinałem kostkę i dalej tak samo! nie wiem czy to jest kabel gdzieś przetarty czy może czujnik w skrzyni biegów! mam takie pytanie w jaki sposób można sprawdzić czy działa licznik?? z tego co gdzieś doczytałem to że ze skrzyni biegów wychodzi 3 przewody jeden to masa drugi to +12 a trzeci sygnałowy! ponoć wystarczy do tego sygnałowego podać przerywaną masę i można tak sprawdzić działanie licznika! ale nie wiem czy to prawda i chciał bym sie upewnić!
    jeśli ktoś by miał schemat lub jak wygląda kostka i w którym miejscu sie przy skrzyni znajduje to bym był wdzięczny!

pozdrawiam Paweł

1 6
  • #2 12 Paź 2007 19:11
    marek1977
    Poziom 33  

musisz dostać sie od spodu. Czujnik jest nad prawą półosią oczywiście w skrzyni biegów :)

0
  • #3 13 Paź 2007 20:03
    ladamaniac
    Poziom 37  

Miałem ze dwa takie fordy, pomogła wymiana czujnika prędkości, koszt czujnika w serwisie ok 130 zł. Aby wyciągnąć czujnik musisz wyjąć z boku takie śmieszne zabezpieczenie.

0
  • #4 14 Paź 2007 16:04
    mpawlo177
    Poziom 12  

a powiedzcie mi jak mozna sprawdzić taki czujnik?? czy da sie go jakoś sprawdzić?? ma może ktoś opis złącza?

0
  • #6 18 Paź 2007 00:19
    mpawlo177
    Poziom 12  

oj to z oscyloskopem to za bardzo nie pojeżdżę! ale na weekendzie spróbuje założyć inny uzywany czujnik to zobaczę! zastanawiałem sie bo gdzieś wy czytałem że ten sygnałowy to to przerywana masa! czyli jak bym zrobił "symulator" przerywanej masy to mógł bym sprawdzić i wykluczyć ewentualnie uszkodzenie zegarów!

0
  • #7 18 Paź 2007 19:43
    SławekSS
    Poziom 22  

mpawlo177 napisał:
    oj to z oscyloskopem to za bardzo nie pojeżdżę! ale na weekendzie spróbuje założyć inny uzywany czujnik to zobaczę! zastanawiałem sie bo gdzieś wy czytałem że ten sygnałowy to to przerywana masa! czyli jak bym zrobił "symulator" przerywanej masy to mógł bym sprawdzić i wykluczyć ewentualnie uszkodzenie zegarów!

dokładnie. zbuduj sobie generator na 555 i mozesz sobie dowoli sprawdzać.
    Uwaga, licznik zawsze idzie do przodu(chodzi o kilometry)

0