Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z podłączeniem aktywnego subwoofera do PC

ninemile 24 Wrz 2007 15:01 4625 14
  • #1 24 Wrz 2007 15:01
    ninemile
    Poziom 9  

Witam

Kilka dni temu wujek podarował mi aktywny subwoofer (Firma telestar smilies/sad.gif ). Na zdjęciu poniżej jest z fotografowany tylni panel głośnika.
    Problem zaczyna się gdy chcę to wszystko podłączyć do komputera.
    Zacząłem od kupna 3 kabli 2xcinch -> minijack. Podłączenie nie sprawia mi żadnych problemów ponieważ trochę interesuję się informatyką więc coś tam rozumiem w tych kwestiach smilies/wink.gif. Dodam, że karta muzyczna to (HD Audio codec Realtek ALC888) system 7.1.
    Cały problem jest w tym, że jak już wszystko połączę to w ogóle nie ma dźwięku, pierwsze na myśl co mi przyszło to że na pewno coś źle ustawiłem w komputerze, ale oprogramowanie jest na tyle intuicyjne i graficzne, że trudno jest się pomylić. Więc kolejnym krokiem jaki poczyniłem to wziąłem subwoofer i podłączyłem pod telewizor i dalej to samo zero dźwięku ...
    Do teraz nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić, dodam że subwoofer jest w 100% sprawny, a do wujka po poradę nie mogę iść ponieważ wyjechał za granice...

Czy ktoś będzie mi w stanie pomóc ?

Dziwny problem z podłączeniem aktywnego subwoofera do PC

Podam jeszcze dane znajdujące się na naklejkach:

TELESTAR 9880HW SPEAKER SET

AMX - 62A
    HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM
    FREQUENCY RESPONE
    SUBWOOFER: 20Hz~250Hz
    SATELLITE SPEAKER: 120Hz~20KHz
    POWER CONSUMPTION: 300W

z góry dziękuje za pomoc

Maciek.

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2007 16:51
    nowy12
    Poziom 10  

Witam, jeżeli sprzęt jest sprawny w 100% to zostały kable które kupiłeś (sprawdz na innych) albo ustawienia karty dzwiękowej.

0
  • #3 24 Wrz 2007 17:08
    ninemile
    Poziom 9  

Witam, kable oraz konfigurację karty muzycznej sprawdziłem na moim poprzednik wzmacniaczu stereo, i wszystko jest OK

0
  • #4 24 Wrz 2007 19:00
    nowy12
    Poziom 10  

To nie ma bata musi działać- a skąd wiesz że subwoofer jest w 100% sprawny, po podłączeniu głośników masz jakieś lekkie buczenie czy nic może coś jest z nim nie tak.

Dodano po 3 [minuty]:

Zakładam że włącznik zasilania ztyłu włączyłeś.

Dodano po 7 [minuty]:

Zakładam że włącznik zasilania ztyłu włączyłeś.

0
  • #5 24 Wrz 2007 19:05
    ninemile
    Poziom 9  

tak tak właczyłem subwoofer, nawet bezpiecznik sprawdziłem i jest OK, a mam pewność że jest sprawny ponieważ kilka dni temu słyszałem u wujka jak grał ;), a dał mi go nie dlatego że się zepsuł tylko dlatego, że kupił kino lepszej jakości ;).

Myślałem też że chociaż coś będzie buczało albo jakikolwiek znak a tutaj jest totalna cisza i przy włączaniu do sieci i przy podłączaniu głośników ...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 24 Wrz 2007 19:12
    nowy12
    Poziom 10  

Sprubój pokręcić potencjometrami może jest jakieś przesterowanie, i jeszcze jedno kolega kiedyś miał podobny sprzęcik tylko z przodu miał wejście s-video i tam był główny przewód z potencjometrem do podgłaszania całości , nie masz czegoś takiego?

0
  • #7 24 Wrz 2007 19:20
    ninemile
    Poziom 9  

Nie można się spodziewać za wiele po firmie telestar ;), a co do kabelka to nic takiego nie ma, a z potencjometrami to już też tak myślałem ale to nie to ;(
    Bezpiecznik jest jeszcze oryginalny więc nie było nic w nim majstrowane, tym bardziej że na śrubkach widać że jeszcze nigdy nie były odkręcane... a co może być z technicznej strony że to nie gra, chodzi mi o jaką wewnętrzną awarię...

0
  • #8 24 Wrz 2007 19:42
    nowy12
    Poziom 10  

Przyczyn może być dużo, bezpiecznik sprawdziłeś miernikiem czy na oko, właśnie przy tej klasie sprzętu po włączeniu powinno być słychać puknięcie w głośniku od woofera , jest tam jakaś dioda która powinna świecić powłączeniu zasilania?

0
  • #9 24 Wrz 2007 19:58
    ninemile
    Poziom 9  

Więc tak po dłuższym szperaniu w internecie doszedłem do tego dlaczego ten subwoofer nie chce ruszyć. Mianowicie on rusza tylko i wyłącznie razem z sygnałem Video (bezsens). szczegóły są w tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...telestar&sid=6fa79ba444659a5152ea8967508fa1c9

Chciałbym teraz się dowiedzieć co muszę zrobić aby oszukać ten subwoofer, dodam że nie mam go na gwarancji więc mogę go rozkręcić itp. ;)

Dzięki panowie za pomoc

0
  • #10 24 Wrz 2007 20:25
    nowy12
    Poziom 10  

Z tego co wynika to do wejścia woofera jest podłączany sygnał który uruchamia całą konstrukcje jeżeli jest to sygnał video to ma on pozim 1,75V , a u twojego wuja przy jakim urząrzeniu to działało?

0
  • #11 24 Wrz 2007 21:14
    ninemile
    Poziom 9  

no on to razem z telewizorem miał.
    co do zasilania 1,75V to może bym podpiął prąd stały pod gniazdko CENTER. ?

0
  • #12 24 Wrz 2007 21:44
    nowy12
    Poziom 10  

Ja bym tak zrobił podać naoięcie sterujące z poluszka 1,5V i to powinno zadzialać , a potem rozebrać płytkę i znalść ok. 2V powłączeniu zasilania i skrosować na stałe.

0
  • #13 24 Wrz 2007 22:24
    ninemile
    Poziom 9  

tylko właśnie nie wiem w które gniazdko dać to 1.5V a po rozebraniu głośnika nie bardzo wiem jak się tam połapać, strasznie mało miejsca ;(.

niżej podaje linki do zdjęć wnętrza, chociaż i tak są zbyt złe aby chyba mogły komuś pomóc.

http://tnij.org/sub1
    http://tnij.org/sub2
    http://tnij.org/sub3

Pozdrawiam

Dodano po 30 [minuty]:

znalazłem tymczasowe rozwiązanie. Mianowicie najpierw podpiąłem 3V z zasilacza sieciowego do gniazdka CENTER i nic, później przełączyłem na 4.5V i nagle dzwięk ruszył ;). Teraz tylko pozostaje pytanie jak podłączyć centralny głośnik jeżeli jest zajęty przez napięcie ...

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #14 24 Wrz 2007 23:11
    pikarel
    Poziom 30  

Odlutuj przewód od gniazda Center i dołącz go przez kondensator np. 470nF.
    Do wejścia podłącz przewód Cinch z sygnałem Center
    a do drugiego wyprowadzenia kondensatora dołącz napięcie, które załącza urządzenie.
    Ten "zabieg" odseparuje napięcie stałe sterujące załączaniem od sygnału audio Center ze źródła.

0
  • #15 26 Wrz 2007 09:23
    ninemile
    Poziom 9  

Dzięki za wielką pomoc. W weekand się tym zajmę ;) Temat można zamknąć

0