Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica kuchenka gazowo elektryczna G6E3.43S2ZpTeKD

krisbet 24 Sep 2007 18:02 12497 9
 • #1
  krisbet
  Level 10  
  Witam i proszę o radę w związku z piecem gazowo-elektrycznym Amica wersja z zegarem umieszczonym po lewej stronie pokręteł.
  Problem polega na tym , że przy próbie zapalenia palnika gazowego bez problemu zapala się palnik duży i najmniejszy , natomiast oba palniki średniej wielkości zapalają się dopiero po dłuższym wciskaniu pokrętła lub wcale się nie zapalają . Dodam , że iskra pojawia się przy każdym palniku i co dziwne nie następuje zapłon gazu.
  Miałem okazję sprawdzić sposób zapalania palników w nowszej wersji kuchenki Amica tzn. wyświetlacz zegara jest umiejscowiony na środku pomiędzy pokrętłami i tam zapłon gazu odbywa się natychmiast po wciśnięciu iskrownika tj. nawet szybciej niż w moich " prawidłowo " działających palnikach : dużym i małym . Dziękuje za podpowiedzi.
 • #2
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.

  Przy używaniu pieca coś się wyleję, coś wykipi i zapcha otwory dysz.

  Wyczyść te dysze które źle palą. Ale uwaga nie powiększ otworów.
  Pozdrawiam.
 • #3
  gregzen
  Level 16  
  Witam.

  Jeśli będziesz czyścił dysze użyj do tego kawałka miedzianego
  drutu o troszkę mniejszej średnicy ( niż otwór w dyszy ).


  Pozdrawiam.
 • #4
  seba4270
  Level 14  
  Dokręć termopary. Moga być poluzowane.
 • #5
  krisbet
  Level 10  
  Omawiane urządzenie to : kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym typ : Amica G6E3.43S2ZpTeKD
 • #6
  krisbet
  Level 10  
  Dodam tylko, że w wspomnianej kuchence dwa średnie palniki z którymi jest problem po zapaleniu płomienia np od zapałki palą sie bez problemu.
 • #7
  piter
  Level 14  
  Przepraszam,że nie pomogę.Te palniki,to "uroda" tych kuchenek.Posiadam podobną od roku czasu.Składałem reklamację na póżny zapłon gazu.Nic to nie dalo,nawet i 20 sekund ma strzelać zapalarka-tak mi odpowiedziano.A,że wysadzić mogę dom przy tak póżnym zapłonie to nie ich sprawa.Żałuję zakupu i tyle.Pozdrawiam.
 • #8
  robson24
  Level 11  
  witam posiadam Amica kuchenka gazowo elektryczna G6E3.43S2ZpTeKD cz jest możliwość podłączenia piekarnika bez zegara ponieważ zegara jednego pięknego popołudnia zaczął sie palić dosłownie
 • #9
  wronek19
  Level 14  
  Witaj
  Tak jest możliwe ominięcie programatora po prostu zaciski nr 5 i 6 przy programatorze trzeba zmostkować. Odetnij od przewodów "fastony" i polutuj oba przewody. Dobrze zaizoluj połączenie oraz przewody z zacisków 1 i 2 programatora (każdy osobno bo to jest jego zasilanie).
  Jest jeszcze trochę bardziej skomplikowany sposób ale bardziej profesjonalny, jeżeli znasz się na elektryce to mogę ci go podać.
 • #10
  robson24
  Level 11  
  witam dzięki za posta a co do bardziej profesjonalny rozwiązań to jestem zainteresowany :D