Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aficio 1018 brudzenie na kopii

pajonk24 24 Sep 2007 18:16 1368 16
    pajonk24
    Level 11  
    mam problem z a-1018. podczas kopiowania z szyby robi mi czarna smuge u gory kopii. natomiast przy wydruku liczniki lub w momencie kopiowania przez adf kopia jest igla. ktos wie co to za blad????
    krzysiup
    Level 13  
    a jakiś przegląd ta maszyna miała dawno? Może by jej się przydało czyszczonko, więc zadzwoń do serwisu niech wykonają. ;)
    pajonk24
    Level 11  
    hehe to jest maszynka ktora przygotowalem na sprzedaz. miala przeglad zerowy. sprawdzalem ja wczesniej ale bylem przkonany ze to beben.ale wszystko wymienilem i tak jak mowie przy kopiowaniu z adf nie ma sladu a z szyby jest. warto tu zauwazyc ze przy kopiowaniu z adf skaner stoi w miejscu, a z szyby porusza sie. moze tutaj tkwi przyczyna?jakies drgania czy co??????
    salut
    Level 20  
    sprawdź wszystkie lustra, wyczyść je i sprawdź czy są one na swoim miejscu
    pajonk24
    Level 11  
    wszystko jest wyczyszczone ze 2 albo i wiecej razy.co to luster hmm na kopii testowej nie ma zadnych zakrzywien, niedoczytania itd. moze karetka po drodze lapie jakies swiatlo albo krzywo sie ustawia.no nie wiem jak to ugryzc...
    ssamburski
    Level 16  
    Witam!!! Czy poza tym ze masz ta smugę obraz jest właściwy, czy nie jest przesunięty w dół lub w górę? Pozdrawiam
    pcunit
    Level 24  
    obserwuj karetkę , może haczyć o wkręt - zbyt długi w obudowie skanera, haczy i może wtedy jest widoczny błąd
    pajonk24
    Level 11  
    nie ma zadnego przesuniecia ani innych takich rzeczy.
    krzysiup
    Level 13  
    Jeśli tak to masz na pewno jakiś paproch. Możesz mieć np kłaczek po szmatce przed pierwszym lustrem na ramce lampy. Niby go nie widać, ale podczas kopiowania z szyby jest widoczny, a ADFu nie koniecznie. sam się, kiedyś na to złapałem.
    pajonk24
    Level 11  
    ok sprawdze to z tym paprochem.dzieki za wszelka pomoc
    cefram
    Level 30  
    Witam

Myślę że problem jest bardzo błachy ale trochę kosztowny. Masz zniszczoną pokrywę dociskajacą oryginał do szyby - sprawdzisz to kładąc oryginał na szybie i dociskając go nie ADF'em ale np jakąś tekturką - kopia będzie wtedy ok. Ewentualnie nie jest dopasowany ADF i płyta dociskająca źle przylega.

Pozdrawiam
    abcpawel
    Level 19  
    Witam. Ja proponowałbym następującą rzecz : odgiąć cały skaner lewą dolną strona do góry. Mnie pomogło to już wiele razy , też w poleasingówkach czasem była kreska , czasem brak obrazu (czasami na górze, czasami na dole kopii). Swoją drogą to chyba wożą te kopiarki jak karofle :)
    clip7
    Level 23  
    "ale bylem przkonany ze to beben" - skoro z afd było dobrze to nie mógłbyć bęben.

"odgiąć cały skaner lewą dolną strona do góry" - odgięcie całego skanera pomaga ale wtedy, kiedy kopia jest krzywa, skoszona.

Według mnie masz uszkodzony "odbłyśnik" lampy expozycyjnej. Na 2 końcach lampy są takie białe folie. Kiedy są zdeformowane to dzieją się różne rzeczy. Ja miałem przypadek, że przy A3 robiła ciemny narożnik. Może u ciebie też to samo.

Apropo śladu to mówimy o kreseczce czy obszarze?
    pajonk24
    Level 11  
    co do adf to czy robie z zamknieta adf-ka czy dociskam reka kartke na szybkie jest to samo. sprawdze to z tym odblysnikiem co jeden kolega wspominal. aha jest to taka czarna smuga grubosci ok 1 cm. dzieki bardzo za wszelkie pomysly
  • Helpful post
    clip7
    Level 23  
    może to pomoże:

pajonk24
    Level 11  
    chlopaki problem rozwiazany. clip 7 miales racje.to byl uszkodzonoy odblysnik. nie wiedzialem ze to ma wplyw na obraz.dzieki bardzo za pomoc. pozdrowiam