Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia Tonsil Maestro 70 pytanie nowicjusza

virus1984 19 Lis 2003 14:25 2818 7
  • #1 19 Lis 2003 14:25
    virus1984
    Poziom 2  

Witam forumowiczów!
    Jestem tutaj nowy i mało jak narazie wiem o akustyce, ale szybko sie ucze. Prosił bym was o pomoc
    Chciałbym zrobić małe kolumienki do kina domowego takie same jak tonsil maestro 70. I nie moge znależć dobrych parametrów głośnika tam zastosowanego czyli GDN 13/40/10,8 wszędzie są parametry do innych gdn 13/40 ale nie ma do tego konkretnego modelu. Prosił bym was o pomoc w tej sytuacji. Nie wiem też ilu omowy mam wziąć ten głośnik 4 czy 8 bo kopułke mam gdwk 10/80 Jak to wszystko połączyc alby dało na kolumienke 8 ohm???? I jeszcze po podstawieni parametrów (niektórych) do programu bass box 6.0 obudowa mi wychodzi identycznie jak oryginał ale tunel bass reflex nie może mi wyjść (orginalnie jest 50x 122mm).
    Prosił bym grono geniuszów akustyki o pomoc///////// :(

0 7
  • #2 19 Lis 2003 16:54
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie musisz dawac konkretnie tego GDN-a...
    13/40 moze byc!!! - bedzie gralo bardzo podobnie...
    GDN i kopulka powinny byc 8 omowe - impedancja calosci zalezy ostatecznie tylko od GDN-a - bo to na nim odklada sie wlasciwie cala moc, ale kopulka powinna tez miec 8 omow, zeby nie bylo problemow z jej nadaktywnoscia wobec GDN-a...

Co do aplikacji - powinienes wstawic wszystkie parametry GDN do Winsd - program obliczy automatycznie najlepsza obudowe i strojenie BR dla tego glosnika - ale nie musisz sie tego bezwzglednie trzymac...Ustaw obj. i cz. strojenia tak, zeby zejscie bylo jak najnizsze, impuls niski - i wytrzymalosc mocowa w miare duza....Wiem , ze to nie jest latwe na poczatku - ale musisz nabrac troche bieglosci w rozszyfrowywaniu wykresow programu...
    Najlatwiej byloby zdobyc taki sam jak w Maestro glosnik niskotonowy i zastosowac identyczna obudowe, z identycznym BR....(i jeszcze jakbys zwrotnice mial - schemat....)....

0
  • #3 19 Lis 2003 19:23
    virus1984
    Poziom 2  

Ok dzięki bardzo. Bo właśnie co do obudowy to mi wychodzi identyczna ale ten bass reflex jakoś inaczej ale nad tym sie jeszcze pomorduje. A nie wiesz czy np. firma janbo może mieć taką zwrotnice jak w maestro bo jak kiedyś czytałem ich oferte to mieli zwrotnice takie jak są w altusach.
    A i jeszcze może troche innowacji: otórz chciałem wstawić na tylną ścianke plekse(((czyli wstawić obramówke z mdf'u a na to kawałek pleksi))) I tu mam pytanko :: czy może być ta pleksa? Czy ona nie spiepszy czegoś z charakterystyką? czy nie będzie wchodzic w rezonans jakoś psująco dzwięk?? i jaka ma być grabość tej pleksy??

0
  • #4 19 Lis 2003 19:29
    tomaszo

Nie jest ona potrzebna...Nie powinna niczego specjalnie popsuc, ale po co CI to??..MDF - jak najbardziej w porzadku.....

0
  • #5 19 Lis 2003 19:33
    virus1984
    Poziom 2  

no chciałem troszke fantazji zastosować, może to zmieni te monotonne pudła? Ale ogólnie może być? A spadek zwrotnicy to tak jak w oryginale 12 Db/okt?? A i jeszcze jak bardzo wytłumić i czym najlepiej jakie są ceny?

0
  • #6 19 Lis 2003 19:37
    tomaszo

Zwrotnice postaraj sie dokladnie skopiowac - oni tam juz ja dopracowali dostatecznie dobrze..
    Najprosciej i skutecznie - gabka. Tylna scianke zawsze dosc mocno, reszte slabo lub wcale - w przypadku BR. Okolice tunelu powinny byc w miare mozliwosci odsloniete od wszelkich 'flakow' - zeby powietrze moglo spokojnie przeplywac. Najlepiej dac platy 2 - 4 cm gabki plus wata.

0
  • #7 19 Lis 2003 21:00
    piotrek_bak
    Poziom 22  

wata taka bawełniana czy może być taka watolina jak np w tapczanach nowych albo w kurteczkach?

0
  • #8 20 Lis 2003 13:10
    tomaszo

moze byc i taka, i taka... Tylko przypadkiem nie psuj jakiejs kurteczki!!! - im gestsza (drobniejsze wlokna), tym lepsza...

0