Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renowacja sprężarki olejowej

24 Wrz 2007 19:17 2127 8

• Poziom 31  
    Witam dostałem starą sprężarkę ABAC B1800-FL Nie mogłem znaleźć żadnego opisu tej sprężarki, tyle co wiem to że ma zbiornik około 25 litrów i ciśnienie maksymalne 8barów. Jak na razie jest popsuta bo spalony jest silnik. Już poszedł do przewinięcia. Mam teraz pytania jak doprowadzić ja do porządku, czy wymienić olej, a najlepiej jak sprawdzić czy trzeba go wymienić. Czy filtry gąbkowe można wyciąć z gąbki takiej do kąpania mają podobną strukturę tylko ta do kapania jest trochę twardsza (chodzi o filtr powietrza. Czy warto ją rozebrać i coś wyczyścić w środku tłok itp. Czy jak to rozłożę to będę mógł to sam złożyć bez specjalistycznych narzędzi nie wiem co siedzi w środki więc wolę zapytać. Nie wiem czy trzeba coś wymieniać jakieś uszczelki czy coś niestety nic nie wiem na temat tej sprężarki tzn jaki ma przebieg ile ma lat i czy była często używana

aha i jeszcze jedno pytanie czy można zaadaptować jakąś bańkę stalową do powiększenia zbiornika powietrza? Jak to robić o ja porostu myślałem o tym żeby podłączyć dodatkowa bańkę w miejsce gdzie wychodzi wąż od sprężarki a pistolet czy inne urządzenie podłączyć do drugiego otworu w dodatkowej butli
    bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Czy ta sprężarka posiada tabliczkę znamionową jeżeli tak podaj jej dane? Olej wymień na 100%, filtry zastosuj np od fiata 126p po małych przeróbkach lub materiał na wkłady filtrowe bo zwykłą gąbkę odradzam.Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo zawory bezpieczeństwa i stan zbiornika. Pamiętaj że jest to 8bar. Lepiej nie przerabiaj zbiornika dodając do niego drugi jak już zastosuj jeden większy.
  • Poziom 34  
    Możesz podłączyć wyłącznie zbiornik z atestem od instalacji powietrznej od samochodu ciężarowego który został zezłomowany.Pamiętaj że w spodzie obydwu butli powinny być zawory kulowe 3/8 cala celem spuszczenia wody która się nazbiera w trakcie pracy sprężarki.Na wyjściu se sprężarki zamontuj odwadniacz spr. powietrza a jeżeli stosujesz pneumatyczny klucz do odkręcania śrub dodatkowo naoliwiacz który smaruje klucz.W przypadku pracy kluczem ciśnienie w instalacji powinno być około 5,5 atm. Takie są wymogi producenta.W przypadku wyższego ciśnienia mogą ulec zniszczeniu łopatki turbiny powietrznej zabudowanej w kluczu.Można w filtrze powietrza zamontować gąbkę kąpielową.Od czasu do czasu przemyć ją w benzynie ekstrakcyjnej i po osuszeniu ponownie zamontować

• Poziom 31  
    powiedzmy że z pomysły powiększenia zbiornika zrezygnuję co więc zrobić z ta sprężarka jak ją wyremontować olej wymienię mam mineralny do silników samochodowych MOBIL 1 będzie dobry z tego co czytałem (jeden temat wyżej w dziale Inne :)

dodam jeszcze kilka fotek może to coś pomoże

Mam jeszcze pytanie czy element zaznaczony w czerwonej ramce to zawór którym można regulować ciśnienie wychodzące?

• Poziom 22  
    Olej wymień - ten mobil bedzie OK! więcej nic nie kombinuj ze sprężarką - na początek włącz i zobaczysz co się bedzie działo :) - aha sprawdziłeś kręci sie? i wydaje charakterystyczne dzwieki :)? zrób jakąs fotkę to cos Ci doradzimy precyzyjniej!
  • Poziom 27  
    tak ten zawór jest od regulacji ciśnienia podawanego na wylot. Sprawdz zegary, a przy rozruchu ustaw np. na 3 bary i zobacz czy się wyłączy chodzi mi o prawidłowe działanie zaworów

• Poziom 31  
    jutro będe miał przewiniety silnik to będę mógł testować a co zrobić ze złamaną łopatką wiatraka który chłodził sprężarkę on pewnie działa ale przez brak tej jednej łopatki dostaje pewnie niezłe bicia i przeciążenia czy mozna kupić taki sam wiatraczek?

• Poziom 31  
    dostałem już silnik (zapłaciłem 150zł ale poszło prawie 1 KG drutu miedzianego) sprężarka działa nawet całkiem dobrze, trochę jej olej wycieka ta m gdzie wychodzi rurka od cylindra i idzie do zbiornika ale to są minimalne ilości. Uda się ją napompować do tych 8 barów ale nie trzyma długo ciśnienia. Z jednego łączenia ucieka trochę powietrza myślę że to da się naprawić wymieniając uszczelki.

TERAZ RADA DLA KOLEJNY "NAPRAWIACZY" SPRĘŻAREK :P

Jak się odwadnia zbiorniki ot nie można mieć napompowanego zbiornika :P:P:P

No właśnie zapomniałem zę mam napełniony zbiornik postawiłem sprężarkę na dwa wysokie taborety by łatwiej dość do tego kulowego zaworka który jest na dole w butli (robiłem to dlatego bo w buli pływało mnóstwo wody) odkręciłem śrubę zabezpieczająca no i nacisnąłem zawór.....

Wyjeba..... że szok :D bylem cały uwalony rdzawa mazią która wypłynęła ze zbiornika (no ale odwodniłem :P)
  • Poziom 22  
    Jak działa to OK! Czy ten otwór w głowicy sprężarki (na zdjęciu) jest to otwór przez który zasysane jest powietrze? bo jesli tak to musisz założyć filtr powietrza (wiadomo po co) sprawdz też czy po napompowaniu zbiornika i wyłaczeniu spręzarki nie "ucieka" tym otworem powietrze.