Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

automatyczny włącznik świateł mazda 626

lysek79 24 Wrz 2007 21:53 2118 5
  • Poziom 2  
    Nabyłem automatyczny włącznik świateł taki który jest sterowny kontrolką ładowania na tablicy zegarów. zlokalizowałem już prawie wszystkie potrzebne mi przewody,oprócz jednego, a mianowicie przewód kontrolki ładowania.
    Rozebrałem już deskę rozdzielczą. I tu jest problem nie wiem który to jest konkretnie przewód.
    -Może ktoś się orientuję jaki kolor ma ten przewód?
    -Ewentualnie jak do niego trafić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej będzie próbować zaświecić kontrolkę ładowania w zegarach (jeśli nie ma tam jakiejś elektroniki zarządzającej zegarami). Może da sie dojść po ścieżkach idących od kontrolki do złącza. A potem to już łatwo... Można jeszcze sprawdzić kolor przewodu przy alternatorze.
    Błażej napisał:
    Można jeszcze sprawdzić kolor przewodu przy alternatorze.

A jeżeli jest kilka w tym kolorze pod deską to można wychwycić ten właściwy kontrolką, po zapaleniu auta pojawi się tam +12V
    Po zapaleniu silnika, a nie tylko przekręceniu stacyjki. Tak dla ścisłości :D
    Albo odłączyć kabelek od alternatora i szukać jego drugiego końca w kabinie.
    Metod jest kilka jak widać...
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedź. ściągnąłem sobie schemat elektroniki do mojej mazdy co prawda po angielsku ale jakoś dałem radę. Jak by ktoś na przyszłość potrzebował to ten kabelek ma fioletowy kolor. Włącznik działa jak powinien. Ale jest jeden drobny mankament, a mianowicie żarzy mi się kontrolka sygnalizująca przepalenie żarówki tylnych stopów.
    Może ktoś miał taką przypadłość?
  • Poziom 10  
    oczysc styki w lampach