Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z plikami z płyt dvd.

25 Wrz 2007 11:37 1751 12
  • Poziom 15  
    Witam. Gdy wkładam nagrana przez siebie plyte dvd komputer automatycznie ja odtwarza i nie mozna zobaczyc jej zawartosci. W zaden sposob nie moge dostac sie do plikow na plycie. Gdy ma pokazac pliki to jest tam pusto. Plyta jest w pozadku bo odtwarza ja w komputerze i na stacjonarnym DVD.
  • Poziom 18  
    Prawdopodobnie masz włączone automatyczne autoodtwarzanie. Wejdź w Mój komputer, prawym klawiszem na napędzie CD-ROM/DVD włąściwości, zakładka Autoodtwarzanie i do każdej z opcji listy wyboru zaznacz "Nie podejmuj żadnej akcji".
  • Poziom 15  
    Niestety to nic nie dalo. Wciaz nie widze plikow jakie sa na plycie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo można prościej, zamknij po prostu program, który zaczął odtwarzać dany film DVD i wejdź w "Mój komputer", znajdujesz tam napęd w którym jest już w/w płyta i jeden prawy klik myszy i pojawią się opcje jak w obrazku poniżej, wtedy wybierz "Otwórz" , i powinien się pojawić folder o nazwie "VIDEO_TS" , w nim to są pliki z rozszerzeniem _ . BUP , _ . IFO , _ .VOB.
    Problem z plikami z płyt dvd.
  • Poziom 24  
    Nie "otworz" (to spowoduje ponowne otworzenie plyty w programie odtwarzajacym), tylko "eksploruj" - ta opcja otworzy plyte w przegladarce plikow (zapewne w Eksploratorze Windows)
  • Poziom 15  
    nic sie nie pojawia. jest ciagle pusto
    adjar napisał:
    Nie "otworz" (to spowoduje ponowne otworzenie plyty w programie odtwarzajacym), tylko "eksploruj" - ta opcja otworzy plyte w przegladarce plikow (zapewne w Eksploratorze Windows)

Otwórz to nie to samo co Odtwórz :D więc film nie będzie odtworzony.
    Poza tym przyznaje że opcje Eksploruj daje taki efekt jak otwórz tylko że oprócz plików widzimy też układ folderów i podfolderów na swoim komputerze,.

A poza tym to chyba coś nie tak z tą płytą ... czyżby to był jakaś kopia DVD, tylko że wykonana w 100% bo zabezpieczenia płyty też skopiwało.
    Sprawdź płytę tym progr. A-Ray Scanner 2.0.2.3 , i podaj co tam wykryło.
    Jeszcze jest ProtectionID_v5.2c (nie wymaga instalacji)
  • Poziom 15  
    plyta dvd to plyta nagrana przez ze mnie na kamerze sony. sa moje pliki a nie piraty! na poprzednim kompie bylo wszystko ok. a tu ne widzi plikow
    Trzeba było wcześniej wspomnieć że płyta ta była nagrywana i finalizowana w kamerze Sony, pewnie nagrywa w formacie / w trybie VR (video recording).
    i na pewno jedyne co Tobie to odtwarza to Power DVD i Nero Vision?

Bo znalazłem taki post na innym forum http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=8780

W twoim przypadku nawet Windows Media Encoder 9 by chyba nie pomógł.
  • Poziom 23  
    Może są jako ukryte a Ty masz włączoną opcje ukrywania plików.
    Sprawdź we właściwościach.
    jaxsg napisał:
    płyta DVD to płyta nagrana przez ze mnie na kamerze Sony. Są to moje pliki a nie piraty! Na poprzednim kompie było wszystko ok. a tu nie widzi plików

To dla uściślenia i ludzi, którzy chcą tobie pomóc podaj więcej szczegółów:
    -> jaką to kamerą Sony finalizowałeś płytę (typ, model)
    -> na jakim systemie operacyjnym działasz (wtedy i teraz)
    -> programy, którymi to odtwarzasz.
  • Poziom 15  
    kamera to dcr dvd105e, system to
    xp sp2 na obu komputerach a program to power dvd
  • Poziom 40  
    A jak naciśniesz właściwości płyty to wykazuje że jest ona w jakimś procencie zapisana ?

Może to pliki ukryte? (wejdź na właściwości folderów i zaznacz żeby pokazywał wszystkie pliki - albo sprawdź je na kompie na którym je widać)
    Co się dzieje jak pod prawym klawiszem zaznaczysz dysk i naciśniesz eksploruj?

Podczas wkładania płyty (dojazdu tacki i rozruchu) przytrzymaj klawisz Shift (wyłączenie autostartu) i spróbuj jeszcze raz z opcją "eksploruj".