Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroszczotka typu 211 Zelmer'a

25 Wrz 2007 13:17 3545 5
  • Poziom 11  
    witam,

mam taka usterke..
    Elektroszczotka typu 211 Zelmer'a po podlaczeniu do gniazdka w odkurzaczu i wlaczeniu obroci kilka razy walkiem i staje.. ponowne wlaczanie/wylaczanie nic nie daje.. ale wylaczenie na dluzszy czas powoduje ze znowu mozna wlaczyc ja na chwileczke.. podlaczenie bezposrednio do gniazdka daje identyczne objawy:-( co robic??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    A te kilka obrotów jest z normalną prędkością, czy zwolnionych ?
  • Poziom 11  
    chyba rozkreca sie do normalnych.. ale nie wiem czy osiaga pelna predkosc. rozkrecilem i od srodka wyglada to tak.. wlaczam.. silnik rusza.. iskry sypia przy komutatorze i po chwili silnik staje i juz nie mozna go wlaczyc. ponowne podlaczenie napiecia powoduje buczenie silnika. no i jak juz pisalem po dluzszej przerwie historia sie powtarza
  • Poziom 24  
    Silnik do sprawdzenia (szczotki,wirnik).
  • Specjalista AGD
    Ten silnik jest nierozbieralny, tak przynajmniej wymyślił to producent (Johnson). Można go rozebrać i sprawdzić szczotki ( nie kupisz takich, mozna doszlifować) ale wymaga to "odrobiny" wprawy, wirnik nieosiągalny. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    skonczylo sie na wymianie sinika.. cena ok. 70 zł za nowy na gwarancji. dziekuje za pomoc i pozdrawiam:-)