Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel USB firmy ACT...STEROWNIKI??

Matys88 25 Sep 2007 17:44 1694 14
    Matys88
    Level 12  
    Witam.Mam problem otóż kupiłem kabel usb o długości 3 m firmy jak w temacie.Otoż po podłączeniu go do komputera i do karty sieciowej prosi o sterownik...totalnie tego nierozumiem. Kabel usb najzwyklejszy potrzebuje sterownik?? kiedy zaloże stary krótszy to dziala ok zapne ten i znajduje nieznane urządzenie.Mam system win xp.
    Platon
    Level 42  
    hmmm kabel USB podlączasz do USB i do karty sieciowej? Cos wymyslasz, albo to nie jest kabel USB.
    Matys88
    Level 12  
    tak kablem podpinam karte zewnętrzną sieciową.Jak podepne nowy dłóższy kabel usb to prosi o sterownik do kabla jak do normalnego urzadzenia.I TO W TYM JEST NAJDZIWNIEJSZE.
    Matys88
    Level 12  
    podpinam i to samo:) nie jestem debilem i znam sie na komputerach.Ale tego nie potrafię logicznie wyjasnić.
    opisze jeszcze raz:

Mam laptop i kartę sieciową na usb.
    Mam krótki kabel usb więc kupiłem 3 m.
    Gdy podepnę go do laptopa to system widzi jako urządzenie ten kabel a nie karte sieciową.we właściwościach systemu karta jest zainstalowana a kabel pod zakładką usb nie podpisany jest jako urządzenie nieznane na nieznanym porcie.I system prosi o sterownik. ale uwaga DO KABLA
    Gienek
    Level 37  
    Prawdopodobnie zwarcie w kablu -D i +D.
    Innego wyjaśnienia być nie może, skoro kabel jest widziany przez system jako nieznane urządzenie.
    zonkil
    Level 31  
    Sprawdź miernikiem połączenia na kablu. Ja nie uważam Cię za debila nigdzie tak nie napisałem po prostu zapytałem...
    Matys88
    Level 12  
    Oki jutro dam znać co z tego wyjdzie.Pierwszy raz w życiu sie spotkałem z takim czymś.
    marek003
    Level 40  
    A ja się spotkałem parę razy z podobnym przypadkiem.
    Wg mnie za długi kabel i łapie zakłucenia zewnatrz lub należy zmienić gniazdo USB.

Przy tym komputerze co pracuje podłączając kabel 3metrowy do gniazd z przodu kompa sam kabel nie był wykrywany ale podłaczając jakiekolwiek urządzenie do niego nie zostawło ono rozpoznane. Przy odłączeniu kabla i włączenu urządzenia bezpośrednio do gniazda wszystko jest ok.

Dopiero jak podłączyłem kabel do gniazda tylnego urządzenia podpinane do niego są rozpoznawane.

Oba gniazda (przód i tył) są USB2. Jedynie to że gniazda tylne sa wbudowane w płytę (przy innych gniazdach) A gniazda przednie podpinane sa wewnątrz kompa kablem do "jumperków" na skraju płyty.

Może to kwestia wydajności prądowej gniazda?
    marek003
    Level 40  
    zonkil wrote:
    Nie wydaje mi się ja uruchomiłem kamerę internetową na śledziu USB i 5 metrowym kablu USB.

Moze wyda wam się że głupoty opowiadam ale sam to widziałem i testowałem.
    Przy podłączeniu drukarki do etykiet (ZEBRA) kablem 5M (noname) do kompa na płycie gigabyte LGA775 (nie wiem czy ma znaczenie) jezeli człowiek stanął nad kablem drukarka wstrzymywała wydruk. Czary :) Ale tak było. Zmiana gniazda na tylne eliminowała ten "efekt".
    Mówie tylko o przypadkach jakie mnie spotkały.
    Matys88
    Level 12  
    A może rezystancja kabla może mieć wpływ np na to że na końcu kabla jest za małe napiecie??
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Problem kilkukrotnie omawiany na forum - najczęściej dotyczy drukarek HP.
    Na kablu kiepskiej jakości (najczęściej) wykrywa urządzenie, ale go nie rozpoznaje - stąd woła o sterownik.
    Rozwiązaniem jest zmiana kabla.