Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex CD-2100 - głośność dzwonienia

25 Wrz 2007 23:13 4406 9
  • Poziom 11  
    Witam
    Czy jest mozliwość w tych elektronikach zwiększenia głośności dźwieku jaki jest wydawany w momencie kiedy wybiera się numer mieszkania na klawiaturze.
    Słyszalność w jedną i drugą stronę jest b. dobra.
    Ale to pikanie to ledwo słychać.
    Pan w serwisie powiedział, że tak ma być, ale nie którzy starsi ludzie nie słyszą czy pikneło jak nacisnął cyferke przez co zdarza się, ze wybieraja dwa razy tą samą cyferkę. W domofonach Proela jest głośno a w CD-2100 Laskomex-u jakoś tak cichutko.
    Może ktoś to przerabiał?
    Czy to jest mozliwe?

Pozdr.
  • Poziom 20  
    W kasecie elektroniki jest rezystor R18 o wartości 22k, jeśli go podmienisz na wartość 4,7 - 10 kom to będzie głośniejsze wybieranie.
  • Poziom 14  
    Z tego co wiem producent jednak produkuje "dzwonki" ktore składają się z buzera chyba diody zenera i kondensatora -miałem to kiedyś w rękach ale dokładnie nie pamiętam .
    Dzwonek taki stosowaliśmy w nowych CD 2501 po długich walkach właśnie z serwisem Laskomexu.
  • Poziom 20  
    Aha tak gwoli ścisłości ten rezystor wychodzi bezpośrednio z 4 nogi mikrokontrolera i jest SMD. Na tych tzw. starych elektronikach brak jest opisu elementów SMD.
  • Poziom 20  
    Witam, to ja sie podlacze, jak zmienic kod zamka dla mojego mieszkania bo lebki wyczaily i ciagle mi w domu pika ze ktos wchodzi, czy to mozna zaprogramowac kodem czy to trzeba z poziomu "instalatora" wykonac ?
    chodzi o domofon cyfrowy CD-2501 z kluczem DALLAS firmy Laskomex

Laskomex CD-2100 - głośność dzwonienia
  • Poziom 20  
    Żeby zmienić kod zamka szyfrowego bez pomocy instalatora potrzeba dwóch osób.jeden nawiązuje łączność z dołu. Następnie po połączeniu się z mieszkaniem, dotykając pola "klucz" prosi lokatora o trzykrotne naciśnięcie przycisku elektrozaczepu w unifonie. Potem puszczamy pole "klucz", kiedy na wyświetlaczu pojawi się symbol C0 wprowadzamy stary kod. Jeśli jest prawidłowy to ponownie wyświetli sie C0. No i wprowadzany nowy kod.
  • Poziom 20  
    Nowart czy jest jakis czas w ktorym sie trzeba zmiescic ? bo u mnie nie zapala sie C0 tylko Old i New ale przy wpisywaniu nowego kodu przy trzeciej cyfrze po ok. 2 sekundach wyskoczylo Err i wyglada na to ze stary kod skasowal a nowego jeszcze nie wprowadzil i jak prubuje ponownie zmienic kod to wyskakuje Err przy wpisywaniu starego (nowego) kodu :(
  • Poziom 34  
    Wszystko tu jest na czas -najpierw trzeba cwiczyć na sucho -dotąd aż
    się to opanuje .Właśnie tempo wprowadzania danych jest dodatkowym zabezpieczeniem przed wszelkimi dywersjami...
  • Poziom 20  
    czyli co, tylko serwisant ?
  • Poziom 20  
    Zmiana kodu zamka przez lokatora
    Do zmiany kodu lokatora niezbędna jest pomoc drugiej osoby. Zmiana kodu jest możliwa pod warunkiem, że lokator nie zablokował tej możliwości. Aby zmienić kod danego lokalu należy:
    1. wybrać na klawiaturze numer danego lokalu i poczekać na połączenie z wybranym lokalem,
    2. dotknąć pola <K> (z symbolem klucza), wciąż dotykając tego pola poprosić osobę przy unifonie o trzykrotne naciśnięcie przycisku do otwierania drzwi,
    3. na wyświetlaczu pojawi się znak zamka szyfrowego, poziome kreski [---], zwolnić pole <K> i podać dotychczas używany kod.
    4. Jeśli stary kod wprowadzono prawidłowo, na wyświetlaczu pojawi się znak [1-.], wprowadzić pierwszą cyfrę nowego kodu, operację powtórzyć dla pozostałych cyfr. Nowy kod zostanie zapamiętany po wprowadzeniu ostatniej cyfry kodu. W trakcie tej operacji słuchawka unifonu musi być podniesiona.