Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ABS w Audi A6 2,5 TDI

26 Wrz 2007 07:25 4784 4
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam problem z pompą hamulcową do AUDI A6 2,5 TDI V6 z 1999 roku. Auto zachowuje się poprawnie za wyjątkiem nie działającego ABS-u. Na desce rozdzielczej pali się kontrolka ABS-u oraz miga kontrolka
    hamulców. Po podłączeniu do komputera wyszło że nie da się zdiagnozować modułu pompy od ABS-u. Podczas diagnostyki moduł ten się nie zgłasza na magistrali CAN. Na początku pomyślałem że problem tkwi w braku styku na magistrali lub braku napięcia zasilania pompy ale po sprawdzeniu przejść i napięć wszystko jest OK. Gdzieś słyszałem że problem taki pojawia się dosyć często lecz ja mam z nim kontakt po raz pierwszy. Słyszałęm że problem ten pojawia się po najechaniu na dużą dziurę(duży wstrząś). Czy istnieje możliwość naprawy pompy - jest bardzo droga. Dla informacji podaję że pompe firmuje Bosch.

Pozdrawiam

Andrzej Niedworok
  • HELUPOWER
  • Poziom 15  
    Może autor się pomylił, ale Audi w 99r jeszcze nie używało CANa.
    Proponuje jeszcze raz sprawdzić wszystkie zasilania, bezpieczniki.
    Czy inne sterowniki odpowiadają na odpytanie?
    Jak nie proponuje odpiąć radio.
    Kiedyś nie mogłem zrobić diagnostyki ponieważ radio było źle podłączone i zakłucało pracę linii diagnostycznej.
  • HELUPOWER
  • Poziom 13  
    Witam

Magistrala CAN występuje na pewno, znajduje się na magistrali gdyż sprawdzałem na niej połączenia z komputerem głównym. Jej połączenia
    (CAN -L oraz CAN-H) występują na oryginalnym schemacie. Nie próbowałem odłączać radia ale nie wiem czy to pomorze. Wszystkie systemy zgłaszają się poprawnie za wyjątkiem ABS-u. Zgłasza się również automatyczna skrzynia biegów która też jest na CAN-ie (widnieje połączenie na schemacie)

Pozdrawiam

Andrzej Niedworok
  • Poziom 2  
    witam ,mialem ten sam problem bylem u roznych wachowcow w polsce we wloszech i zaden nie potrafil tego zrobic !..... owszem da sie ja nareperowac jest firma w angli ktora to robi znalazlem ja na ebay koszt to jakies 160€ wejdz na www.ebay.pl i wpisz nazve sprzedawcy: guyrogers69
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pompa nie koniecznie uszkodzona, sprawdź "ręcznie" wszystkie czujniki
    No i zasilania/masy
    Na sprawnych czujnikach po zapaleniu auta nie będzie migać kontrolka
    O ile przez ten miesiąc usterka nie została usunięta