Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka SIEMENS Vario electronic

19 Lis 2003 19:53 11554 23
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam problem z lodówką SIEMENS - po włączeniu do sieci zamraża do normalnej temp. wyłącza agregat i już ponownie go nie włącza (nie chłodzi). Podobno padła jakaś kość i chyba stabilizator napięcia w sterowanu. Nikt nie chce się podjąć naprawy, (podobno części są nieosiągalne), proponują wymianę całej płytki z elektroniką, (koszt ok.600,- ).
    Pytanko: czy ktoś może posiada schemat tej lodówki, lub spotkał się z podobnym uszkodzeniem i może coś doradzić ?
    Z góry dzięki :)
  • SterControl
  • Poziom 29  
    jest jedna możliwosć i pewna tylko nie fachowa montaz zwłykłego termostatu mechanicznego koszt koło 30zł
  • Specjalista AGD
    Obok lewej szuflady jest tabliczka.
    Odpisz z niej całe FD ....../.. ....(w ramce).
  • Poziom 11  
    zayzayer napisał:
    Obok lewej szuflady jest tabliczka.
    Odpisz z niej całe FD ....../.. ....(w ramce).

obok szuflady na tabliczce jest napisane: E-nr KG26-U04/02
    (lub KG28-V04/02) małoczytelne.
    na marginesie - czy faktycznie jest taki problem z naprawą tej elektroniki?
  • Specjalista AGD
    1. Włącz lodówkę i niech zrobi jeden cykl.
    Jeżeli wogóle nie ruszy to zakładamy, że cykl został wykonany.
    2. Bez odłączania od sieci zdejm panel ster. wraz z modułem
    (na dole sróbki, na górze zatrzaski).
    Widzisz sterownikl od strony druku. Z lewej strony jest zasilanie
    i sprężarka i one Ciebie nie interesują, a po prawej łącze z trzema
    kabelkami(z dwóch czujników). Przewód (chyba czarny-gróby), który jest najbliżej osi płytki jest wspólny dla dwóch czujników. Na drugiej stronie płytki ozn. jako 1.
    3. Nie wyłączając lod. i nie rozłączając tego łącza od czujników
    zewrzyj na chwilę ten przewód o którym pisałem z przewodem
    środkowym (chyba cienki- brązowy) i sprężarka powinna znowu zrobić jeden cykl. Uważaj bo obok jest wyłacznik lod. z nieizolowanymi
    konektorkami i można coś popalić.
    4. Dajesz znać, że próba się powiodła. Jak nie to też :)
  • SterControl
  • Poziom 29  
    ja bym zaczął o wymiany kondestorów el w płytce elektronicznej.
  • Poziom 11  
    Właśnie :( - jeśli chodzi o test opisany przez ZAYZAYER-a (domyslam się że chodzi o sprawdzenie termostatu) - to jest niewielki problem ponieważ lodówka jest ok. 70 km. odemnie, ja mam tylko panel sterowania (elektronikę). Lodówkę oglądał człowiek który stwierdził że usterka tkwi właśnie w sterowaniu a termostat i reszta jest OK. Na płytce trafiony jest podobno stabilizator, (niestety brak oznaczeń jakichkolwiek), oraz układ podobno nieośągalny o symbolu: 14521B PQE802.
    Co Wy na to?
  • Poziom 10  
    witam
    mam podobny problem, zrobiłem test jak wyżej tzn zwarłem kabelki od termostatu i lodówka ruszyła. Czy to oznacza, że trzeba wymienić czujnik? Gdzie on jest w lodówce i ile kosztuje?
  • Specjalista AGD
    Rąbnięty czujnik. Teoretycznie niewymienny.
  • Poziom 21  
    Witam

Nie pamiętam w czy w tym modelu ale w jakimś w przypadku takiej awarii zwiera się ten czujnik i lodówka pracuje prawie normalnie. Temperatura jest trochę zachwiana.
    Drugim sposobem jest wymiana czujnika nie wymienialnego. Ale do tego trzeba mieć specjalny szablon żeby wiedzieć gdzie wyciąć izolacje i jaki czujnik tam wsadzić ale to posiada tylko serwis.
  • Specjalista AGD
    XAX napisał:
    Witam

Nie pamiętam w czy w tym modelu ale w jakimś w przypadku takiej awarii zwiera się ten czujnik i lodówka pracuje prawie normalnie. Temperatura jest trochę zachwiana.

Owszem można zewrzeć czujnik, ale tymczasowo, bo jest on
    odpowiedzialny za skuteczne odszranianie parownika po każdym
    cyklu. Zwarcie skutkuje tym, że często dochodzi do znacznego
    narastania lodu. Rozmrażać lod. z tego powodu nie trzeba,
    bo po tym zwarciu lod. co 18h będzie przechodziła w przymusowe
    rozmrażanie (70 min.), tylko taki numer w znacznym stopniu
    zwiększa zużycie energii (parownik im ma więcej szronu, tym
    mniejszą wydajność) i skraca żywotność sprężarki.
    Poza tym widać, że lodówka inaczej pracuje niż kiedyś.
  • Poziom 10  
    nic z tego nie rozumiem! Czy to znacza że ten siemens jest jednorazowego użytku? Czy producent nie przewidział wymiany czujnika? Jak wynika z postów powyżej trzeba coś rozcinać, kombinować itd. Gdybym to wiedział przy kupnie lodówki na pewno kupiłbym coś innego.
  • Poziom 1  
    zayzayer napisał:
    Czego się nie robi dla klientek :D

czy to ingeruje mechanicznie w lodówkę?

i jescze jedno jakby w tytule nie było że to siemens to myślałbym że to opis do mojego BOSCHA (KGV 2604)!?

ile kosztuje ewentualna naprawa/zastąpienie tego czujnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam ten sam problem co kolega. Gdy lodówka schłodzi to sie ponownie nie załącza.

Rezystancja ( na wtyczce od czujników ) między 1-2 wynosi 180k, a poiędzy 1-3 wynosi 6k. Czy ta rezystancja jest poprawna ( 180k dość dużo )? Może ktoś wie jakie tam są czujniki ( spróbuje coś dosztukować )?
  • Poziom 17  
    Z tym czujnikiem to jest tak raz mierze i jest 180k, a za chwile już jest 7k.
  • Poziom 17  
    Znalazłem instrukcje wymiany czujnika ale do KGV czy w Siemens-ie jest w tym samym miejscu ?
  • Poziom 17  
    Tyle, ze ja normalnie nie naprawiam AGD i nie znam tych sprzętów.
  • Specjalista AGD
    szukaj w dzisiejszych postach
  • Poziom 10  
    zabieram się do prucia siemensa kg26v04 ale chciałbym jeszcze się upewnić czy parametry wycinania otworu są identyczne jak w boschu kgv2604 tzn. 37cm od góry i 21cm w lewo od osi pionowej.
  • Poziom 1  
    witam
    mam problem z lodówką siemens vario electronic taki jak opisywany na forum. jestem osobą niepełnosprawną i w związku z brakiem środków na naprawę w autoryzowanym serwisie muszę podjąć się naprawy we własnym zakresie. bardzo proszę o pomoc i w miarę dokładny opis jak zamontować w tej lodówce manualny termostat i jaki, ewentualnie jak wymienić czujnik, jakie dokladnie powinien posiadac parametry i gdzie dokładnie się znajduje. prosze wziac pod uwage, ze nie bardzo sie na tym znam. bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam.